Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od fractal »

Tom píše:
fractal píše:. Počasí celkem depresivní. Dneska mě to nějak štvalo.
Jo jo všude stejné a proto jsem si dnes udělal radost a v přípravě na novou cyklosezonu jsem si koupil nové kolesohttp://www.cykloworld.eu/cz/obchod/deta ... tfs-400-d/ už se nemůžu dočkat až vyrazím na něm ven ale to si ještě budu muset počkat ven vyjedu až bude alespoň +15C :D :D :D
Pěkné kolečko. Hned bych ho bral. Jinak co se teplot týče mám hranici podstatně níž, stačí aby bylo nad nulou a hlavně slušné cesty, tady v tom sněholedu je to o hubu, letos jsem vyjel snad jen 3x (cca 50 km celkem). Takže snad do konce února už začnu jezdit, jak nemůžu, tak mě začíná nějak všecko štvát a hlavně tloustnu :(

Jinak počasí pořád šedivé, nevýrazné, minimum k - 3 °C, teď se to drží kolem -2 °C.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera dopoledne trochu sněžilo.
Odpoledne chvíli dokonce svítilo Sluníčko a trochu odtával sníh na chodnících.
Maximální teplota 1, 2°C.
Noční minima -4°C, poprašek nového sněhu ( neměřitelné srážky ).
Dnes od půl sedmé poletuje sníh.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

Pár dní jsem teď nepsal, protože se nám v úterý narodila dcera, tak pochopte bujaré oslavy a reorganizaci domácnosti... :mrgreen:
Po slunečném víkendu přišlo ponuré pondělí, je beznadějně zataženo nízkou oblačností a teplota dnes ráno klesla až k -8,2°C, pokročilá zima je ale znát, protože tam byla jen na chvilku o půlnoci, přes noc jsme se pohybovali kolem -5. Momentálně je -2,7°C a téměř bezvětří od Z.
Podle modelů tuhá zima skončila, ve výhledu je obleva až do konce února. Jaký tipujete březen? Na raketový nástup jara to ještě nevidím, ale kolem +10 by už být mohlo. Duben tipuji suchý a slunečný, protože se mi loni moc líbil... :D
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
JirkaXDU
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2009, 19:06

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od JirkaXDU »

Gratuluji ! Doufám, že jsou obě děvčata v pořádku. Ať roste k radosti rodičů.
J.
-bluetooth-
Příspěvky: 11
Registrován: 30 kvě 2009, 08:19
Meteostanice: Davis vantage vue-/Vantage Pro 2
Bydliště: jaroměř 254 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od -bluetooth- »

zdar!

tak ve smiřicich Tmin.-4.4, Tmax-0.4, vitr jihozapadni do 8km/h. .
jinak mě ta letošni zima připravila o praci, takže all na pracak pro socku a rychle shanet práci :twisted:
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Především posílám gratulace do Prahy.

Dneska po celý den meteorologická nuda. Tmin -4,8 °C, tmax -1,7 °C, aktuálně -3,3 °C, vítr jen slabý. Chvilku dokonce velmi slabě sněžilo. To hlavní se však dělo v muzeu :mrgreen:, takže roku 1932 mám již 4 tornáda z toho 3 Opavsko (F1,F2,F3 ?), jedno Novojičínsko (F2 ?) + pravděpodobné tornádo na Oravě v SK. Asi budu muset udělat nějakou stránku, kde to budu házet :mrgreen: . Jedno tornádo je tak trošku překvapení :shock: a to ve Vítkově
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
seddy
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2009, 12:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od seddy »

kocurekp píše:Pár dní jsem teď nepsal, protože se nám v úterý narodila dcera, tak pochopte bujaré oslavy a reorganizaci domácnosti... :mrgreen:
Po slunečném víkendu přišlo ponuré pondělí, je beznadějně zataženo nízkou oblačností a teplota dnes ráno klesla až k -8,2°C, pokročilá zima je ale znát, protože tam byla jen na chvilku o půlnoci, přes noc jsme se pohybovali kolem -5. Momentálně je -2,7°C a téměř bezvětří od Z.
Podle modelů tuhá zima skončila, ve výhledu je obleva až do konce února. Jaký tipujete březen? Na raketový nástup jara to ještě nevidím, ale kolem +10 by už být mohlo. Duben tipuji suchý a slunečný, protože se mi loni moc líbil... :D

Velká gratulace !!! :D Hodně štěstí a zdraví...
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
zataženo šedivo, nic moc. Minimum před chvílí -4,2 °C, maximum pak 0,7 °C. Sice nic moc nad nulou ale překvapivě dost tálo, přišlo mě, že slunce skrz nízkou oblačnost hřálo a sníh se rozpouštěl.

Jinak velké gratulace Pavlovi Kocúrkovi, ať se má omladina dobře a je zdravá!
meteos
Příspěvky: 30
Registrován: 12 úno 2010, 12:42
Bydliště: Brno, 262 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od meteos »

Brno-Střed 14.2.2010 ve 21:00
Obloha je zatažená, teplota se pohybuje okolo -0,9°C, výška sněhu 20 cm.

Jinak velké gratulace Pavlovi Kocúrkovi, ať se má omladina dobře a je zdravá, treba budouci meteorolog/meteorolozka :D :D
Meteostanice ClimeMet 2000 | 262 m | http://www.4meteos.com | http://www.radareu.cz | http://www.radareu.eu
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

kocurekp píše:Pár dní jsem teď nepsal, protože se nám v úterý narodila dcera, tak pochopte bujaré oslavy a reorganizaci domácnosti... :mrgreen:
Jako otec tří malých capartů ti moc gratuluji! Známá rada radí, že dítě víc než hračky potřebuje čas rodičů. A tak ti radím, abys tento čas věnoval výuce meteorologie... :lol:
kocurekp píše:...Podle modelů tuhá zima skončila, ve výhledu je obleva až do konce února. Jaký tipujete březen? Na raketový nástup jara to ještě nevidím, ale kolem +10 by už být mohlo. Duben tipuji suchý a slunečný, protože se mi loni moc líbil... :D
Návrat zimy je zatím v nedohlednu (hlavně na východě ČR už začíná předjaří), ale nějaké to mokré sněžení určitě uvidíme (třeba koncem tohoto týdne). Březen tipuji proměnlivý s občasným vpádem studeného vzduchu (doufám, že už ne od SV, ale od SZ). Duben si netroufám předpovědět, ale nedivil bych se, kdyby přišlo rovnou léto... :?

Zima v Přerově zatím končí. V noci bývá většinou zataženo, přes den aspoň částečně svítí teplé sluníčko a tak vzduch nemůže prochladnout (ba naopak) - už druhý den po sobě je tady přes den slušná obleva (v noci zase náledí), všude jsou jezera vody místo chodníků (voda nemá kam odtékat) – no paráda... :evil:
Aktuálně sice chumelí (1 cm nového sněhu), ale přes den bude opět nad nulou.

Tmax včera opět +2°C.
Tmin dnes v noci -3°C.
Sněhu je ve městě 10 až 15 cm a do konce týdne bude nesouvislý.
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 16 úno 2010, 07:35, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5598
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj i včera většinou zataženo, ráno se to přechodně protrhalo až na skoro jasno, a odpoledne na oblačno, odpoledne a večer občas poletoval sníh Tmax 0,2°C Tmin -4,7°C, Vítr prom. nebo V do 2 m/s. Sníh Obrázek 18 cm.

Aktuálně 07:20 zataženo ObrázekObrázek -3°CObrázek bezvětří

taktéž gratuluji P. Kocúrkovi k ratolestem :D jen ten duben doufám nevyjde :lol: dlouho už tu nebyl apríl jak má být, tj. slunečno a 20°C aby za pár dnů následovaly sněhové přeháňky a teploty jen slabě nad nulou, zásoba studeného vzduchu snad bude, třeba březen jako v r.2008 by nebyl špatný :wink:

PS: Koukám nejsem sám, kdo by si dal pestřejší počasí :D
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včera ráno tak jako každý den trochu sněžilo, odpoledne slabá obleva 1,5°C.
Noční mráz – 7,8°C ( Michal píše pouze -3°C, jsem asi 13 km východně od něj ).
Poprašek nového sněhu ( srážky neměřitelné ), výška sněhu se moc nemění asi 18 cm.
Od šesti hodin mírně sněží.

Připojuji se ke gratulaci do Prahy.
Vážení mladí rodičové věnujte se dostatečně svým dětem, ať vám přinášejí samé radosti.
Hlavně až budou mít tolik roků co máte vy nyní. Vím o čem píšu, mám „děti“ ve věku 33, 30 a 29 let.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

Malé Svatoňovice:včera max -1,1 St. dnešní ranní minimum -3,5 St. šedivo nuda.
Samozřejmě se též připojuji s gratulací
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

Děkuji všem za gratulace - stanici jsem už malé ukazoval, líbilo se ji modré podsvícení... :D Kluk je teď ve věku řádím všude a nezřízeně (2,5 roku), je těžké udržet jeho pozornost u jedné věci. I přes starosti ale souhrnně vzato dělají nám radost.

K počasí - včerejší maximum -1,8°C, dnešní ranní minimum -4,1°C, aktuálně -1,9°C a zataženo inverzí. Slabý vánek jižních směrů. Je sice zataženo, ale rozptýlené záření dává podle solárního čidla 46% z maxima, takže je celkově světleji než uprostřed zimy. :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Předně gratuluji do Prahy, ať děti rostou a jsou z nich jen radosti :-)
Jinak u nás stále zataženo, teploty pod nulou, večer -3, dnes ráno -4, před chvíli poeticky sypal zvolna prachový sníh a rozptlené světlo je stále silnější, vrstva oblačnosti je tenká a tak teploměr ukazuje nyní 4 nad nulou, což v žádném případě nemůže být - vidím to spíše na nějaké desetiny pod nulou, resp. -1. Sníh, na rozdíl od Přerova vůbec netál, možná bude dnes, uvidíme. Máme ho přes 30 cm, většina je sníh starý a umrzlý, který bude tát jen pozvolna. Jaro je znát stále více, ptáci už začínají být hlasití :-) a výhled na příští týden vypadá tak nějak aprílově. U nás nejteplejší bude pátek, resp. noc na sobotu, kdy bude výhradně pršet, pak se opět ochladí a je možné, že napadne nový sníh. Pravé jaro si dá ještě na čas, už z toho důvodu, že Skandinávie je letos dosti studená a v dalších dnech tomu nebude jinak. Spíše to vidím na střídání tepla a zimy, žádná výrazá teplá vlna dle mně není zatím v dohledu.

zatím :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“