Aktuální počasí - prosinec 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

dědahvězdář píše:...Píšu protože mně zaujal článek na „Novinky.cz.“, píše se tam a to několikrát o „polární zimě“ v Česku.

Mám 62 roků a doposud jsem nevědě, že Šindelová je za polárním kruhem.

http://www.novinky.cz/domaci/218670-ces ... sinci.html
Pan Kovařík z Šindelové je ... :evil: - stejnou blbost (i jiné) často opakuje:
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=dom ... domaci_abr
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/kra ... roupy.html

Jinak zde už téměř nesněží.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Copak ten polární den, ale i kdyby tam bylo správně napsáno arktický, tak je ta definice špatně, protože se nejedná o žádný denní průměr, ale o maximální denní teplotu pod -10°C.

Zde aktuálně v 17:45 zataženo beze srážek, teplota pomalu klesla na -5,3°C, tlak naopak stoupl na 1012,8 hPa.

Edit: tak aspoň ta definice už je tam napsaná správně
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím tak včera ráno skoro zataženo s teplotou -12°C dopoledne a odpoledne ubývání oblačnosti a teplota nakonec vystoupala na -9°C.Po sněžení byly největší komplikace co se dopravy týče v Teplicích kde často zapadávaly trolejbusy ve svazích atak se tvořily i odpoledne kolony.Je fakt, že si snad nepamatujim že bys sníh ve městě na silnici zůstal po nočním sněžení i odpoledne.K večeru bylo až skoro jasno teplota unás rychle klesla na -15°C a kde se vzala tu se vzala nízká oblačnost, kdy po jejím nasunutí teplota vystoupala na -12°C.S rozčarováním jsem šel už raději spát v 19:30, ráno se však zázrak nekonal.Teplota na -13°C,nízká oblačnost a stanice Doksany v tu dobu hlásila -22°C.Odpoledne se nízká částečně rozpustila a dnešní Tmax -8,8°C.

Aktuálně skoro jasno,teplota -14,4°C,93%,bezvětří.
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5602
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj tak jsem zimu nějak přechválil, včera bylo přes den zpočátku polojasno až oblačno, odpoledne skoro jasno a zákal, Tmax -7,3°C Tmin pak klesla po 17h až na -12,7°C, jenže pak přišlo prokletí posledních zim, o5 se zatáhlo a měli jsme po .... vítr prom. nebo Jz do 5 m/s, sníh dnes ráno Obrázek 19 cm, nový poprach. Dnes zataženo, odpoledne vyjasnění ale silné kouřmo, na Cs bylo vidět halo, výrazně se pak zhoršily rozptylové podmínky, večer se postupně udělala mrznoucí mlha, která teď padá jako drobné sněžení.

Aktuálně 20:00 mrznoucí mlha, slabě sněží ObrázekObrázekObrázek -11,2°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes v noci zajímavá situace.Večer zataženo a -11st.,před půlnocí se vyjasnilo a teplota postupně vylezla na -7st.Místo aby se začalo ochlazovat,tak se oteplovalo.Ochladilo se zase až nad ránem na -11,5st.,ale to už bylo zase zataženo.Přes den zatažená obloha a Tmax -8st.Nyní je stále zataženo,mrznoucí mlha a -11,1st.Sníh nám slehnul na 26cm.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Mrazivé teplotně podnormální počasí pokračuje.V noci se honila nízká oblačnost s přechodným vyjasněním a tak minimum někde u -13 st,proto jsem ráno jen zíral na -18,5 st z Velkých Svatoňovic.I den byl mrazivý se zvětšenou oblačností As vlny z Moravy.Dnešní zaperlení ČT 1 s polárním dnem by slušelo spíše jiné tv stanici,tam to však řekli správně.No takový úlet ve hlavních zprávách…a za druhé jejich sebejisté vyhlášení,že sníh do vánoc roztaje,tři týdny před tímto termínem,kdy to na oteplení moc nevypadá a i kdyby,tak se ochlazení může stihnout vrátit…no prostě dnes mne dostali,i přesto,že oteplení po neděli ještě úplně vyloučené není.
Ještě ke sněhopadu ze středy na čtvrtek.Ve sněhové pokrývce jsem našel ledovou vrstvu,od padajících mrznoucích srážek.Mohly padat mezi 3-4 hodinou ranní při teplotě pod -10 st.Potvrzeno i od lidí,kteří ráno odjížděli z práce a nemohli to po ometení sněhu seškrábat ze skel aut.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Flames píše:Ještě ke sněhopadu ze středy na čtvrtek.Ve sněhové pokrývce jsem našel ledovou vrstvu,od padajících mrznoucích srážek.Mohly padat mezi 3-4 hodinou ranní při teplotě pod -10 st.Potvrzeno i od lidí,kteří ráno odjížděli z práce a nemohli to po ometení sněhu seškrábat ze skel aut.
Padaly kolem půlnoci (nebo spíš po ní), je to dobře vidět na webkameře na Gablenzi SZ. Krusty jsem si všimnul, když jsme vyhazovali vjezd ke Katastru. Ve Svatoňovicích se ale nic takového neobjevilo. Nejspíš to byla přechlazená voda při -12°C.

Aktuálně doma -10,7°C (hvězdy svítí), tlak dále stoupá na 1015,2 hPa za bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
v Podivíně -3,8 °C - -2,1 °C. Prostě teplíčko :-) Zato sněhu se urodilo. Srážkoměr ukázal 8,0 mm, to bude určitě přes 10 cm, celkem těch 15 cm určitě bude. Každopádně nejintenzivnější a největší sněhová nadílka tento podzim. Nejsem teď doma, jel jsem do Jeseníků. Vlaky překvapivě naprosto v pohodě. Snad 5 minut jsme měli zpoždění.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo vesměs zataženo, vlna sněžení nás olízla ani málo ani hodně, napadly 3 cm sněhu, ojediněle ke 4 cm, celkově máme 26 až výjimečně 27 cm sněhu, je to nádhera. Minimum údajně o půlnoci -13°C. Maximum vylezlo až na -2,4°C! Až vylezou teploty nad nulu, bude po kráse. Ale třeba se to nějak udrží v přijatelný formě. Ve 21:38 je zataženo a -6,8°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
David Sadecký
Příspěvky: 581
Registrován: 09 říj 2005, 12:27
Bydliště: Český Brod, 225 m.n.m.

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od David Sadecký »

Koukám, že tu máme snad nejchladněji z celé republiky, dnes to nevylezlo moc nad -10, aktuálně se vyjasnilo a jdeme dolů, -16,2°C...Hezký večer.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

Taky jen zírám na Velké Svatoňovice,u mne-podotýkám vzdušnou čarou od Tomáše tak sotva 1 km a o 70 m.n.m. a minimum jen -12,2 St..Tím nechci zpochybňovat Tomášovy údaje,ale zdůraznit o jak velký rozdíl jde na minimálním území.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes ráno nádherná zimní idylka - slabá mlha, jinovatkou obalené stromy a dráty, 25 cm prašanu (10 cm nového), -14°C... ;-) Letiště dává téměř -19°C.

Poprvé po 33 letech (1977) jsme překonali hranici 800 mm srážek za rok, před tím tolik srážek spadlo v 30. letech minulého století... :shock:

Takhle má být o Vánocích ;-) .
Přílohy
P1000893.jpg
P1000893.jpg (159.11 KiB) Zobrazeno 6716 x
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 04 pro 2010, 08:41, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od Tom »

Tak tomu říkám mrázík.Dnes ráno proběhl rekord za dlouhá léta zde začátkem prosince .V minimu bylo v 7h -19.1C při zemi -19.6 vyjasnilo se a teplota padla hluboko dolů.Ve 2h ráno ještě -10C pak prudký pokles na -16C a pak o další 3C .Tak to jsem nečkal tak nízkou teplotu zde! ještě změřím sníh a doplním sem

Leží tu aktuálně 21cm prašanu byl jsem dopoledne fotit no to bylo nádhera venku přízemní mlha vše obaleno jinovatkou připadal jsem si opravdu jako děda Mráz :D odkaz na fotky dám po zpracování
Přílohy
východ slunce při -17C
východ slunce při -17C
snih3 FC.JPG (174.62 KiB) Zobrazeno 6710 x
Naposledy upravil(a) Tom dne 04 pro 2010, 15:12, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
ve 22h se cca z -3 °C začala teplota rychle propadat a ráno máme pořádný mráz! -14,7 °C. To už tu dlouho nebylo. Jinak je jasno a nádherně.

Tady u Hanušovic taky podobně, kolem -14,5 °C.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - prosinec 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Třetího prosince brzy ráno nízká teplota, min. -11°C.
Celý den sněžení, vítr SZ později S, rychlost max. 4 m/s.
Odpoledne teplota dosáhla max. -3°C.
Nový sníh 12 cm, celková výška sněhu 26 cm.
Srážky 6,0 mm, letos už máme 901,9 mm.
Teplota dnes k ránu klesla na minimum -15°C.
Aktuálně mlha, jinovatka -12°C.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“