Aktuální počasí - duben 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
tak dnešní frontální oblačnost se k Praze přiblížila v poledne, teď po 2,5 hodinách už zase odešla s 0,9 mm přeháňkou a je opět slunečno (polojasno). Čekal jsem více, hlavně nějaké to zahřmění. Jinak víkend asi nemá cenu dlouze popisovat - jasno až skoro jasno díky chemtrails a teplo.

So 4,1 - 19,1°C
Ne 6,0 - 21,8°C
Po 7,0 - 20,1°C (zatím)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
ráno celkem teplé 8,4 °C, dopoledne jasno od cca 13 h se od západu objevovala vysoká oblačnost. V 15:30 pak přišla pěkná bouřka, respektive její jižní část, krásně hřmělo a pěkně se blýskalo. Několik blesků do 1 km. Pěkný zážitek. Deště jen 0,2 mm. Maximum 23,9 °C, chvilku před bouřkou. Škoda že nejedou Skalky, ale i na slovenském radaru a hlavně na detekci blesků je postup krásně vidět.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Yves »

Tak nějak se to dalo čekat, protože tohle město je za trest ve všem. V Brně se dneska motaly bouřky okolo, zase jsem nezaznamenal nic a ani kapka deště. Zatímco v Třebíči prý solidní bouřka a 7 mm. Stačí se koukat na radar a všímat si Brna. Prostě fraška. Před frontou teplo, 21°C. Na frontě poryvy větru, akorát mi naprášily všudepřítomný prach do xichtu. Nepovedená fronta. Abych nebyl zaujatý, tak přidávám, že přesně teď spadlo asi 5 a půl kapky.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Z bouřky jen vzdálené hřmění šla JV od nás jen vítr 11 m/s srážky ani kapka.Maximum dnes před bouřkou +23.6C aktálně je skoro zataženo od J je docela tmavo uvidíme jestli sprchne....

Souhlas s Yvesem na nějaké extrémy Brno a okolí bohužel ,no někdy bohudík nemá.I dnes nás bouřka obešla jižně a nebo se tvořila až východně od nás od toho západu to tak prostě je :D :D :D zde také ze tři kapky a vítr přechodně zesílil toť vše

na pohled z webky asi taklhe:
Přílohy
26063_105582839485665_100001018487198_46335_132569_n.jpg
26063_105582839485665_100001018487198_46335_132569_n.jpg (17.01 KiB) Zobrazeno 7583 x
Naposledy upravil(a) Tom dne 26 dub 2010, 21:40, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od kocurekp »

fractal píše:Zdravím,
včerejšek celé dopoledne zatažený střední a vysokou oblačností. Teprve kolem 11h se to začalo trhat a pak už bylo jasno až do večera. Slunce se do toho opřelo a díky tomu, že ráno bylo dost teplo (9 °C) se to přes den dostalo až na 21,4 °C. Sice jsme byli celý den venku (tak půl na půl slunko sklepy), tak jen u těch bledších jsem viděl červené nosy. Na nás ošlehaných :lol: se slunko nijak viditelně nepodepsalo.
Tak ještě k této akci nějaké foto vyšlo na oficiálním webu www.wineofczechrepublic.cz:
http://www.wineofczechrepublic.cz/index ... e&sec2=206
Možná se tam Fractal někde pozná... :D
Zaujalo mě - co je s vegetací v Bílovicích? Na snímcích jsem na stromech nenašel ani jeden lístek..?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

To kocourekp: Pozor, tento víkend to byly Rakvice, ten odkaz je na Bílovice, to bylo někdy koncem března ;-) Jinak: nepoznal jsem se ;-)

Po bouřce ještě přišel slušný deštík...ještě něco padá a máme 1,6 mm. Chytám venku vodu na kytky, ať to nezalévám tou tvrdou vodovodní.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak mám třetí čárku do statistiky... :)

Samotná bouřka ale fotogenická opět nebyla, základna bez výrazné struktury a docela vysoko nad zemí (suchý vzduch udělal své), několik výbojů převážně CC, jeden silný přímo nade mnou v momentě, když jsem vystrčil hlavu z okna (ještě že nebyl CG :shock: ).
Ochladilo se z +22°C na +15°C, náraz větru kolem 15 m/s, ale sousední Olomouc měla náraz přes 20 m/s (mimo rozsah stupnice) a podle všeho tam spadl downburst. Srážky krátkodobě silné, ale celkově ani ne 5 mm.
Je zataženo a zřejmě už je po všem... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Ahoj
tak zatím čekám na příchod fronty a na 1bouřku :x . Teplota aktuálně 19,9°C (max. 23,7°C) , vlhkost 43%, vítr v průměru 4m/s v maximu zatím 10,7m/s a je zataženo.


Trochu off topic: (spíše pro místní diskutéry) podepisovali jste již někdo petici pro zlepšení ovzduší na Ostravsku?? http://www.arnika.org/novinky/ostravane ... ni-ovzdusi
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nedělní Tmin +4,3°C, Tmax +19,4°C, tlak 1028 hPa. Během dne jasno se slabým proměnlivým větrem. Během dne jsme venku nasadili hadici (došla totiž voda v huntu) a vyndali ven muškáty.

Pondělní Tmin +2,4°C, Tmax +22,3°C, tlak 1020 hPa. Dopoledne skoro jasno, během dne přibývání oblačnosti. Přechod fronty kolem 15. hodiny - bouřky nás ale podjely a objevily se až u Orlických hor. Druhá linie se projevila pouze zesílením větru (SZ do 10 m/s) a slabším deštěm o úhrnu 0,5 mm. Nyní v 18:00 je již po dešti, teplota +15,1°C, oblačno (dále se protrhává a bezvětří). Při cestě od zubaře (kde jsem mimo jiné "oslavil" 24. výročí Černobylu dvojitou dávkou rentgenova záření) jsem potkal na západě pěknou díru v oblačnosti s krepuskulárními paprsky (anebo tam někdo postavil cloudbuster :lol: ).

V Malých Svatoňovicích kvetou třešně.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Jééé, další do party co nemá letos žádnou bouřku, to jsem rád, že je nás víc :lol:

Dnes padla první dvacka, tmax 20,3 °C, ranní min 1,6 °C, aktuálně 13,1 °C a prší s úhrnem 0,6 mm. Nějaký silnější poryv tady nebyl a nejspíš nebude. To je rok na ........ Naděje na další bouřkovou situaci mizivá.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tak u nás byla první dvacítka včera pozdě odpoledne po velmi pěkném dni.Rána zůstavají chladná,neděle slabý přízemní mrazík při minimu +2,5 st,podobně i dnes při +2 stupních někdy před 5.hodinou ranní.Dnes od rána teplota hnala nahoru,odpoledne o destinku,dvě tepleji než včera a tedy opět nad +20 st.Dále jak psal Tomáš,fronta,která byla dosti větrná,srážkově téměř nic-pouze slabý déšť,takže spoléhám na přeháňky z Německa.Ochladilo se k +13 st.
dobrmanek:no jo,ty jedeš ve velkém.Já jedu v desítkách kusů k tomu ty oplocenky a postřik Aversolem...je to fuška,co ti budu povídat.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak tady přešla fronta už dopoledne, z prvního srážkového pásu napršelo 0,5 mm, z dalšího už pak nebylo nic. Tmin 5,7 Tmax 18,1. No nic...
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Vichr »

První bouřku jsem letos zaregistroval 26.3., ale šla mimo město severně. Dnes kolem poledne se prý krátká bouřka odehrála přímo nad Č. Budějovicemi. Já jsem byl o něco dál na západ v Malenicích nad Volyňkou (mezi Strakonicemi a Vimperkem). Zde se to obešlo bez hřmění a blesků, zato však s malými kroupami. Přešly dvě krátké intenzivní přeháňky (obě dohromady cca 15 minut), poté ještě asi půl hodiny slabě pršelo. Nakonec z toho bylo pěkné odpoledne s oblačnou až polojasnou oblohou a občasným mírným nárazem větru.
V Malenicích (515 m.n.m.) i v Mojném na Českokrumlovsku (560 m.n.m.), kde jsem byl v neděli, kvetou trnky a třešně. Na zahradě vylezly z půdy ředkvičky, špenát, cibule, hrách (vše vyseto a vysazeno před 14 dny). V přírodě jsou olistěné střemchy, vrby, začínají se zelenat břízy a modříny, kvetou javory mléče. O víkendu jsem po delší době viděl v lese lišku.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

O včerejšku už jsem psal a tak jen doplním dnešní ranní mlhu, již čtvrtou v dubnu (je to můj dubnový rekord) :? .
Aktuálně se mlha zvedla a je zataženo nízkým stratem.

Tmin dnes vysokých +10°C.

Za duben mám po včerejšku 47 mm srážek (normál je 40 mm).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera ráno polojasno, bezvětří později slabý jižní vítr. Teplota vystoupila na 23°C, (letošní rekord, naposledy bylo 23°C osmého října 2009.
Před pátou odpoledne pár nárazů silného západního větru a několikeré vzdálené zahřmění (Přerov), potom slabý zahradnický déšť, srážky 2,5 mm, za duben skoro 60 mm.
Noční minima opět 6°C.
Včera jsme měli první koláč z rebarbory (reveň), to už je opravdu jaro.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“