Aktuální počasí - červen

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od storm_ice »

huj tak počasí stejné, včera jasno, během dne až oblačno, postupně o5 ubývání oblačnosti. Tmax 27,2°C Tmin 17,4°C, vítr S 1-6 m/s, v nárazech až 8 m/s.

Aktuálně 19:00 skoro jasno ObrázekObrázek 25,0°CObrázek V do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Yves »

Tohle je pro mě vrchol nudy. Navíc finišují nějaké zkoušky, takže počasí nesleduji, není ani co na něm sledovat. Včera, dnes a zítra nějaké cumuly, v noci klesá teplota pod 14°C a přes den bylo dneska 24°C. Teď ve 23:07 je jasno a v údolí 14,5°C (mimo údolí 16,5°C), dnešní noc bude asi nestudenější. Slunce nízko pod obzorem plus Měsíc v úplňku, jsou to hodně světlé noci. Tak jsem se vypsal z podoby zřejmě zase na několik dní...mějte se.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Michal Geryk »

Víkend byl pro mě tak akorát ;-) - slunečno, dobrá dohlednost, teplota příjemná (letní den ovšem nepadl), ale pocit léta dost kazil silný SV vítr, hlavně v neděli.
Dnes je skoro jasno, nad východním obzorem je vidět vrstevnatá oblačnost a nad kopečky jsou hezké "čočky" (Ac lenticularis).

Jsem zvědavý, kdy poprvé v této anticyklonální epizodě zaprší - stačí pořádnější přeháňka, trvalé deště stále nechci ani vidět... :?

V sobotu jsem byl v Olomouci, kde bylo pocitově daleko větší teplo než v "mém" nedalekém Přerově, ale hlavně mě zaujaly velké laguny vod stojících prakticky všude na polích hanácké roviny. Úroda zde bude asi bídná, podobně to vypadá s některým ovocem (třeba třešně zde letos vůbec nejsou).

Tmax sobota +24°C, neděle +23°C.
Tmin včera i dnes +13°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

Ze skandinávského léta jsme přešli do středoevropského, víkend byl skoro jasný až polojasný, přes den s mírným větříkem od SZ. Změna nás nečeká, léto bude pokračovat. 8)

So 15,2 - 25,9°C, slunce 13,6 h
Ne 13,6 - 26,1°C, slunce 14,7 h
Po 12,2°C - 22,0°C v 9:45

14:40 - dnes je pěkně vidět linie tvorby oblačnosti, která přichází od východu a nepřeleze českou stranu Vysočiny. De facto přesně kopíruje územní hranici Čech a Moravy... :shock:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím dneska opět nic zajimavého jasno až skoro jasno ráno s tepolotou 10°C nyní již 27°C,Vítr východních směrů do 5 m/s.Srážky za červen 17 mm :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Pěkný den z Teplicka :-)
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 slunečno, jasno až polojasno, jen kolem poledne přechodně až oblačno. Tmax 28,0°C Tmin 12,5°C, vítr VSv-SSv do 5 m/s, v nárazech až 7 m/s.

Aktuálně 17:00 skoro jasno ObrázekObrázek 26,4°CObrázek V 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak pondělí po delší době opět letní den s Tmin +7,0°C a Tmax +27,6°C. Ráno jasno, přes den tvorba kupovité oblačnosti typu Cu hum (+ pár Cu con). Opět přes den foukalo, ale dnes už jen slabě, nárazy se jen ojediněle vyhouply přes 2 m/s. Začínají nám tu cvrkat cvrčci.
Aktuálně v 18:10 teplota +25,0°C, tlak 1018,5 hPa (pokles), vlhkost 52%, rosný bod 14°C. Skoro jasno (Cu), bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

Dnes u nás v maximu 27,8°C, po celý den zcela jasno bez jediného mráčku nebo cirru (sluneční senzor vytvořil krásně hladkou křivku). Zítra patrně překonáme na mnoha místech třicítku. Toto středomořské počasí miluju, dá se krásně venku sedět večer nalehko, ani těch komárů tu moc není (ale nejsme u vody). O víkendu jsem byl v Lanžhotě a už před západem slunce kazilo pohodu neskutečné hejno krvelačných dotěrných potvor, ani alkohol nepomáhal... :mrgreen: Nakonec jsme to vzdali a byli uvnitř. :( Podobně bylo u bratra před dvěma týdny v Brně-Líšni - sedět se dalo jen u pečlivě udržovaného ohně :x
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

předvčerejškem krásný polojasný až skoro jasný den s maximy na 23, minima v okolí 12, večer 16. Vzduch příjemný a dohlednost výborná :-)
Včera ráno kupodivu zataženo, teplota ráno díky tomu vysoké - okolo 14, během dne převážně oblačno a neskutečné dusno :cry: Maxima na 25 a těžký vzduch nešlo ničím rozehnat. Skandinávské léto neděli skončilo a včerejškem začal typický místní letní humus.

Výhledy jsou jasné, nadnormální teploty, srážky nejdříve --- já nevím kdy. Doufám, že se mně nevyplní předpověď o honění každé kapky :|

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Tom »

Zde take slunečno a vesměs letní teploty pomalu se už přibližující k teplotám tropickým jinak nuda.Aktuálně je jasno teplo
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Michal Geryk »

Adi píše:…Výhledy jsou jasné, nadnormální teploty, srážky nejdříve --- já nevím kdy. Doufám, že se mně nevyplní předpověď o honění každé kapky :|
Uvidíme. Dnes a zítra budou přeháňky (bouřky) vzácností (asi jen v okolí hor), čtvrtek dle GFS vypadá trochu lépe, ale budou to asi jen krátkodobé lokální bouřky.

Jinak bylo včera polojasno (Cu med, Ac) a stále větrno (SV), což ale bylo příjemně osvěžující ;-) .

Tmax včera +26,5°C.
Tmin dnes +14,5°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

Dnes je opět obloha bez jediného mráčku, ostatní by zřejmě napsali "nuda", ale pro mne příjemná nuda. Teplota ve 12:50 atakuje 29°C, SV vánek do 3 m/s. Dnes vůbec nekumulují Beskydy, zajímavé... :shock:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od dobrmanek »

Já vidím nějakou šanci pro sv až na čtvrtek a to opravdu jen lokálně. Sice výhled naznačuje okolo 5.června nějaké bouřky, ale teď říkat že něco bude je spekulace.
Poslední dny ve znamení postupného oteplování. Včerejší tmax 24,6 °C, min 8,5 °C. Dnešní min 10,2 °C a aktuální teplota je 23 °C.
Včera jsem byl v Bílově a když jsem začal robit, tak se na mě slétlo několik agresivních ovádů a dělalo jim moc dobře, když mě mohli hryzt do lopatky :evil: . Když jsem přijel dom, tak sem si ty štípance nechal spočítat. Výsledek - 16 štípanců auuuuuuuuuuuuuuuuu


O silných bouřích v historii zde: http://forum.bourky.com/viewforum.php?f=38
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Počasíčko parádní,nevím,jak s tou nudou myslíte :) dá se jít po práci na hory,k vodě,na zahradu….tohle by mělo trvat alespoň půl roku.Druhý den máme letní teploty.I ranní teploty se zvyšují,v pondělí ráno ještě docela chladné s minimem kolem +8 st,dnes už +10 st..Oblačnosti je trošku více než dávají předpovědi,tak 3/8 pokrytí,hlavně díky horám.O dusnu zatím nemůže být řeč…to teprve přijde,až zavlhčí..pokud ovšem..
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - červen

Příspěvek od kocurekp »

V Polabí už padají třicítky, v Řeži u Prahy 32°C, Teplice 31°C, Poděbrady 30,5°C, u nás v Ďáblicích stejně jako v Brandýsi 29,7°C. 8) Stále zcela jasno, zítra trochu oblačnosti bude. Ani tady dusno není, vlhkost byla dokonce včera jen 23%, dnes je okolo 30%.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“