Aktuální počasí - duben 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera celý den svítilo Sluníčko, foukal slabý S až SV vítr, teplota dosáhla 19°C.
Třešně jsou v plném květu, začíná povrchové sucho, spodní vody je dostatek, v dubnu napršelo 57 mm, ale od posledního pořádného deště uplynulo již deset dní.
Ranní minima 6°C, v 8:00 je jasno, teplota 10°C, fouká mírný a chladný SV vítr.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Dnes po ránu je na obloze vysoká oblačnost ale je slabá slunce svítí.Minimum bylo +6C aktuální teplota +12C odpoledne bude asi něco přes +20C tipuji do +22C.
P.S. četl jsem zběžne na novinkách o tornádu v USA 240km/h to je sila takový větřík bych nechtěl potkat..
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde včera nádherný jasný den a odpoledne na sluníčku pomalu horko jako v létě.Tmin pod nulou -2,2st.,ale Tmax již +21,6st.Jinak zde začínají pomalu kvést třešně a včera jsem poprvé sekal trávu.Dnešní Tmin již nad nulou +1,8st.,tak Tmax bude dnes ještě možná vyšší než včera.Aktuálně v 9.25 je jasno a teplota +12,4st.Přeji pěkný den.
meteos
Příspěvky: 30
Registrován: 12 úno 2010, 12:42
Bydliště: Brno, 262 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od meteos »

Počasí v Brně dne 25.4. ve 13:07
Teplota byla az 23°C. Uz od rana bylo jasno. Doufam ze to dlouho vydrzi, ale uz by to chtelo nejakou prehanku. :lol:
Meteostanice ClimeMet 2000 | 262 m | http://www.4meteos.com | http://www.radareu.cz | http://www.radareu.eu
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera bylo o5 jasno až polojasno, k večeru přechodně až oblačno, postupně o5 jasno. Tmax 20,5°C Tmin 2,4°C, vítr Sv-V do 4 m/s

Aktuálně 15:10 jasno ObrázekObrázek 20,5°CObrázek Jv 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Maximum se dnes zastavilo na +21.8C letos nejvyšší teplota zatím. foukal mírný v-SV po celý den slunečno max trochu vysoké oblačnosti a kondenzace od letadel.Ještě že jsem si namazal obličej krémem na opal. i tak pálí při cyklovýletu :D
Viděl jsem tu poletovat už i jiřičky nevím jak jsou tu dlouho ale asi dlouho ne....
Naposledy upravil(a) Tom dne 25 dub 2010, 20:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes opět krásně slunečno a teplo. Dnešní max 17,3 °C, ranní min 1,6 °C, aktuálně 12,1 °C. U mne to vypadá, že by mohlo být za duben přes 100 mm, krapet rozdíl oproti západu.
Co se týč opalování, ruce už dostávají hnědý nádech, přeci jenom jsem půl dne na slunku.

fractal: slivovičku na tebe :lol:
Flames: tak nám chybí zasadit cca 3000 stromečků, což by mělo být v zemi až na počátku května a konečně si trochu odpočnu. Za tři týdny Italie (pracovně) :?
Kapr: Hlavně se neutop až budeš slavit narozeniny a pij Mírou a ne se štikou :wink:
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes opět skoro jasno, když oblačnost tak jen cirovitá plus kondenzační pruhy. Letadla asi dohánějí co zameškala... Tmin 2,8 a Tmax 20,3, první dubnová dvacítka, ale k překonání březnového maxima chyběly 2 stupně. Zítra už bude úřadovat fronta, takže další dvacítka asi až koncem pracovního týdne.
Stromy jsou viditelně čím dál více zelené.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnešek opravdu vydařený. Trochu jsem se projel na kole do lesa a po okolí. Nádhera. jaro v plném proudu. Ze zahrádky už jsem si přivezl první hlávku salátu. Sice menší ale dobrou. U Lednice už se taky zažlutilo řepkové pole. Všude plno lidí, včel, vos a taaky první komáři. Na kole jsem dokonce potkal 3 naháče (nahoře bez - bohužel samé chlapy :-)) Přes den nám to tu vylezlo až na 24,2 °C. Momentálně ještě skoro 18 °C. Dveře i okna jsou zatím stále otevřená, z venku jde moc příjemný vlahý vzdoušek a letos je to první den co netopíme. Uvidíme co další dny. Minulý rok se netopilo už od 6.4. ten předminulý ale až od 26.4.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Krásné polojasné, jarní dny, s maximy na 16, resp. 17 stupni, minima včera na 5, dneska na 7
Včerejší den nás zlákal na menší výlet do Dobrmankova a dále :-) .. až na sopečný vrchol Velkého Roudného, s výhledem na hřeben Jeseníků.
Dojem kazila poněkud zhoršena dohlednost mlžným oparem, či zákalem. Stran vegetace, za Vítkovem , potažmo Budišovem, oproti Ostravsku 3 týdny pozadu,vše prakticky ještě holé. Jakásí čára, kde se příroda začíná zelenat více, je někde za Březovou směrem k Ostravě, u nás jaro v plném proudu, kvetou už i hrušky, jabloně zatím ještě nikoli, přibývají pampelišky ... začíná sucho, ale jen povrchové, dole je prozatím vody dost. Zítra snad sprchne :-)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Yves »

Rapprich se také vymezil proti tvrzení meteoroložky Dagmar Honsové, podle níž prachové částice pronikly do stratosféry, což může ovlivnit klima. Ze stratosféry totiž sopečné částice sedimentují výrazně pomaleji.

Kdo by se nevymezil, ta ženská produkuje jeden blaf za druhým.

Dneska bylo skoro jasno, v maximum těsně kolem 20°C
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Víkend byl krásný, slunečný, ale hodně větrný. SV fučák dost pocitovou teplotu srážel dolů a když jsem koukal na lidi v šortkách a v tričku s krátkým rukávem... :? Stručně řečeno: Na sluníčko a v závětří teplo až horko, ve stínu zima... :|

Včera jsme letos poprvé (u mě za oknem i na letišti) těsně pokořili dvacítku – jsem tu asi jeden z posledních. Vzhledem k nadmořské výšce 210 metrů a úrodné hanácké rovině mě to dost překvapuje. :shock:

Tmax včera +20,5°C.
Tmin dnes +6°C.

Dnešní bouřkovou frontu GFS dost oslabil :( . Vypadá to na bouřky především na východě Čech a na Vysočině, dál na východ by to mělo bohužel rychle slábnout – tož uvidíme, ne vždy to ale modelům vyjde.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Jarní neděle, skoro jasno teplota dosáhla 20°C, pocitově méně pro chvílemi dosti čerstvý SV vítr.
Minima 5,4°C.
Dnes v 9 hodin je polojasno 13,5°C, bezvětří.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Teplota se pomalu blíží k +20C aktuálně +19.4C a skoro jasno
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera stále jasno až polojasno, později přibývání oblačnosti na polojasno až oblačno. Tmax 22,2°C Tmin 5,4°C, vítr SSv-VJv do 5 m/s

Aktuálně 11:50 zataženo ObrázekObrázek 17°CObrázek ZSz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“