Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

jj díky - zase tam bude někde asi nějaký zaškrkávátko, ale nenapadá mě kde b tomělo být :(
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Zipík »

Control panel,internet file creation & uploads,setup page 2,file41 detailed climate data, klikneš na set a dáš vytvořit soubor.Pak už jen záleží jestli ho chceš posílat na web nebo ne.Doufám, že jo to ono :wink:
Přílohy
climatedataout.zip
soubor html, který mě vytváří WD
(2.28 KiB) Staženo 213 x
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

to co popisuješ je tabulka pro denní záznam ten mě funguje = http://www.truhlmark.cz/meteo/wd/climatedataout.html

mě jde o tento výpis dat v ročním přehledu ten mě nejede :( = www.truhlmark.cz/meteo/wdl/rp.jpg
Zipík
Příspěvky: 50
Registrován: 13 srp 2009, 21:26
Meteostanice: OREGON WMR 200
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Zipík »

Máš pravdu teď jsem to zkoušel, tabulka se vygeneruje ale je prázdná :(
Břeclav - Poštorná 165 m.n.m
OREGON WMR 200
Meteostanice WS2 - 550 vrácena v záruce...Nedoporučuji ani úhlavnímu nepříteli...
http://www.pocasi-breclav.cz/
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Bobr »

dopsat do tý tabulky hodnoty za jednotlivé měsíce ručně není problém, ale podle mě by to měl program dělat sám , akorát to někde nastavit ;) a to je to co fakt nevím :(
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Bobr píše:dopsat do tý tabulky hodnoty za jednotlivé měsíce ručně není problém, ale podle mě by to měl program dělat sám , akorát to někde nastavit ;) a to je to co fakt nevím :(
A jakou máš verzi WD? Co takhle zkusit aktualizovat.
Ovšem někdy je opravdu každá rada drahá.U WD nastávají okamžiky,kdy se z neznámého důvodu něco přestaně utvářet nebo fungovat a nepomůže téměř nic.Sám se už víc jak rok potýkám s několika drobnostmi které prostě nefungují,ale naštěstí nejsou tak důležité a tak jsem to hodil za hlavu.Z minulosti se mi stalo párkrát že nějaká funkce pracovala,pak třeba rok dva ne a pak náhle s nějakou novou aktualizací opět naskočila.Domnívám se ale,že tyto záhady souvisí víc s windows než se samotným WD.Protože jiným uživatelům WD jede třeba zcela v pohodě.Někdy pomůže kompletní přeinstalace WD a nová od základu nastavená konfigurace,to znamená žádné přenášení souborů wdisplayftp.reg a wdisplay.ini.Je to sice pracné a pro uživatele kteří mají WD placený trochu komplikace,ale pro ty kdo maj WD s crackem v pohodě.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Mám pár otázok: :)

1. WD Live je iba platený? Nedá sa to nejako oblbnúť? Ak áno, ako? Kde zohnať normálnu WD alebo LIVE v plnej verzii a zadarmo? Ktorá je lepšia?

2. Na WD sa dá pripojiť detektor bleskov. Na čo info z neho WD využíva? Predpoveď búrok?

Diky. :)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od jirkapocatky »

Rosina píše:Mám pár otázok: :)

1. WD Live je iba platený? Nedá sa to nejako oblbnúť? Ak áno, ako? Kde zohnať normálnu WD alebo LIVE v plnej verzii a zadarmo? Ktorá je lepšia?

2. Na WD sa dá pripojiť detektor bleskov. Na čo info z neho WD využíva? Predpoveď búrok?

Diky. :)
WD live i WD jako takový jsou oba placené.Live nemám a ani bych jej nechtěl mám k němu své osobní výhrady,ale mám takový dojem že k jeho činnosti stejně potřebuješ i WD,protože si bere data která WD generuje a odesílá na server.Na internetu se dá sehnat všechno,ale musíš se při tom vypořádat se svým vlastním svědomím a domnívám se, že v tvém věku by ses měl raději snažit utvářet svůj charakter pozitivním směrem.
Co se týče detektoru blesku,který mimochodem není za malý peníz,tak jeho data určitě WD nevyužívá k předpovědi bouřek.Spíš je to jako u všech ostatních sledovaných veličin -statistika průběhu.Snad jedině můžeš vidět jestli sílí četnost výbojů a podle toho odvodit jestli se bouřka blíží nebo vzdaluje,případně odhadnout její rychlost. :wink:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Kopis »

Víte někdo, jak "počeštit" texty, které WD odesílá na web buďto v souboru clientraw.txt nebo v kompletní stránce .htm(l) a které slovně popisují aktuální stav srážek? Jsou to texty např. Dry, Rain, Snow, Stopping rain, Stopping snow,... Už jsem dokázal počeštit všechno, co WD posílá na web, ale na tohle nedokážu přijít. :-(
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od tamysk »

WD - Control panel - Summary image & Icons - zalozka "treshold to set icon/Conditions color - a dole vpravo set names for rain treshold..
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

jirkapocatky píše:
Rosina píše: WD live i WD jako takový jsou oba placené.Live nemám a ani bych jej nechtěl mám k němu své osobní výhrady,ale mám takový dojem že k jeho činnosti stejně potřebuješ i WD,protože si bere data která WD generuje a odesílá na server.Na internetu se dá sehnat všechno,ale musíš se při tom vypořádat se svým vlastním svědomím a domnívám se, že v tvém věku by ses měl raději snažit utvářet svůj charakter pozitivním směrem.
Ok dky. :) No správnym smerom? Tak to je neskoro už na legálne veci :D

A kto mi poradí čo všetko nastaviť? WD už mám dávno nainštalovaný a čo ďalej? Dik
Uživatelský avatar
Kopis
Příspěvky: 22
Registrován: 01 pro 2009, 23:19
Bydliště: Staré Město u Bruntálu
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Kopis »

2 tamysk: Moc díky, to je přesně ono! ;-) Kdybys měl někdy cestu do Jeseníků, tak dej vědět, dlužím ti štamprli něčeho dobrého. 8)
Meteostanice Davis Vantage Pro 2+ s 24 hodinovým aspiračním štítem v lokalitě Bruntál, Jeseníky, CZ, 550 m.n.m.
POČASÍ ŽIVĚ, KAMERA, GRAFY, ROZBORY a STATISTIKY, Stránky pro iPhone
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od Rosina »

Novú stanicu už mám, prosím vás, čo všetko nastaviť vo WD? Diky moc. :)
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od lamal »

Je to sice pracné a pro uživatele kteří mají WD placený trochu komplikace,ale pro ty kdo maj WD s crackem v pohodě.
Zdravím mám prosbu chtěl bych Vás požádat o pomoc a radu kde se dá daný WD sehnat s crackem né že bych na to časem neměl prachy , ale jsem zatím nevydělečně činný chodím do školy tak jsem byl rád , že jsem si pořídil časem aspoň polevnu stanici WS23.. . Počasí mě zajímá již pár roků tak bych své údaje prezentoval na webu. Máte někdo tento soft. s creckem a můžete mě na něj dát odkaz nebo jej zaslat? má e-mailová adresa lampik110@seznam.cz Mám sice soft HW HWP , ale tenhle neumožnuje odesílat data jak jsem zjistil v pasivním režimu přenosu což je u mého poskytovatele internetu problém. Díky moc všem kdo mě výjde vztříc .
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Weather Display - soft (WD) OTÁZKY a ODPOVĚDI

Příspěvek od dobrmanek »

http://astalavista.box.sk/cgi-bin/robot ... it=+search+ - :wink:

musíš taky napsat o jakou verzi máš zájem, to se potom hledá blbě :oops: :)
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“