Úprava meteostanice TFA Nexus, WXR, Irox

Otázky, odpovědi, návrhy a doporučení týkající se přístrojového vybavení meteostanic, jejich umístění a upgradů.

Moderátor: Moderátoři

fcc
Příspěvky: 9
Registrován: 23 pro 2006, 12:26

Re: Úprava meteostanice TFA Nexus, WXR, Irox

Příspěvek od fcc »

V popisu úpravy je odkaz na tu správnou anténu ( používá se na vratové systémy ).

Pavel
Misla
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2015, 19:41
Meteostanice: GARNI 857

Re: Úprava meteostanice TFA Nexus, WXR, Irox

Příspěvek od Misla »

Přejí všem krásný den ve spolek.
Chtěl bych vás tu poprosit, je-li mi pomoci, o radu.
Koupil jsem si meteostanici GARNi 857 spolu s meteoserverem, pro odesílání dat na internet.
Meteostanice disponuje externí anténou a druhou přídavnou přijímací jednotkou schopnou přijímat pouze teploměry. Již od samého začátku dochází k výpadkům přijímaných dat (pouze hlavní jednotka). Ať již teplotní čidlo vzdálené od přijímací jednotky 25m (dosah 100m), teplotní čidlo vzdálené 20 m (dosah 30m), srážkoměr vzdálený 10m (dosah 30m), anemomter vzdálený 6m (dosah 30m). Stanici jsem reklamoval, reklamaci mi uznali s tím, že jim vypadlo teplotní čidlo, ostatní však nikoliv. Výsledkem byla výměna přijímací jednotky za jinou a já šťastný, že se mi snad do ruky dostalo vadné a vše již bude v pořádku. Velmi záhy se ukázalo, že nikoliv a pokud nedošlo k zhoršení, tak ke zlepšení nedošlo určitě. Jenom bych chtěl dodat, že druhá přijímací jednotka (malá) nikdy žádný výpadek neměla.
Napsal jsem jim tedy e-mail, jak se situace má a napsali mi, že na dálku je těžké soudit, ale že je nepravděpodobné abych měl takovou smůlu a měl hned dvě vadné přijímací jednotky, s radou, že existuje problém trvalého propojení stanice přes usb a že tím dochází k rušení s odkazem na tuto stránku, s dodatkem, že neví, jestli mi to nějak pomůže, když už mám externí anténu. A to že malá jednotka výpadky netrpí, tak se podle toho nedá soudit, že ta hlavní přijímací jednotka je vadná.
Načež v záchvatu zoufalství, s tím, že taková stanice je pro mě stejně nepoužitelná jsem se jal rozdělání jednotky. Demontáž vskutku náročná, stanice je v podstatě bez zjevného vniknutí nerozdělatelná, nedobytná, pevně scvaknutá, takže již v podstatě nereklamovatelná.
Po rozdělání jednotky jsem zjistil, že mezi anténou a plošným spojem se nachází nakroucený slabý drátek s očkem, které je k aténě přišroubováno takovým způsobem, že se samovolně libovolně otáčí, dle vlastní potřeby, Dotáhl, jsem jej, výsledek žádný.
Objednal jsem si i anténu na vratové systémy se stíněným kabelem, s níž jsou ty pozitivní výsledky, ale prozatím jsem anténu ponechal připojenou obyčejným drátkem (v anlickém originále má od plošňáku ke stíněnému kabelu taktéž pouze nestíněný vodič). Kromě nových možností umístění a nových mnoha a mnoha pokusů o nalezení signálu, bylo zlepšení dalo by se říci velká nula. Jednoho krásného dne se však sletovaný drátek od stíněného kabelu odpojil a jaké bylo moje překvapení, že na kvalitu signálu to nemělo abolutně žádný vliv. Žádná anténa a kvalita signálu na chlup stejná.
Jal jsem se tedy koupit pigtail s rsma kocovkou, abych měl stínění až k samému plošnému spoji. Napájel jsem jej a připojil k anténě a hle, změna, usebe v pokoji jsem nechytil v podstatě vůbec nic, po odpojení antény vše v pohodě naběhlo, při připojení antény opět spadlo. První pocity hrůzy vystřídal pocit, že je tu konečně alespoň nějaká změna, ikdyž pozitivní právě není.
Externí anténa mi tedy sama o sobě vůbec nepomohla, otázka je ale proč ???????
Vypnutí meteoserveru (na tak 10-15 minut) zdá se skutečně určitý vliv na následný příjem signálu vliv má, ale určitě se nedá říci, že to vždy 100% pomůže, bohužel a v každém případě je to pouze dočasné, krátkodobé zlepšení.
Máte nějaké nápady, otázky, rady? Cokoliv jsem opoměl, zapoměl atp?
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - hardware“