METEOserver METEOPLUG

Otázky a odpovědi, doporučení a řešení problémů s webovou prezentací naměřených dat. Odkazy na weby meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od ondrav »

Dobrý večer,mám pár otázek.
Během několika měsíců plánuji koupit meteostanici DAVIS VP2,posledních několik dní jsem řešil jak a pomocí jakého programu data přenášet na internet.Uvažoval jsem i nad spotřebou energie.
Padl mi do oka Meteoserver METEOPLUG http://www.meteoshop.cz/meteoserver-met ... p-476.html (spotřeba jen 5 W)
Chci se zeptat jake sním máte zkušenosti.Chtě bych přes něj provozovat WD LIVE.Je to dobrý program?Par lidí mi říkalo,že je nanic,ale myslím,že to není tak úplně pravda.

Co říkáte na grafy v WD live?
Čemu bych měl dát přednost?
Meteoplug s WD Live nebo weatherlink dodavaný k meteostanicím DAVIS?

Předem děkuji za rozsáhlé informace a zkušenosti.
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Bobr »

WD live je pouze NÁSTAVBA na WD a bez něj samostatně NEJEDE
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od ondrav »

Ano to vím.
Na Meteoserver,ale není potřeba WD ne?
Pouze je potřeba si koupit licenci na WD Live a tu pak aktivovat v meteoplugu....
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od jirkapocatky »

ondrav píše: ......
Čemu bych měl dát přednost?
Meteoplug s WD Live nebo weatherlink dodavaný k meteostanicím DAVIS?.....
Je třeba si uvědomit že takto nelze postavit otázku.Weatherlink není dodávaný k Davis jaksi standardně, ale za poplatek a je to jakési donucení ze strany výrobce vůči spotřebiteli,který chce svoji stanici propojit se svým PC ať už přes COM port nebo USB.Bez datalogeru,který je součástí balíčku Weatherlinku nelze totiž toto propojení realizovat a stanici lze využít jen pomocí pokoukání na display konzole.Osobně můj názor na WL je takový,že na pohled "uchvátí" laika svou nepřehledností a taky dlouhým načítáním,což mnohé odradí a vypnou svůj webový prohlížeč a odejdou raději na pivo :wink: Na druhou stranu se mi na něm líbí pěkně vypracované a vyčerpávající grafy .Problém ale je,že jak už bylo zmíněno,WD live je nástavbou WD a oba jsou za korunky,což samozřejmě není překážka,ale je třeba ji vzít taky do úvahy.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Bobr »

Ondro asi jsi nečetl můj příspěvek pozorně, takho lehce poupravím a postnu znova:


WD live je pouze NÁSTAVBA na WD a bez něj SAMOSTATNĚ NEJEDE

tzn, že pokud nebudeš mít funkční WD tak ti nepojede WD Live = meteohub s funkčností WDL nemá nic společného

doufám, že jsem to napsal dostatečně jasně
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Tom »

"Bobr "WD live je pouze NÁSTAVBA na WD a bez něj SAMOSTATNĚ NEJEDE
to si nemyslím v meteohubu tuším i meteoplugu je naisnstalována blokovaná verze weather live fungující plně.Jen přes grafiku je napsáno evolution což je samozřejmě nepoužitelné ale po zakoupení plné verze weather live by to tam mělo fungovat.Já tedy weatherlive ani display nemám .Mimo meteohub,meteoplug je jasné že je potřeba jak weather display a posléze nadstavba wether live ale v tom hubu je jen weather live a funguje i když omezeně. píši o tomto aby jsme si rozuměli :D
Obrázek
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Bobr »

no já kdysi taky chtěl WDL a tam bylo , že to funguje pouze pokud máš i WD (ten mám). A pak jsme to přestal řešit , takže pokud jsme mystifikoval tak se omlouvám
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Jakub »

http://www.weatherdisplay.de/wd-lite.php

co zkusit tuto verzi je pro nekomerční použití zdarma.
Jest-li to pujde posílat na net? to chce vyzkoušet.
Jo Tome co používáš za program ty?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od Tom »

Ja jedu jen přes meteohub a ještě mám na webzdarma archiv dat a přes CSV soubor stahuji data do pc wetterstation co mam v počítači....
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od kocurekp »

S Weather Display jsem se dlouho natrápil, než jsem pochopil nastavení programu, které postupným nabalováním nových funkcí ztratilo na přehlednosti a logickém uspořádání. Jinak ale jde o skvělý software se spoustou vychytávek, jsem v kontaktu s tvůrcem programu a opravdu pružně reaguje na problémy/návrhy. Cena si myslím, za to co program umí, více než přijatelná.

Pokud by to někoho zajímalo, tady je můj 1-wire setup, který oproti některým poloprofi zařízením funguje bezvadně. Nejste ničím omezeni, můžete postupně zapojovat senzory do okruhu a postupně upgradovat...
Přílohy
1wire_meteo_setup.png
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
horale
Příspěvky: 728
Registrován: 29 říj 2010, 11:00
Meteostanice: Topcom NG265NE
Bydliště: Nové Město pod Smrkem 490 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: METEOserver METEOPLUG

Příspěvek od horale »

Zdravím ve spolek.
Měl bych také prosbu. Mám meteostanici NG265NE a data z ní jsem do této doby nahrával na web přes Cumulus. Program mi vyhovuje, ale vzhledem k tomu, že chci mít na webu data nonstop a PC nonstop běžet nenechám, pořídil jsem si Meteoserver. Zapojil jsem ho a našel si IP. Ale dál jsem v podstatě bezradnej. Některá data jako nadmořskou výšku, souřadnice apod jsem nastavil, ale jinak se v tom ztrácím. Nastavil jsem sice nějaké senzory, ale nejsem si jistý, jestli jsou a budou výstupy správné.
1/Mohl by mi prosím někdo pomoc s nastavením - tzn senzory a další potřebné věci, které mám nastavit. Z manuálu co k tomu je, pokud se to dá vůbec nazvat manuálem, mi to není jasné.
2/Pak bych také poprosil o pomoc při uploadu. Netuším co mám přes FTP na server nahrát, aby se zobrazovala aktuální data.
např. v Cumulusu jsem na web nahrál balík pro web, upravil dle potřeb index.htm a bylo hotovo, tady nevím co..
3/A asi poslední věc, jak se mám ze vzdáleného PC, např z práce připojit do administračního rozhraní meteoserveru?
Předpokládám, že by to mělo jít, ale netuším v tuto chvíli jako IP zadat.

Předem moc všem děkuji za rady, Petr. :D
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - web“