Data s meteostanice na WEB

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

jirkapocatky píše:100% nevim co to způsobuje protože těch důvodů tam může být více(program má tolik ruzných nastavovacích oken,že někde stačí udělat v políčku fajfku a po dvou dnech si všimneš jak ti na druhé straně něco neběhá(obrazně řečeno).Z těch základníc pokynů.Máš správně nastaven ve WD COM port myslím ten který máš propojen s PC aby byl taky zvolen ve WD ? Máš vypnutý softwer HW ? Nemohou běžet oba současně.Když aktivuješ WD měly by ti v otevřeném okně (main sreen)to s grafy v pravo a číselnými údaji v levo blikat v levo dole dvě krabičky v zelené barvě(data received,data quality)-blikají ?
Nainstaloval jsi si plnou verzi nebo tu novinku zdarma? Vypadá taky dobře a myslím že to zadarmo nemá chybu.
ještě poznámka: v nastavení Weather station selection by jsi měl asi zaškrtnout teměř dole v levo čtvereček(volbu) s textem: Just use the fetch 3600
Myslím že pak by to mělo běžet.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:100% nevim co to způsobuje protože těch důvodů tam může být více(program má tolik ruzných nastavovacích oken,že někde stačí udělat v políčku fajfku a po dvou dnech si všimneš jak ti na druhé straně něco neběhá(obrazně řečeno).Z těch základníc pokynů.Máš správně nastaven ve WD COM port myslím ten který máš propojen s PC aby byl taky zvolen ve WD ? Máš vypnutý softwer HW ? Nemohou běžet oba současně.Když aktivuješ WD měly by ti v otevřeném okně (main sreen)to s grafy v pravo a číselnými údaji v levo blikat v levo dole dvě krabičky v zelené barvě(data received,data quality)-blikají ?
Nainstaloval jsi si plnou verzi nebo tu novinku zdarma? Vypadá taky dobře a myslím že to zadarmo nemá chybu.
Com port je v pořádku,HW je vypnutý, měljsem zkušební verzi na dní zdarma kde bylo i nastavení na WS 3600, tady v té zadarmo mi moje stanice chybí takže tady by to asi nemělo chodit.Nebo?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Takže plnou verzi už máš tedy uzamčenou? Pak nezbývá než zkusit laborovat.Zkus připojit stanici na com port 2 a dát to i do nastavení,a pak bych ještě zkusil zapínat jiné druhy stanic taky od La Crosse nebo i ten Conrad i když to tam není specifikovaný.Pokaždé pro jistotu restartuj program. Napiš .
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

jirkapocatky píše:Takže plnou verzi už máš tedy uzamčenou? Pak nezbývá než zkusit laborovat.Zkus připojit stanici na com port 2 a dát to i do nastavení,a pak bych ještě zkusil zapínat jiné druhy stanic taky od La Crosse nebo i ten Conrad i když to tam není specifikovaný.Pokaždé pro jistotu restartuj program. Napiš .
Zkusil jsem "velkého bratra WD) vypnout a spustil jsem maličkého wd.
Mám sice 2310 ,ale jelo mi to na jediné nastavení-LaCross2310. To začaly dole vlevo zeleně blikat krabičky. Ovšem zobrazilo se mi jenom maximum gust today a dvě linky pod tím. Jinak nic.klikl jsem setup-display units-metric- wind in Km/h a naběhlo komplet celé zobrazení.Předtím bylo wind in knots. Celkově při spouštění programu je třeba chvíli počkat,než se to celé načte,to dělá i WD.Důležité jsou ty dvě zelené blikačky-to už je krůček k funkčnosti. Com port mám 1
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:
jirkapocatky píše:Takže plnou verzi už máš tedy uzamčenou? Pak nezbývá než zkusit laborovat.Zkus připojit stanici na com port 2 a dát to i do nastavení,a pak bych ještě zkusil zapínat jiné druhy stanic taky od La Crosse nebo i ten Conrad i když to tam není specifikovaný.Pokaždé pro jistotu restartuj program. Napiš .
Zkusil jsem "velkého bratra WD) vypnout a spustil jsem maličkého wd.
Mám sice 2310 ,ale jelo mi to na jediné nastavení-LaCross2310. To začaly dole vlevo zeleně blikat krabičky. Ovšem zobrazilo se mi jenom maximum gust today a dvě linky pod tím. Jinak nic.klikl jsem setup-display units-metric- wind in Km/h a naběhlo komplet celé zobrazení.Předtím bylo wind in knots. Celkově při spouštění programu je třeba chvíli počkat,než se to celé načte,to dělá i WD.Důležité jsou ty dvě zelené blikačky-to už je krůček k funkčnosti. Com port mám 1
Takže žádný zelený blikátka nejedou. Ozval se mi jeden z uživatelů co jsi mi psal tak snad se pohneme.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Včera jsem ještě psal dotaz Brianovi(tvůrce WD) a vyjádřil se v tom smyslu že by ho přidávání dalších typů stanic stálo čas a tím i peníze a že pak už by to nemohla být free verze .Z toho nepřímo vyplývá že tedy 3600nepodporuje.Ale ještě zkusím jednou napsat. Ahoj
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

Zdar
jen se jeste zeptam
kdyz komunikujes wincommanderem s FTP mas nebo nemas zaskrtly "pasive mode" ?
M.
Obrázek
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

mili14 píše:Zdar
jen se jeste zeptam
kdyz komunikujes wincommanderem s FTP mas nebo nemas zaskrtly "pasive mode" ?
M.
Ahoj!!
Nemam,to vim bezpečně protože ten program mám v češtině. A já ho už ani nepoužívám pro přenos, protože administrace mých stránek probíhá přímo na serveru a do velikosti 2 MB nepotřebuju ftp klienta,takže jsem si to tam natahal přímo.
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:Včera jsem ještě psal dotaz Brianovi(tvůrce WD) a vyjádřil se v tom smyslu že by ho přidávání dalších typů stanic stálo čas a tím i peníze a že pak už by to nemohla být free verze .Z toho nepřímo vyplývá že tedy 3600nepodporuje.Ale ještě zkusím jednou napsat. Ahoj
Ahoj!!!
Tak se mi dnes konečně s podporou několika rad od dobrých duší podařilo dostat na stránky to co jsem tam chtěl mít. I tobě děkuju za pomoc a těším se na další spolupráci.

Ahoj!
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

supercela píše:
jirkapocatky píše:Včera jsem ještě psal dotaz Brianovi(tvůrce WD) a vyjádřil se v tom smyslu že by ho přidávání dalších typů stanic stálo čas a tím i peníze a že pak už by to nemohla být free verze .Z toho nepřímo vyplývá že tedy 3600nepodporuje.Ale ještě zkusím jednou napsat. Ahoj
Ahoj!!!
Tak se mi dnes konečně s podporou několika rad od dobrých duší podařilo dostat na stránky to co jsem tam chtěl mít. I tobě děkuju za pomoc a těším se na další spolupráci.

Ahoj!
A kde byl tedy pes zakopaný?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

jirkapocatky píše:
supercela píše:
jirkapocatky píše:Včera jsem ještě psal dotaz Brianovi(tvůrce WD) a vyjádřil se v tom smyslu že by ho přidávání dalších typů stanic stálo čas a tím i peníze a že pak už by to nemohla být free verze .Z toho nepřímo vyplývá že tedy 3600nepodporuje.Ale ještě zkusím jednou napsat. Ahoj
Ahoj!!!
Tak se mi dnes konečně s podporou několika rad od dobrých duší podařilo dostat na stránky to co jsem tam chtěl mít. I tobě děkuju za pomoc a těším se na další spolupráci.

Ahoj!
A kde byl tedy pes zakopaný?
Ahoj!!!
Těch zakopaných psů bylo několik. Jako hlavní se samozřejmě ukázala moje neznalost věci. A z toho vlastně vyplynulo všechno ostatní. Nevěděl jsem třeba že ten obrázek na stránku nedostanu jako obyčejný obrázek funkcí vložit obrázek ze souboru, ale nejdřív jsem pro něj musel vytvořit samostanou adresu na webu a tu potom zadat jako hypertextový odkaz na hlavní stránce do obrázku a z HW publisheru kopírovat do toho samostatného. A na hlavní stránce jsem se musel dostat do zdrojového kodu, nebo jak to tam nazývali a tam zadat ten příkaz s cestou k obrázku. To byla taky detektivka, kouknul jsem na zdrojový kod jiné stránky kde byl nějaký obrázek a překopíroval ho do mojí,jen jsem tam změnil tu cestu k obrázku. Asi to neni moc srozumitelné, viď? No hlavně že to funguje.Jen vyvstaly další otázky. Jak třeba zajistit aktualizaci. Odesílání na adresu funguje,tam je obrázek aktualizovaný , ale hlavní stránka se asi sama neobnoví po každé aktualizaci obrázku. Ale to zatím nevadí, protože stejně nejsem online, snad na to přijdu až to bude aktualní.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Naprosto ti rozumím,sám postupuju podobným způsobem. Ale taky mě zajímá ,což jsem trochu z tvé odpovědi nepochopil jak jsi rozběhl ten FTP přenos na HWP ?
Jestli máš občas čas přečti si :http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html
Je to studnice polopatických vysvětlení Ahoj Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
marcelRoznov
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2006, 15:17
Bydliště: Roznov pod Radhostem, 400 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Automaticka aktualizace stranky s daty z HWP

Příspěvek od marcelRoznov »

supercela píše:
jirkapocatky píše:
supercela píše: Ahoj!!!
Tak se mi dnes konečně s podporou několika rad od dobrých duší podařilo dostat na stránky to co jsem tam chtěl mít. I tobě děkuju za pomoc a těším se na další spolupráci.

Ahoj!
A kde byl tedy pes zakopaný?
Ahoj!!!
Těch zakopaných psů bylo několik. Jako hlavní se samozřejmě ukázala moje neznalost věci. A z toho vlastně vyplynulo všechno ostatní. Nevěděl jsem třeba že ten obrázek na stránku nedostanu jako obyčejný obrázek funkcí vložit obrázek ze souboru, ale nejdřív jsem pro něj musel vytvořit samostanou adresu na webu a tu potom zadat jako hypertextový odkaz na hlavní stránce do obrázku a z HW publisheru kopírovat do toho samostatného. A na hlavní stránce jsem se musel dostat do zdrojového kodu, nebo jak to tam nazývali a tam zadat ten příkaz s cestou k obrázku. To byla taky detektivka, kouknul jsem na zdrojový kod jiné stránky kde byl nějaký obrázek a překopíroval ho do mojí,jen jsem tam změnil tu cestu k obrázku. Asi to neni moc srozumitelné, viď? No hlavně že to funguje.Jen vyvstaly další otázky. Jak třeba zajistit aktualizaci. Odesílání na adresu funguje,tam je obrázek aktualizovaný , ale hlavní stránka se asi sama neobnoví po každé aktualizaci obrázku. Ale to zatím nevadí, protože stejně nejsem online, snad na to přijdu až to bude aktualní.
Dobry den,
na strane klienta (prohlizece) lze obnoveni stranky zajistit celkem jednoduse. Prohlizec Opera umoznuje nastavit reload pro konkretni stranku, rovnez pro Firefox existuje rozsireni "Reload every", ktere se nainstaluje. Po restartu aplikace, nalezeni pozadovane stranky a kliknuti pravym tlacitkem mysi se objevi nove menu "obnovit kazdych ..." kde zadate pozadovany preddefinovany interval nebo svuj vlastni. Toto jsem nyni uspesne vyzkousel u sebe.
Existuje i html prikaz, ktery zajisti reload na strane serveru bez aktivniho pristupu uzivatele. Zkusim se po tomto reseni podivat.
marcelRoznov
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše:Naprosto ti rozumím,sám postupuju podobným způsobem. Ale taky mě zajímá ,což jsem trochu z tvé odpovědi nepochopil jak jsi rozběhl ten FTP přenos na HWP ?
Jestli máš občas čas přečti si :http://www.jakpsatweb.cz/jak-udelat.html
Je to studnice polopatických vysvětlení Ahoj Jirka
Ahoj!!!

Ten přenos váznul na jedný dost podstatný maličkosti, a sice na tom že jsem do pole /Target File path/ zadaval celou moji adresu'meteozapad.xf.cz/habartov.html' a mělo tam být jen '/habartov.html'.
snadný že? Přenos není 100% úspěšný, ale na to mě upozornil kolega že to pokaždé nepřenese.
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

Zdravim,

tak sem zase trochu brouzdal a nasel jsem hezkej script viz. http://scripts.anolecomputer.com/download.shtml

umoznuje vytvaret grafickej vystup ( jednoduchej baner nebo sticker) z souboru "clientraw.txt" takze staci prenaset jen tenhle malej souburek a grafiku udela tento scriptik

vysledek muze byt treba takto
http://weather.mjsys.cz/w/wxsticker/sti ... ype=banner

M.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“