Aktuální počasí - květen 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od petrklíč »

No přátelé, kam na ty zajímavosti chodíte, tady pravda také každý den sprchne ale srážky přibývají jen po milimetrech. Květnový úhrn je nyní 73,5 mm, bouřka byla naposledy v pondělí, od té doby jen přeháňky. Fakt je že tráva roste jako divá.
No a dnes je polojasno, Tmin 9,8, aktuálně je 19,4. Letní den ještě nebyl a v květnu už ani nebude. Ostatně - květen je ještě jarní měsíc, léto začíná v úterý... :wink:
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

zdravím všechny,
Včera večer kolem 23.h došel pěkný šupec i se mírně blýskalo ale hřmění jsem neslyšel. Po půlnoci bylo zas bezesrážek. Za květen máme rekordních 206mm!!! Tj úhrn co tu běžně naprší za 3-4 měsíce!

Dnešní počasí je spíš oblačné ale pěkné bezesrážek a dost i svítí slunce! teplota příjemných 22°C. Vítr moc nefůká je S 3m/s.
Srážky za tu noc 10mm za den 0mm. od zítřka to vypadá zas dost blbě to počasí! Tj dost oblačnosti a srážek. Že by i červen byl dost vlhký. :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Po včerejšku sobota vcelku průměrná s Tmin +9,8°C a Tmax +19,1°C. Během dne polojasno až oblačno s kupovitou oblačností, beze srážek.
Aktuálně v 18:35 teplota +16,6°C, tlak 1017,6 hPa, oblačno, V vítr do 2 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Včera nádherný den, prakticky po většinu dne polojasno s Ci a nějakými Cu, Minima na 12, v noci chladněji, maxima na 20, večer oblačno a 14, poté spdlo pár kapek z rozpadající se oblačnosti
Dneska zataženo, 13, přes den stále skoro zataženo, dusno a těžký vzduch, maxima opět na 20, naštěstí večer se to vyčasilo, polojasno, teplota aktuálně klesla k 16 vítr slabý Sv a vzduch je lepší.

Takže dva dny beze srážek, to je květnový rekord :-)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
V květnu jsem srážky nezaznamenal jen sedmého, nepršelo od 6.5., 9:20 do 8.5., 14:40
a to je 53 hodin a 20 minut ( 2 dny, 5 hodin a 20 minut
).
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera bylo zpočátku zataženo, odpoledne přechodně oblačno, postupně nejprve přeháňky, později slabý až mírný déšť, pak o5 ubývání oblačnosti a bezesrážek. Tmax 22,3°C Tmin 8,5°C, vítr prom. do 5 m/s, srážky Obrázek 1,6 mm.

Aktuálně 23:30 oblačno ObrázekObrázek 12,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dneska je tak krásně ............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, i když bude chcát, tak ten volební výsledek přebije vše.

Pokud do osmé nezačne pršet, tak bude druhý květnový den beze srážek. Včera jsem byl opět na Slovensku. Při odjezdu bylo u nás zataženo a sychravo, ale na Slovensku bylo krásně. Polojasno a východně od Nových Zámku vcelku mohutný nárůst Cb a pořád příjemně teplo. Získal jsem CD se záznamem supercely z Vinosad, ale radost vyprchala, když jsem se tento videozáznam pokusil přehrát. Je tam nějaký problém, ale budu věřit, že se ho podaří odstranit. Včerejší tmax 19,4 °C, tmin 10,4 °C. Nyní polojasno a 13,2 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Zbytek soboty proběl ve znamení zvětšené oblačnosti s teplotou kolem +18°C. Během noci se však blížila srážková pásma od západu, takže se vcelku rychle zatáhlo. Ranní Tmin +7,2°C. Před osmou hodinou jsme vstávali do deště, který ale během 10 minut skončil, aniž srážkoměr natočil aspoň 0,2 mm deště. Momentálně v 8:20 teplota +11,6°C, tlak 1012,6 hPa, bezvětří. Zataženo beze srážek.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera druhý den v květnu bez srážek, dnes začíná slabá přeháňka přesně v 8:00.
Sobota byla skoro zatažená, chvílemi svítilo Sluníčko, teplota dosáhla 20,8°C.
Noční minima 12°C.
O letošním květnu se bude dlouho psát, nejen o počasí.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera byl poměrně hezký, byť oblačný, den. Příjemnou teplotu kazil pouze chladný SV vítr.
Dnes ráno už nám prší a předpověď GFS vypadá hlavně pro SV katastroficky :!: , zřejmě přijde jako vždy 2. vlna povodní (snad ne tak hrozná) :? .

Tmax včera +20,5°C.
Tmin dnes +14°C.
Srážky za 24h neměřitelné, ale byly...
dobrmanek píše:Dneska je tak krásně ............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, i když bude chcát, tak ten volební výsledek přebije vše.
Já mám opačné pocity - "má" strana totálně prohrála, bohužel vlastní vinou :( . Blahopřeji vítězům. Jen aby to bylo ale vítězství pro náš stát... Stále stojím za názorem, že na prvním místě je morálka a vše ostatní je druhořadé. Bez morálky společnost nikdy šťastná nebude.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Koukal jsem teď taky modely srážek a moc pěkně to nevypadá, a to i tady na SV Čech (i když ne tolik jak na SV Moravy a ve Slezsku. Podle detekce se tu ráno kolem mihla vzdálená bouřka (z ní tu asi nic nebylo). Teď se blíží další srážkové pásmo a na západě už se připravuje další...
Michal Geryk píše:Já mám opačné pocity - "má" strana totálně prohrála, bohužel vlastní vinou :( . Blahopřeji vítězům. Jen aby to bylo ale vítězství pro náš stát... Stále stojím za názorem, že na prvním místě je morálka a vše ostatní je druhořadé. Bez morálky společnost nikdy šťastná nebude.

Jak se říká: "Národ má vládu, jakou si zaslouží". Ti, které jsem volil, utrpěli Paroubkovo (čti Pyrrhovo) vítězství, naštěstí Jiřík pochopil, co tím lid chtěl říci a narozdíl od "chlapa s gulema" šel od válu hned a dobrovolně (akorát to měl udělat už podstatně dřív). Jedním z pozitivních výsledků je odeslání "Íčka" tam, kde už měl dobu být. Holt se teď budu muset začít obávat o zaměstnání, protože ono pravicí slibované zeštíhlování byrokracie začne dole u "plebsu", přece se nebudou rušit teplá místečka na ministerstvech... :evil:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Yves »

Včera bylo polojasno, ale večer se zatahovalo a blížilo se slabé pásmo srážek. Seděl jsem v pivním stanu na slavnostech, takže jsem nespozoroval, že se sformovala u Třebíče podle radaru bouřka. Prý se blýskalo a tak, ale já v pivním stanu rozblikaném fotoaparáty nemohl nic rozpoznat. Velice solidně zapršelo, kolem 11 mm. Dneska od rána poprchává, tak to bude asi po většinu dne. Chvilkami je déšť vydatný, společně s tou večerní bouřkou mám ve srážkoměru v 10:42 už 13,9 mm. Květen už vypršel 110 mm, rok teď mám 240 mm. Je tedy zataženo, 13,8°C a občas slabě prší, přechodně i trvale.

K vítězství pravice - čím víc budeme státu platit, tím víc toho zmizí v tunelech a schodek bude pořád stejný. Toť vše.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Yves »

POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Srážkové počasí pokračuje,květen se včera dostal na 133 mm a při sekání trávy je zem mnohde pěkně podmáčená.Nyní to umocňujeme silným deštěm a dalšími milimetry srážek.U Hradce Králové vzniká bouřka,ale ta se nás netýká,takže bude jen lejt.Letos je fakt děs s tím počasím a jak tak čtu,tvrdí to čím dál víc z vás a to je co říct…

Výsledky voleb překvapily a jak už bylo zmíněno velkou zásluhou jednoho člověka,který to jistě chtěl vidět jinak.Nadšený nejsem.Padlo prohlášení,že bohatí budou bohatší a chudí chudší.Něco na tom bude.No a co střední vrstva,ke které bych se řekněme počítal?Žádná sláva to asi nebude.Jak psal Yves:budeme platit všude stále více a zlepšení žádné,nenasytnému státu budeme dávat stále více a kde nic tu nic.
Už vidím to hlásané omezování byrokracie hlásané jednou stranou.Zase to byly jen samé sliby a kecy.To se však týká všech stran.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - květen 2010

Příspěvek od kocurekp »

V Praze bylo včera slunečno, polojasno až skoro jasno. Tmax 21,7°C, Tmin 11,1°C. Příjemný den, bohužel dnes už je hůře - skoro zataženo 17,9°C - a bude ještě hůř, hlavně co se týče srážek na Moravě.

Co se týče voleb, jsem příjemně překvapen - stejně nikoho lepšího, kdo by zeštíhlil stát, nemáme. Tak jim dejme šanci a neházejme předem flintu do žita.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“