Umístění senzorů na střechu?

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3528
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od kapr »

Jan Pícha píše:No jak to tam máš ty? Já když zkusím dát relarn tx a pak ten comfirn nebo jak to tam je tak když je vypadlej srážkoměr a čidlo teploty jede tak vypadne i to čidlo a sražkoměr to stejně nenajde tak to jsem trošku nepochopil k čemu tato funkce je když to vlastně danou situaci ještě zhorší.U mě teda žádné jiné řešení než vyndání baterek z čidel není,pak to naběhne.Tu stanici opravdu bud muset vzít na pole a vyzkoušet to jinak fakt nevím a ani nemám ponětí co může bý zdrojem rušení :-(
šak dej si do vyhledávača frekvenci 868MHz a uvidíš kolik ti toho naběhne..jo je to tak, když musím použit ten confirm tak tak už mám v ruce nářadí :lol:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No jo no....koukal jsem na to,ale to relarn tx tomu nerozumim...proč tohle uvede výrobce natrh když ví že to manuální vyhledávání čidel nefunguje.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

kapr píše:hlavní problém bude v tom, nebo já ho tam vidím, že v cenové relaci do 5 tisíc těch "šuntů" stále na trhu přibývá..k čemu? mezi 5 a 10 jich je taky docela už na výběr, i když nic moc..ale my co by sme rádi přešli na tu hranici nad 10 tisíc je vlastně jenom WXR a pak Davis..WXR je na to co má na mě docela drahá, Davis je super nejlepší stanice, ale za 20 tisíc? a to je vše..nic jiného na trhu ted není...to je docela škoda, hlavně že když člověk mrkne na net, tak těch ruzných stanic o ničem je fakt hafo..snad se to tady někdy zlepší...a neco na konec..budme rádi že tu máme firmu Garni...nebýt jí....ale snad těch výrobků cca 10 až 15 tisíc bude přibývat, já v to věřím..všechno má svoje mouchy, i když mě ta stanice občas když dám relearn tx tak chvilku hledá, pak se rozsvítí celý displej, zapípne, a začne obě čidla hledat naráz, aspon že ten čas zustane ale dycky se smázně Tmin/max což mě mrzí nejvíc..nedá se, osobně si taky nemyslím ale že pomůže z 99% výměna nějaké součaásti..
Trh se vždy řídí poptávkou. A ta je (bohužel) po levných modelech. Myslím "levných" cca 5 - 10 tisíc. Protože za tyto peníze lze koupit jen dobrý anemometr. Já našel jen WMR 200 od Oregonu a pak není nic. Všechny modely jsou v podstatě stejné. Vzniká tlak na výrobce, aby udělal dobrou stanici, ale zároveň levnou. A v tom je ten problém. Není možné udělat stanici za 10 tisíc a zároveň aby byla po všech stránkách perfektní. Věřte, že hledám skoro pořád a bombarduju výrobce, aby mi sdělili, co bude nového, ale v tomhle segmentu se moc novinek neukazuje. Navíc - řekněme si to rovnou - nejvíce se prodávají stanice jednoduché, bez anemometru a srážkoměru. Takže i výrobci reagují nabídkou v nižší cenové kategorii. Jen by mne zajímalo, kolik se prodá ročně Davisů. Jak už jsem psal, pokusím se dovézt Davisu konkurenta, ale komunikace s výrobcem je poněkud problematická. tady na fóru je každý celkem zvyklý na ceny 10 tisíc a více, ale když mi zavolá člověk a řekne, že by chtěl nějakou dobrou domácí meteostanici tak do tisíce korun, pak jej posílám do hypermarketu. Většina lidí při ceně nad 5 tisíc za stanici omdlévá. Před cca osmi lety jsem dovezl staničku a prodával asi za 2700,- a to mě někteří obchodníci meli za blázna. Teď se to posunulo a věřím, že narazím na zařízení, které bude cenově přístupné a dobré. Jen to asi chce čas.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Ta konkurenční stanice davisu vypadá jak? Nemáte někde obrázek nebo odkaz na výrobce?
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:Ta konkurenční stanice davisu vypadá jak? Nemáte někde obrázek nebo odkaz na výrobce?
Zatím to tajím. Konkurence nespí. Ale od záměru k dovozu někdy uplyne hodně času a někdy se narazí na problém s papírama a je po dovozu. Ale jde podle mne o velice dobrou stanici, cena je ale vyšší podle - varianty. Prioritně bude pro firmy, které musí počasí sledovat. Musím splnit podmínky EU pro dovoz a důležité jsou i obchodní podmínky.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od jirkapocatky »

Jan Pícha píše:Ta konkurenční stanice davisu vypadá jak? Nemáte někde obrázek nebo odkaz na výrobce?
Myslím že indicií už máš dost aby sis ji na netu našel.Neměl by být problém si zjistit co používají amaterští amíci krom Davise.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

jirkapocatky píše:
Jan Pícha píše:Ta konkurenční stanice davisu vypadá jak? Nemáte někde obrázek nebo odkaz na výrobce?
Myslím že indicií už máš dost aby sis ji na netu našel.Neměl by být problém si zjistit co používají amaterští amíci krom Davise.
:D
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3528
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od kapr »

no práve hlavní je poptávka...nabídka je bohužel dneska až na druhém místě..uvidíme ono se to nějak vyvíjet určitě bude..počasí je přece aspon se mě zdá, čím dál více sledované, takže..ale kurna ta konkurence Davisa nenapínejte :lol: nevadí si počkáme, něco jednou přijde..je to fakt kolik se prodá těch Davisů..Já dělám ve firmě, kde vyrábíme senzory tlaku a na různé měření výšky hladiny, měli jsme poradu, kde sme mohli říct názory jak ted třeba vylepšit zisky když je ta "celosvětová hospodářská krize" tak někdo řekl, začněmě vyrábět teploměry..proč ne? je to jednoduché.jenže..těch firem v okolí co tohle dělá je už fakt hodně, a na trhu je toho tolik moc, že by jenom utrpělo jméno firmy..to řekl šéf a já s ním prostě asi musím souhlasit..do budoucna by to zlepšení nepřineslo, je hlavní se dobře věnovat tomu svému...viz Davis. nebo Oregon, pak je tu WS- který je asi nejznámější no..prostě se u nás radši bude makat na vývoji nečeho nového v našem segmentu, než začit dělat něco co by udělal už opravdu kde kdo...hrozně těžko se shání třeba taková PT100 :lol: já třeba mám doma kromě WS 3650it eště 1600, kterou ale mám už spíš na okrasu :lol: no a pak jednoho hyundaie, pak další dva obyč teploměry..ale stejně se na ně nedívám-člověk neřeknou opravdu nic moc:)) ale většine to stačí no. nic du spat dobrou. tak se nehádejme..je to asi těžké navíc náš trh je asi i docela s tímto "zajíc" :lol:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

No tak při testu jsem zjistil že to teda na 100% volném prostranství na těch 70 m jde,takže buud muset udělat nějaký tuning kabelu k PC a dát základní jednotku do kuchyně za sklo....otázkou ale je jaká délka mi tam pujde,jestli to není nějak omezené.U čidla větru k čidlu teploty to mám spojené přes 3 spojky a ani nevím kolik m kabelu kolem 40 m,ale nevím jestli i tolik snese propojení do PC.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Tom »

Jan Pícha píše:No tak při testu jsem zjistil že to teda na 100% volném prostranství na těch 70 m jde,takže buud muset udělat nějaký tuning kabelu k PC a dát základní jednotku do kuchyně za sklo....otázkou ale je jaká délka mi tam pujde,jestli to není nějak omezené.U čidla větru k čidlu teploty to mám spojené přes 3 spojky a ani nevím kolik m kabelu kolem 40 m,ale nevím jestli i tolik snese propojení do PC.
No vidíš když to vychytáš budeš nakonec spokojený.Začátky jsou vždycky těžký ale až se to vychytá je výsledek o 100% lepší měj trpělivost a bude to ok a hlavně bez nadávek :D :D Já jsem taky u WXR skákal z jednoho místa na druhé a teď už vím kde jsou vhodná místa k umístění chce to trpělivost.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím vás,takže neustálé zkoušené stanice se mi stalo bohužel před pár minutama osudné.Hlavní jednotka mi upadla na zem a prdl displej....podsvícení jde ale data to neukazuje.Chtěl bycj se zeptat zda je nutné koupit celou novou stanici,nebo se dá jednotka vyměnit nebo zda se to dá opravit.Děkuju za odpovědí :( :( :( :( :( :( achjo....a zrovna to tak hezky šlo
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:Zdravím vás,takže neustálé zkoušené stanice se mi stalo bohužel před pár minutama osudné.Hlavní jednotka mi upadla na zem a prdl displej....podsvícení jde ale data to neukazuje.Chtěl bycj se zeptat zda je nutné koupit celou novou stanici,nebo se dá jednotka vyměnit nebo zda se to dá opravit.Děkuju za odpovědí :( :( :( :( :( :( achjo....a zrovna to tak hezky šlo
Tak to je špatně. Opravy se neprovádějí, výrobce neposkytuje servisní manuál. To je spíš otázka pro nějakého odborníka na opravy. Možná že je někde něco utrženého. V tom nejlepším případě.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Na displeji jsou viditelné praskliny...naštěstí dole jak je ten setup atd tak to funguje ale informace o srážkách a o teplotě chybí.....ještě je tam varianta sledování hodnot na PC.Škoda no,právě že s ena náš kraj ženou drsné bouřky tak sem to tady honil at všechno funguje pak zakopnutí o schod a konečná.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od Jan Pícha »

Stanice vypadá aktuálně takto :(:(:( http://jan.picha.sweb.cz/defekt.JPG
Pěkný den z Teplicka :-)
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - umístění senzorů na střechu?

Příspěvek od filip »

Jan Pícha píše:Stanice vypadá aktuálně takto :(:(:( http://jan.picha.sweb.cz/defekt.JPG
Hmmm, tak to už asi nikdo neopraví. Ale jestli "střeva" fungují a data jdou stahovat do PC tak bych to zas tak tragicky neviděl. Já prakticky na display nekoukám, vše ukládám do DB na serveru a z toho generuju výstupy.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“