WD - kalibrace tlaku

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
wet08
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2008, 14:24

WD - kalibrace tlaku

Příspěvek od wet08 »

Po několika měsících měření na lokálním PC jsem připojil konečně stanici k trvale běžícímu serveru. Nyní zkouším odesílat pravidelně na wunderground.com a ukládám údaje do databáze, chci vytvořit web. Vlastním stanici WS 2350, používám software weather display, ovšem nezdá se mi hodnota naměřeného tlaku. Je možné ve WD hodnotu nějak zkalibrovat. Dále bych se chtěl zeptat, protože zatím se se softwarem seznamuji, WD vytváří mnoho souborů. Moje stanice má paměť jen asi na 170 záznamů, a chtěl bych aby se v případě výpadku automaticky nahráli data z paměti a odeslali na wunderground, případně uložili do souboru. Je možné někde nastavit interval ukládání jednotlivých dat do paměti stanice (např. 10 minut).
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace tlaku WD

Příspěvek od jirkapocatky »

kalibrace tlaku stejně tak ostatních měřených veličin je možná.Jdi do Control panel, pak do Offsets&initial rain a u barometr offset vyber z modrých číslic hodnotu o kterou chceš přidat nebo ubrat(+ nebo - znaménko)tlak ,pak klikni vedle na set a pak OK.Interval v kterém chceš ukládat data z konzole do WD je také v control panel a pak v data logger.Ovšem nejsem si jist pokud budeš mít na přímo napojenou WS na WD jestli se ti po výpadku WD pak zpětně načtou data.Myslím že to vyžaduje ještě další nastavení varianty připojení stanice v Control panel pod Station type settings.Já to mám u VP2 trochu jinak tak si nejsem jist jak to přesně pracuje u WS2350.UWS stanic je totiž ještě varianta s tím že stanice běží na Heavy Weather ,ukládá data do history a odtud je teprve WD tahá při občasném zapnutí.S tímhle ale nemám zkušenost.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalibrace tlaku WD

Příspěvek od JeKyLL »

Ak si správne spomínam, tak nastavenie intervalu ukladania v samotnej konzole WS bolo možné len cez HeavyWeather (pre tento jeden úkon sa musel inštalovať HW, inak bol v podstate zbytočný). Tento interval sa "použije" v prípade, keď je konzola offline - na batérie, a pod. Pri online bežia dáta kontinuálne do WD a ten ich zase odosiela podľa prednastavenia na wunderground. Dodatočná extrakcia dát pri výpadku prúdu nie je pre WD problém a dáta sa aj dodatočne odošlú na wunderground. (Ale toto neplatí pre Vistu. WD na Viste s tým má problém.)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“