Aktuální počasí - září 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od kocurekp »

V 9 ráno přestalo pršet a dešťová epizoda tímto doufám skončila. Celková bilance 83,0 mm srážek, to je pro celé září nadprůměr o 40 mm. Ze starousedlíků tolik extrémů v jednom roce (a rok co rok) zde nepamatuje nikdo.
Aktuálně zataženo 10°C, vlhkost 100%, vítr se zklidňuje na 2 m/s, nárazy do 5 m/s.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5580
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj i včera bylo stále zataženo s trvalým slabým až mírným deštěm, zejména večer i vydatnější, před půlnocí začaly výrazněji slábnout, v 2/2 noci pak ustaly. Tmax 11,3°C Tmin 8,7°C, vítr Z-JJz 3-9 m/s s nárazy až 14 m/s, přechodně slabší, srážky Obrázek 26,9 mm. U řek je Bílina v Trmicích na 2.SPA a v současné době kulminuje (max bylo 6 cm pod 3.SPA), Flájský potok zůstává na 1.SPA, ostatní bez SPA.

Aktuálně 11:00 zataženo, velmi slabá přeháńka ObrázekObrázek 12,0°CObrázek Jz 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Vichr »

Tak sedím u počítače, i když jsem vlastně chtěl jít na houby. V Č. Budějovicích napršelo od sobotního večera do nedělního rána 22 mm srážek, čímž se září posunulo z již očekáváného suchého měsíce k normálním hodnotám. Včera jsme zas nečekaně zažili velmi příjemný den s polojasnou oblohou, bez deště a s odpoledními teplotami až kolem 15 stupňů. Dnes ovšem od rána prší :( a nechce přestat. Září se srážkově posouvá do nadnormálu...Jediný suchý měsíc u nás v tomto roce byl březen.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Prší, fouká, prší, leje, fučí a je zima již třetí den v uvedeném pořadí. :| Ona by zima ani tak nevadila, jako ten protivný vítr s deštěm.
Zataženo, větrno, jen na chvíli včera k večeru a v noci beze srážek, dneska od rána opět trvalý, sílící déšť.
Teploty v úzkém intervalu od 8 k 10 stupňům, přičemž nejtepleji bylo včera večer, kdy bylo oněch 10 a na chvíli bylo vidět měsíc skrz roztrhané mraky.
Kolik toho napršelo, nevím, včera šlo spíše o déšť slabší intenzity, nyní prší mírně, předvčerejškem déšť nebyl rovměž nijak intenzivní, JZ vítr dělá své, nicméně 30-40 mm za celé období spadnout mohlo, čili září je opět srážkově nadprůměrem. Teplotně vyjde nakonec pod.

zatím

Ps. prozatimní výhled říká, že na konci tohoto týdne, resp. na začátku dalšího začne opět sušší a teplejší perioda.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
volno proflákané stylem gaučink,protože se nedalo totálně nic dělat,maximálně jsem naštípal pár třísek na zimu
Po dobu trvání trvalého deště tu za ty čtyry dny napršelo 91,8 mm , v sobotu jsem teda odjel na chatu, kde pršelo ještě o něco více,tam napršelo 105 mm po dobu trvání deště.Nebylo minuty, kdy nepršelo,pršelo absolutně pořád po dobu co jsem tam byl...prodloužený víkend zahozený.Nicméně teda mám jak tady ve Střelný tak v Krásné Lípě na chatě další měsíc s úhrnem nad 100 mm (112 mm tady a 147 mm na chatě).
Pěkný den z Teplicka :-)
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od klasik »

Čao chlapáci já zatím jen testuji obyč mech srážkoměr vypadá to že měří celkem spolehlivě, akorát už přemýšlím na něčem co by mě v případě nepřítomnosti nebo větších srážek umožnilo srážky měřit při větším nadělení .Nejspíš mě napadlo udělat v tomhle klasickém srážkoměru přepad a svést ho do nějaké petky a potom v klidu doměřit co bylo navíc.Máte také někdo něco podobného?
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
srážková epizoda dala celkem asi 45 mm. Vcelku slušné na září. Ráno ještě jasné, později už s deštěm, teploty 9,2 °C - 11,4 °C, dnešní srážky jen 1,6 mm. Vítr západní až 10 m/s
klasik
Příspěvky: 22
Registrován: 11 zář 2010, 19:26
Meteostanice: hyundai WSC 1928
Bydliště: Městečko Dřevohostice

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od klasik »

No Tak dík fractale nemusel jsi být zas až tak podrobný ČAO
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od CtiborV »

Zde srazkova epizoda dala 50 mm, za zari mam 62 mm. Prumerna teplota zari je zatim 13,5 °C, coz neni zrovna moc. Od Nedele tu prsi skoro nepretrzite, nastesti jsem delal v kotelne, tak me dest nevadil.... 8)
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Yves »

To jsou pěkné bomby. V Třebíči za poslední dny 60 mm, září 72,5 mm (172 %). Roční úhrn zakotvil na přesných 630 mm (112 %). Denní maximum sotva dosahovalo 10°C. Ve 23:41 je zataženo, občas slabě mrholí a je 9,3°C.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Co dodat k počasí – pondělí i úterý téměř celé propršely :( , spadlo dohromady kolem 15 mm vody.
Dnes to ještě vypadá na přeháňky a pak se snad začne velmi zvolna oteplovat (pokud nebude mlha nebo stratus), ráno ale bude kosa... :?

Tmin i Tmax se pohybovaly v rozmezí +9°C+11°C... :evil:

Na stránkách klimatologie ČHMÚ už je kompletně zpracován i srpen a všechny letní měsíce (včetně srpna) vyšly teplotně nadnormální, v průměru o 1,6°C. Spadlo v průměru 144% normálu srážek (nejsušší byl červen s 88% normálu).

Neodolal jsem a zaregistroval jsem se na facebooku, ale jen kvůli komunikaci s ČHMÚ (aspoň doufám :lol: ): http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 367&ref=ts
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší sváteční den propršel, začalo ráno v osm, velmi slabý déšť se střídal s mrholením, déšť zesílil před polednem a vydržel až do večera ale postupně slábl,
slabá přeháňka byla ještě dnes nad ránem.
Srážky k termínu měření 7,6 mm, letos už překročeno 800 mm.
Teplota velmi podobná pondělí od ranních 9°C
do večerního maxima 11°C.
Dnešní minima bylo opět 9°C.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Včera stejně jako předešlé dny. Po většinu dne zataženo s deštěm. Včerejší tmax opět na 10 °C, tmin 7,6 °C, srážky 11,3 mm. Po ránu jako přes kopírák zataženo a prší, jen ta teplota je nižší 7,5 °C.
Michal Geryk píše:Neodolal jsem a zaregistroval jsem se na facebooku, ale jen kvůli komunikaci s ČHMÚ (aspoň doufám :lol: ):
tak to jsme dva.

Dnes nejenom, že sněží v těch "pidihorách" Kerkonoších, ale i na Pradědu a určitě nejen tam.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 29 zář 2010, 13:50, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Lovec bouří
Příspěvky: 40
Registrován: 30 črc 2010, 21:41
Bydliště: Ženklava, okr. Nový Jičín

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Lovec bouří »

Zdravím. Tak od pondělních 7 ráno do úterní 19 hod. spadlo dalších 18 mm. Venku aktuálně samozřejmě prší, i když slabě.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - září 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasí lehké zlepšení,už neleje jak z konve,ale jen občas a slabě.Navečer při západu asi 5 minut svítilo slunko.Celý den zima do +10 stupňů.Zítra jedu změřit srážky,tak jsem zvědav na ten úhrn..
V Krkonoších se navečer tlačí sněhové vločky k 1000 metrům..
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“