WS 3600 a HWP software

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

WS 3600 a HWP software

Příspěvek od kVítek »

tak já mám meteostanici ws3600. Nalákal mne i modrý dotykový displej, který se ukázal být ve skutečnosti podsvícený zeleně. Nejak jsem nikde nenašel ani možnost nastavení nadmořské výšky, tak dokud nepůjčím gpsku nebudu mít 100% přesný přepočtený tlak. Teď to mám + - podle vrstevnic na mapě a stanice z Holešova a Piešťanech... Softvare Heavy Weather je první jaký mám, tak nemohu nijak porovnávat. Někde jsem četl že sem tam hodí chybu do výpisu, ale zatím jsem to nezkoumal. Pomocí dalšího softu dávám data na web.
Satanice je popsaná třeba tady http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... id_cat=114

A RomAn M. mi ji chce ukrást.
Taky mám za oknem starý teploměr...
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
mjank
Příspěvky: 35
Registrován: 31 kvě 2005, 16:01
Bydliště: Skorkovského 31, Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

Weather Station

Příspěvek od mjank »

Já mám taky stanici WS3600 už jsem s ní přes rok plně spokojen, sice mi hromada meteorologů nadává že nepoužívá čidla ocejchované meteorology, ale to mi až tak nevadí. Pro přenos dat na internet použíám dodaný software. Pokud máte zájem tak na http://www.hala.unas.cz/meteo.php by měli (pokud mám zaplej komlp) běžet aktuální data.

PS: nemáte někdo počítač aspoň 486, který byste chtěli věnovat nebo odprodat ? Potřeboval bych něco co by jelo furt a posílalo data.
kVítek
Příspěvky: 54
Registrován: 24 kvě 2005, 18:55
Bydliště: Hluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kVítek »

Je to tak, HeavyWeather ver.3610 hází chyby do výpisu, do historie. Občas se liší teplota na displeji a teplota v počítači.. Když zrovna nefouká, maximální náraz větru se nastaví na šílených 185km/h a tak nic nenaměří.
Ale jinak pohoda
Vítek, Hluk (okr. Uh. Hradiště)
Th

nárazy

Příspěvek od Th »

Náraz větru mě taky ukáže něco přes 50 m/s (pokaždý stejně), ale jen v případě, že hodnostu resetnu v PC. Pokud to vynuluju na displeji stanice (WS3600), tak se ta kravina neobjeví.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nárazy

Příspěvek od jirkapocatky »

Th píše:Náraz větru mě taky ukáže něco přes 50 m/s (pokaždý stejně), ale jen v případě, že hodnostu resetnu v PC. Pokud to vynuluju na displeji stanice (WS3600), tak se ta kravina neobjeví.
Ahoj,tady na tom odkazu řeší němci něco podobného(i když u WS2300)
http://www.wetterstationen.info/phpBB/v ... php?t=3537
.Pravdou je,že v německu WS2300 i WS3600 používá velmi mnoho meteoamatérů a z toho velkého množství co choděj na jejich forum má každý jiné zkušenosti.Někdo tvrdí že je to výrobní vada anemometru,další že je to tím když je spojen k PC přes USB a jiní že je to spojením anemometru se zákl.stanicí kabelem namísto rádia.Zajímavé je,že vesměs hlásejí chybu něco kolem 91.8 km/h.Mě osobně se to stalo jednou a to vzápětí po tom,co jsem musel na nějakou minutku odpojit od sítě zákl.stanici.Mimo to mi to taky asi dvakrát za 6 měsíců náhle rozječelo alarm a ukázalo venkovní teplotu -30 °C. Takže chybička se prostě vloudí a pokud se to úplně nesesype,život jde přece dál. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“