Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes Tmin -6,9 a Tmax překvapivě +0,3, je mi to trochu divné, protože okolní profi stanice byly bezpečně pod nulou a všude v okolí bylo stejně zataženo. Možná chybka měření, že by působení rozptýleného záření odrážejícího se od sněhu??? Čidlo mám odstíněné proti obloze ale ne proti zemi... Dopoledne ještě trochu práškovalo, odpoledne už bylo zataženo beze srážek, skoro jakoby inverzně.
Sněhu dnes dopoledne jsme na zahradě měli v rozmezí 25 až 30 cm, samozřejmě kde foukalo je míň. Považuju to za maximum letošní zimy, oteplení je za dveřmi, jsem zvědav nakolik ho případná inverze pozdrží.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší maxima – 1°C.
Odpoledne slabě sněžilo, nový poprašek ( 0,2 mm ).
Noční minima -3,2°C.
Dnes od půl osmé velice slabě sněží.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Sobota proběhla v režii zcela nudného počasí s Tmin -9,1°C a Tmax -0,5°C blížící se již k nule. Tlak ve 14:00 vystoupil na 1010 hPa. Po celý den zůstalo zataženo nízkou oblačností s občasným sněžením - přes noc napadly asi 2 centimetry prachového sněhu, celkem tedy již několikátým dnem 41 cm sněhu. Odpoledne jsem vyvážel sníh na kolečku ze dvora na přední zahradu, celkem to mohly být tak 3 kubíky...

Nedělní Tmin zatím -4,9°C. Aktuálně v 9:40 -3,0°C, tlak stoupající na 1013 hPa. Zataženo beze srážek a bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od kocurekp »

V sobotu převážně polojasno, ráno a k večeru zataženo nízkou oblačností, Tmax 0,0°C, dnešní ranní Tmin -5,9°C. Dnes je od rána skoro jasno, kdo by to čekal, že se to tady protrhá - pohledem na satelitní snímek. Ale je to příjemné. Teplota nyní -1,6°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5597
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj včera o5 velká oblačnost, občas slabě sněžilo, popř. poletoval sníh, kolem poledne oblačno až polojasno. Tmax 1,3°C Tmin -3,7°C, Vítr Z-SSz do 4 m/s, v nárazech až 6 m/s. Sníh Obrázek 19 cm, nový popr., srážky Obrázek 0,5 mm.

Aktuálně 13:30 oblačno ObrázekObrázek -1,9°CObrázek VJv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Zataženo, v noci sněžení, padalo i večer, přibyly další 3 centimetry, večer -3, ráno -4, celkem 7-8 cm nového sněhu, opět jsme v celkové sněhové vrstvě přelezli přes 30 cm :-) Pěkná zima, aktuálně -1, netaje a sníh je na stromech. Škoda, že to za chvíli končí, venku je fantasticky :-)
Nyní zataženo, vrstva mraků je tenčí, sem tam vykoukne nebe a dává to pěkné barvy.

Zatím :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady dnes celý den zataženo škaredě, přes den kolem nuly, vlhko a vlezle. -2,2 °C minimum maximum 0,7 °C. Počasí celkem depresivní. Dneska mě to nějak štvalo.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tady to bylo veselejší, celé dopoledne sněžilo takovým ladovským způsobem, vločky klidně se snášející do sněhových peřin. Moc to nedalo, tak do 1 centimetru, ale bylo to hezké. Odpoledne se pak oblačnost trochu trhala, ale slunce se ukázalo tak na 5 minut. Na vyjížďce ve výšce 500 m jsem naměřil 35 mm sněhu.
Tmin -5,2, Tmax -0,5, aktuálně -4,3.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
meteos
Příspěvky: 30
Registrován: 12 úno 2010, 12:42
Bydliště: Brno, 262 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od meteos »

Brno-Střed 14.2.2010 ve 21:00
Obloha je zatažená, teplota se pohybuje okolo -1,3°C, výška sněhu 18 cm.
Meteostanice ClimeMet 2000 | 262 m | http://www.4meteos.com | http://www.radareu.cz | http://www.radareu.eu
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tom »

fractal píše:. Počasí celkem depresivní. Dneska mě to nějak štvalo.
Jo jo všude stejné a proto jsem si dnes udělal radost a v přípravě na novou cyklosezonu jsem si koupil nové kolesohttp://www.cykloworld.eu/cz/obchod/deta ... tfs-400-d/ už se nemůžu dočkat až vyrazím na něm ven ale to si ještě budu muset počkat ven vyjedu až bude alespoň +15C :D :D :D

Tady dnes také oblačno teplota lehounce nad nulou sníh po troškách několikátý den odtává....Ať už je alespon +20C :D
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od suchysvatonovice »

Zdravím zejména kolegu Prouzu a chválím toho krásného sněhuláka,co dostal i šálu,aby mu nebyla zima.Počasí:maxima-pátek -1,7 St. sobota -1,4 St. neděle -1,1 St. minima ve stejném pořadí -7,6 ST,-5,9 St,-4,4 St.V sobotu ráno asi 2 cm prašanu.Podle modelů nám asi začne sněhu ubývat,ale nevypadá to na nějaký "cvrkot".
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak u nás byla neděle výrazně lepší než sobota, občas se ukázalo i sluníčko a je zajímavé, co dokáže rozptýlené sluneční záření (světla bylo dnes až až) - teploměry na severní straně ukazovaly téměř +4°C, přitom nedaleké letiště mělo celodenní mráz :shock: .
Ptáci už zpívají jak o život, sníh mírně tál, bezvětří, teplejší vzduch - jaro se blíží... ;-)

Tmin dnes pouze -2,5°C.
Tmax v centru města odhaduji na +1°C až +2°C.
Sněhu je do 15 cm.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

suchysvatonovice píše:Zdravím zejména kolegu Prouzu a chválím toho krásného sněhuláka,co dostal i šálu,aby mu nebyla zima.
To je práce mojí sestry a jejího přítele - moje práce je ta ohromná hromada za ním 8) Dnes zbytek večera poněkud teplejší, aktuálně ve 22:55 -3,4°C. Stále zataženo beze srážek, velké mrazy, jimiž bylo vyhrožováno tu zjevně nebudou.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od Vichr »

Dnes jsem byl u rodičů na Českokrumlovsku. Zima mimo město je docela poetická :). Výška sněhu v 560 m.n.m. kolem 25 cm, z toho asi 12 cm je Queen, pod tím leží lednová vrstva se zledovatělým povrchem. Teplota vzduchu kolem 15. hodiny -3,5, kolem 17. hodiny o stupeň méně. Teplota půdy pod sněhem v rozmezí +0,8 až +1,3 (žížalí pohoda :). Jinak dnes celý den zataženo, dopoledne slabounké sněžení. Včerejší i páteční počasí se slunečním svitem v poledních hodinách bylo o dost příjemnější.
Předjaří se hlásí navzdory trvalým mrazům. Včera jsem při procházce kolem řeky zjistil, že některé vrby už výrazně pučí, také ptáci se ozývají nápadně víc než doposud. Síla slunce se projevuje i tím, že denní teploty stoupají mnohem ochotněji i při zamračené obloze. Počasí bude pravděpodobně kolísat, ale mám za to, že zimě zvolna dochází dech a tentokrát by ta obleva od JZ mohla být delší a silnější.

Zdravím
Vichr
storm_ice
Příspěvky: 5597
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes dopoledne oblačno až polojasno, postupně skoro jasno, odpoledne se ale zatahovalo, později o5 zataženo. Po krátké pauze dnes ledový den s Tmax -0,4°C Tmin zůstane asi na -4,3°C.

Aktuálně 23:20 zataženo ObrázekObrázek -3,2°CObrázek Z do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“