Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

Nevím, kde se to bere, Praha asi těžko může fénovat, ale maximum už vylezlo na 11,1°C! Jinak je oblačno, čistého svitu dnes jen 2 hodiny.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnes opět jela obleva na plné obrátky. Již včera večer se přiblížilo srážkové pásmo od západu, avšak přestože vypadalo vcelku mohutně, spíše z něj jen mrholilo. Díky zatažené obloze a slabým srážkám poklesla Tmin na +1,2°C. Ve chvílích, kdy naši hokejisté utrpěli vítězství začal déšť sílit a do deváté hodiny ranní trvale slabě pršelo. Celkem spadly 2 mm srážek.
Po skončení deště jsme z Trutnova vyjeli opět na měření do Hajnice. Cesta lesem z Kohoutova na Liščí vrch se změnila ve slušný rallyecross, protože dodávka bez náhonu na všechny 4 kola se bořila decimetr do mokrého sněhu. Nakonec jsme uvízli 2 metry od cíle... Všude leželo přes 30 cm mokré sněhové břečky a co hůře, všechno halila hustá adkvekční mlha, přes kterou se často nedalo pořádně zaměřit na cíl. Po poledni se zdálo, že se mlha protrhne, ale marná sláva.
Při cestě vlakem domů jsem zahlédl Slunce jen na nádraží v Poříčí. Po cestě z nádraží dolů byla vidět krásně vyvinutá 2 - 3 metrová vrstva mlhy těsně nad povrchem. Doma sníh odtál na 29 centimetrů, Tmax dosáhla +5,8°C. Tlak ve 14:00 byl 1002 hPa. Aktuálně v 16:35 teplota +3,2°C, zataženo beze srážek, mlha.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Obleva jede na plné obrátky i u mne. Zbývá posledních 5 - 10 cm mokré bílé břečky a objevují se první místa bez sněhu, takže zítra asi poslední den se souvislou sněhovou pokrývkou. Včerejší tmax 8,9 °C, tmin 2 °C , dnešní tmax 9,2 °C, tmin a aktuální je 2,4 °C , ráno slabě pršelo a poté se oblačnost protrhala na polojasno. Poprvé letos byly na obloze ac len ve větším množství. Potok se slušně plní, ale vrchol přijde asi až zítra, kdy by mohl atakovat 1SPA.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zpočátku oblačno, jinak zataženo, kouřmo, postupně občas slabý déšť, večer postupně mlha s dohledností 100-400 m. Tmax 4,5°C Tmin -2,3°C, Vítr prom. do 2 m/s. Sníh dnes ráno Obrázek 9 cm, srážky včera Obrázek 3,2 mm.

Aktuálně 20:30 skoro zataženo, kouřmoObrázekObrázek 3,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Vichr »

Dvacátý čtvrtý únor je známé fénové datum, přesně před dvěma lety vyšplhala teplota vzduchu v Č. Budějovicích na neuvěřitelných 20 stupňů. Co je proti tomu dnešní teplý předjarní den :mrgreen:, když bylo o 7-8 stupňů méně :lol:. Večer a v noci napršelo pouhých 0,1 mm, za únor zatím 17 mm, mírný podprůměr. V kontextu dlouhodobějšího vývoje očekávám i srážkově slabší březen. Mimochodem průměrná únorová teplota je stále hluboko pod normálem, ale poslední dny s tím dost zacvičily. Při udržení stávajících denních teplot můžeme ještě skončit v normálu.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Oblačno až skoro zataženo, ráno spadlo pár kapek, minima na 3, maxima opět na 9, nyní 4 a fous, neklesá to, stejná teplota je prakticky celý večer.
Sníh už je nesouvislý - od dvou třetin po třetinu jednu, do 10, 15 cm. V nedalekém lese je stále kolem 20 cm souvislé vrstvy krystalického firnu.

Přístí týden od úterý se výrazněji ochladí, srážek však modely nemalují nijak moc, je tedy pravděpodobné, že minimálně prvné půle března bude spíše sušší a chladnější, což z hlediska srážek vůbec není dobře. Sice teď v pátek něco spadne, nicméně půjde většinou o déšť, snad později na horách sněžení.
Ono by mělo něco napadnout a to pokud možno v tuhé formě, už kvůli tomu, že na horách sněhu není nijak moc, na hřebenech Beskyd jen kolem 40 cm, což na tuto roční dobu je opravdu velmi málo a pokud nebude spíše mokré jaro, mohlo by být opět a zas sucho. Nic, předbíhám, uvidíme.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Yves »

Zdravím, tak to je až nechutná devalvace té krásné nastřádané sněhové pokrývky. Od pondělí jsem byl v Brně, no ve městě už skoro nic, v okrajích nesouvisle 5 cm mokrého zbytkáče. Dneska odpoledne jsem dojel do TR, máme už jen ojediněle 20 cm mokráče na nedotčených místech. Jižní svahy nesouvisle, mizí to rychle, v centru nemluvě. Za 2-3 dny budou zbytky. Pole a plochy mimo město 10-20 cm, ale tam všude bylo 30 no. Dneska vysoké maximum +8°C ... jaro, bylo polojasno. Řeka se zatím skoro ani nehla, ledové kry nejsou, prostě to jenom taje a mizí do ztracena. Nyní ČHMÚ očekává vzestup, ale žádné drama se asi bez srážek konat nebude. Nad jezy ještě 100 % led.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes jsem šel do práce po okraji města kolem řeky Bečvy a divil jsem se, kolik sněhu se mimo město ještě nachází. Ve městě už sníh téměř není, za městěm mimo jižní svahy je stále souvislý. Na zdejších tenisových kurtech to stále vypadá jak uprostřed zimy... :shock:

Jinak počasí nudné, včera i s dopolední mlhou, sluníčka málo. Aktuálně kouřmo, vzduch špatný (PM10 k 200 ug/m3), občas škvíra v nízké oblačnosti :? .

Tmax včera +6,5°C.
Tmin dnes +1°C.

K hokeji. Nějak si nemůžeme zvyknout na to, že už se výkonnostně nacházíme níže než hokejové velmoci a obávám se, že bude hůř. Starší generace "Jágrů" pomalu končí, nová generace evidentně nestačí, přístup dětí a mládeže je daleko nezodpovědnější než před 20 lety (to mám od jednoho známého, který je trenérem) a prý mládežnická základna ubývá a ubývá. A není to jen v hokeji.
Budoucnost českého vrcholového sportu vidím v individuálních výkonech jednotlivců (blahopřání Martině Sáblíkové ;-)), kolektivní sporty budou mít úspěchů asi málo :? .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Michal Geryk píše:K hokeji. Nějak si nemůžeme zvyknout na to, že už se výkonnostně nacházíme níže než hokejové velmoci a obávám se, že bude hůř. Starší generace "Jágrů" pomalu končí, nová generace evidentně nestačí, přístup dětí a mládeže je daleko nezodpovědnější než před 20 lety (to mám od jednoho známého, který je trenérem) a prý mládežnická základna ubývá a ubývá. A není to jen v hokeji.
Budoucnost českého vrcholového sportu vidím v individuálních výkonech jednotlivců (blahopřání Martině Sáblíkové ;-)), kolektivní sporty budou mít úspěchů asi málo :? .
JJ, souhlasím s tebou. U hokejistů jsem moc neočekával, že by přes finy přešli, ale velmi mne potěšila štafeta a samozřejmě Sábliková. Pro mne okamžiky na které budu z těchto her vzpomínat krom úspěchu našich sportovců. Jednoznačně slovinka Majdičová za naprosto neuvěřitelný výkon :shock: a hluboce před ní smekám. Naopak Sven Kramer asi největší smolař her. Kdo nemile překvapil, tak jednoznažně Justina, u které jsem čekal jistou inteligenci a ty její komentáře jsou hodny leda slepice na hřadě. Když neumí prohrávat, tak tam neměla jezdit. Škoda že Majdičová nebyla zdravá, jinak by milá Justina byla o příčku níž, na Petru by neměla ......

Zpět k počasí. Po ránu polojasno, cesty jsou lehce namrzlé, ale teplota pozvolna stoupá. Nyní 3,9 °C, ranní min -1 °C. Sníh zatím souvisle, uvidíme co s tím dnes udělá sluníčko ......
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Yves »

Drobný koment ode mě jako člověka z branže:

Částečně se podle mě podepsaly na špatném výkonu i dva trošku jiné fakty. Přijde mi, že se naši hráči chovali jako neporazitelné profesorské hvězdičky, které polovinu zápasů, hlavně proti slabým, vypustily, a v důsledku toho se nedostaly do tempa a ani se do něj snad dostat nechtěly. Hráči neměli vůbec nasazení hodné olympijského turnaje. Ostatní se tam mohli rozkrájet, ale to my ne, to my jsme si bruslili v klídečku. Druhý fakt je můj nesouhlas s přežvýkavou trenérovou taktikou neustále míchat lajny, vrtat do nich, přehazovat, vymýšlet. Ti kluci pak prostě nejsou sehraní a naopak dokonale sehrané elitní týmy si na nich smlsnou. Dobře chytal Vokoun, dobře hrála 3.lajna. Naopak propadák u mě Havlát, Eliáš. Eliáš mě teda bolel dost na to, že je z Třebíče a že dělal "C".
Situace v ČR není dobrá. Nikdo to tady nemůže vědět lépe jako já, protože chodím na hokej v Třebíči, kde je trenér Šindel, který je ostatně také trenér U20. Do Třebíče si vodí několik hráčů, aby je viděl, aby měli možnost v seniorském týmu (do ELH se nedostanou). A tady je zakopaný pes této mladé generace. Zatímco mladí Švédi dávno hrají v nejvyšší Elitserien a jsou tam vidět, naši kluci hrají v zámoří v juniorských soutěžích, nebo u nás v juniorských soutěžích, popřípadě v Třebíči druhou nejvyšší soutěž mužů. A rozdíly mezi juniorskou soutěží a seniorskou jsou propastné! Nejlépe na tom je hrstka hráčů v Třebíči, kam je Šindel dotáhl, ostatně kdo jste sledoval, nejlepší hráč byl na turnaji MS Honza Káňa, který hraje právě celou sezonu u nás v Horácké Slavii. Sečteno, u mladé generace se vytvořil odskok od elitních hokejových zemí. Co se týče náborů, velká slabota. Je to řetězový efekt. Naše kluby vychovaly hvězdy NHL??? A už se hrnuly děti v euforii do přípravek, jak z nich jednou něco bude. V současné době se do NHL dostane málokdo nový, rozšiřuje se nabídka sportů pro děti, vše se radikálně zdražuje - dříve položky hrazené klubem hradí dnes rodiče. Výsledek: strmý pád zájmu o hokej. Nebudu to tady dál analyzovat.


Velká omluva za spam. :)
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší maxima 7°C, ale moc netálo, Sluníčko vysvitlo jenom chvilku.
Noční minima – 0,8°C ( kolem desáté večer ).
Sníh je ještě souvislý 4 – 5 cm, bezvětří.
Teplota v 11:15 je 3,5°C.
Uživatelský avatar
cvp
Příspěvky: 110
Registrován: 25 led 2008, 13:51
Bydliště: Napajedla 260m.n.m., Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od cvp »

JV Morava je jiz bez snehu: http://www.chmi.cz/meteo/sat/avhrr/data ... RGB124.jpg

U nas na Zlinsku je teplota 10.7°C a porad stoupa. Ranní minimum vsak bylo 0.7°C, v 5-ti cm nad zemi dokonce -0,5°C
Obrázek
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Dneska velmi teplo, poprvé přes 10. Ráno stupně dva při oblačné obloze, převládá nyní polojasno až oblačno Ac a vzduch se jarně tetelí, koncentrace prachu přesto letí opět vysoko, mimochodem dololedne smrděl Mittal a v rádiu letěla reklama jak nám to bude pěkně odprašovat filtry o ploše 5 - fotbalových hřišť. neucítím, neuvěřím. :evil:

Stran sportu - jednoznačně Sábliková a štafeta, resp. běžkaři. Co se týče hokeje, přijde mně, že všechny týmy na špici jsou v podobné formě, do nedávna slabé týmy (Švýcarsko) jsou překvapivě dobré. Rozhoduje ona sehranost, nasazení a chuť ke hře a určité oběti. Hokej jako sport se beuvěřitelně zrychlil a naši v určité snaze o kombinační hru - tohle jednoduše zaspali.
Co se týče postřehů - stran dorostu - bohužel souhlas, neboť jistou dobu se pohybuji v těchto kruzích coby organizátor klubů pro děti apod. Jsou často zvyklé nachystat vše pod nos, chybí určitá tvořivost, bez vedoucích vzniká okamžitě chaos. Přičínu vidím v rozvolněných mantinelech stran výchovy a morálky jako takové v naší zemi. Nemluvě o tom, jak už zde padlo - donedávna věci levné či dokonce zdarma jsou teď setsakramentsky drahé a mnoho lidí si to dovolit nemůže nebo prostě nechce. :| Naopak na místní horostěně vzniká plno zajímavých talentů stran lezení a děcka to baví. Vedle kvalitních vedoucích je to hodně o tom, že vybavení mají k dispozici zdarma a platí jen symbolické vlezné na pokrytí nákladů spjatých s provozem tělocvičny.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 podzimní mlhavé počasí, většinou zataženo, kouřmo, v noci postupně mlha. Tmax 6,8°C Tmin 2,0°C, Vítr prom. do 2 m/s. Sníh dnes ráno Obrázek 6 cm, před domem již "prosvítá" tráva, zítra ráno ještě možná spíše souvislá pokrývka, odpoledne již ne.

Aktuálně 14:00 skoro jasno, kouřmoObrázekObrázek 8,7°CObrázek V do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

Dnes od rána skoro jasno až jasno a velmi teplo, v maximu zatím 12,6°C, na zahradě už sníh zmizel, v centru už včera. Noční minimum bylo 3,2°C, tak se není čemu divit...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“