HWP a odesílání dat ve Windows 7

Otázky, doporučení a řešení problémů týkajících se programového vybavení meteostanic (software / firmware)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

HWP a odesílání dat ve Windows 7

Příspěvek od lamal »

Zdravím všechny amatérské počasáky, mám softík HW a pro odesílání dat na web používám jeho aplikaci HWP. Protože jsem si pořídil nový netbook a na něm je windows 7 nemohu odeslat z tohoto programu data na web, ve windows xp šlape a odesílá jak hodinky. Někdy to napíše , že program není kompaktibilní s tímto os i když nastavím ve vlastnostech pro tenhle program kompaktibilitu pro xp žádná změna. Můžete poradit jak rozchodit odesílání z tohoto programu. Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: HWP a odesílání dat ve Windows 7

Příspěvek od Jan Pícha »

Co třeba zkusit vypnout firewall ?
Pěkný den z Teplicka :-)
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: HWP a odesílání dat ve Windows 7

Příspěvek od lamal »

Jan Pícha píše:Co třeba zkusit vypnout firewall ?
Ahoj dík za radu, ale tohle jsem zkoušel vypnul jsem i avasta nepomohlo nic je to záhada. Asi 7dmičky s tím budou mět nějaké problémy ale jaké ? v programu to není když v xpéčkách to jede.
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: HWP a odesílání dat ve Windows 7

Příspěvek od filip »

lamal píše: Ahoj dík za radu, ale tohle jsem zkoušel vypnul jsem i avasta nepomohlo nic je to záhada. Asi 7dmičky s tím budou mět nějaké problémy ale jaké ? v programu to není když v xpéčkách to jede.
Hmm a jakou verzi win7 máš? Pokud Professional nebo Ultimate tak se dá nainstalovat tzv XP Mode, což je virtualní mašina, kde běží Win XP. Alespoň na vyzkoušení a vyhledání příčiny by to mohlo pomoci.
Dále musí procesor podporovat virtualizaci. I když teď koukám, že to microsoft rozšířil i na Home takže zádrhel by mohl být jen v tom procesoru....
Více např na http://pcworld.cz/software/windows-7-za ... -modu-8194 a stažení na http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
lamal
Příspěvky: 13
Registrován: 07 lis 2009, 09:37

Re: HWP a odesílání dat ve Windows 7

Příspěvek od lamal »

Dík za radu Filipe tak problém je odstraněný bylo to v tom procesoru, procesor virtualizaci hardwaru podporuje, ale bylo to zakázáno v BIOSU viz odkaz od tebe. Ještě jednou dík.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice - software“