Obsah fóra Všeobecné informace o počasí Extrémy v meteorologii Abnormální léto v Rusku 2010

Abnormální léto v Rusku 2010

Různé projevy extrémního počasí u nás i v zahraničí. Vedra, mrazy, sucha, povodně, vichřice, sněhové kalamity, všechno sem!

Moderátor: Moderátoři


Příspěvek 03 srp 2010, 23:18

Příspěvky: 1374
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Rusko letos zažívá extrémně teplé léto, od 11. července tam denní teplota neklesla pod 30°C, maximální teploty už poslední 2 týdny dosahují 40°C a minimální teploty až 24°C, co je to proti našim vzácným chvilkám tropů... Pokud někdo máte fundovaný vlastní názor kromě profláknuté Cílkové arktické oscilace, podělte se. Co je příčinou tohoto extrémního počasí v Rusku, ale i u nás?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online


Příspěvky: 1
Podle mého muže to má vše na svědomí Golfský proud a globální oteplování.
Absolvovala jsem tandemový seskok padákem a to konkrétně tandemový seskok Praha.


Příspěvky: 2399
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE

No Golfský proud za to určitě nemůže, jelikož jeho tok, teplota, intenzita a já nevím co ještě je v rámci období kdy se sleduje stálý a případná změna by se projevila na obrovském území (viz třeba různé fáze NAO - severoatlantická oscilace).

Stejně tak je moderní vše házet na GW ale ani tady bych viníka nehledal. Spíš za to můžou specifické synoptické situace, které jsou pro dané období a místo stabilní a udržují tak určitý typ počasí na určitém území. Jako např. letos v únoru, kdy sem stabilně proudil ledový a suchý vzduch od východu z Ruska. Copak za to mohlo globální ochlazování? Nebo nefunkční GP?


Zpět na Extrémy v meteorologii

cron