Senzor solárního záření

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
koch88
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2012, 19:42
Meteostanice: Davis Vantage Pro

Senzor solárního záření

Příspěvek od koch88 »

Zdravim.. Mam meteostanici Davis VP2 a rozhodl jsem se koupit senzor solárního záření, jelikož potřebuju senzor dát na střechu tak jsem k tomu obědnal i pordlužovací kabel dlouhý 20 metrů a když ho připojím k čidlu a dam ho do ISS tak mi to ukazuje několik watů navíc a v nic za tmi mi to ukazuje zhruba 14 watů tak jsem vyzkoušel druhý kabel ( taky 20 metrů dlouhý) a ten mi i v noci ukazuje asi 1000 Watů... nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti nebo nevíte jak na to? Za každou radu budu rád :)
Děkuji
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 347
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Senzor solárního záření

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Ahoj, měl jsem ten samý problém i s kabelem o délce 10m. Bohužel se mi ho nepodařilo vyřešit. Takže jsem nakonec musel čidlo umístit tak, aby se do te bílé krabičky (SIM house) připojilo na svůj vlastní krátký kabel, což není zrovna ideální. Možná by pomohlo kabely k sobě spájet, ale to jsem nezkoušel.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Senzor solárního záření

Příspěvek od jirkapocatky »

Také jsem přesouval čidla solárního a UV záření mimo ISS jednotku a použil jsem k tomu 8 žilový sítový kabel k PC.Abych předešel komplikacím při propojení,ustřihl jsem jednoduše originál propojovací kablík a nový pečlivě napájel mezi oba konce.Tím jsem si mohl být absolutně jist,že nedojde k nechtěnému překřížení či záměně barev jednotlivých žil.Obě čidla takto pracují bez problému od začátku již několik let.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
koch88
Příspěvky: 11
Registrován: 20 zář 2012, 19:42
Meteostanice: Davis Vantage Pro

Re: Senzor solárního záření

Příspěvek od koch88 »

A jak dlouhej máš ten kabel? :)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Senzor solárního záření

Příspěvek od jirkapocatky »

asi 12 metrů
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“