Davis Vantage Pro

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

Ano, mohl by být problém v samotném napájecím zdroji,podle zkušeností jsou ve většině případů na vině právě tyto zdroje - při zatížení nedají potřebné hodnoty - bylo by dobré ho proměřit. Takhle na dálku se to špatně řeší.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Tak v ISS ani konzoli to nebude. Dnes mi volal dovozce pan Dvořák a prý mu to hned naskočilo konzole napojená na ISS. Budu muset překontrolovat všechny senzory a káblíky jestli někde není nějaký káblík přerušený a pak se uvidí.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

No jo on si člověk asi nevybere :D U bezdrátu se musí lítat s konzolí, aby se našlo nejvhodnější místo pro příjem a u kabelu se zas musí hlídat aby se nějaký drát někde nepřerušil, neskřípl atd.
Pěkný den z Teplicka :-)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Tak problém se samotné stanice vůbec netýkal. Do spojky k propojení kabelu se asi dostala vlhkost. Teď už vše zase funguje. Tu spojku jsem asi podcenil a špatně ochránil před vlhkostí. Doma jsem měl nějaký kabel a proto jsem usoudil že něco není v pořádku- přes ten to také nešlo asi byl špatně zapojený. Takže už vše ok pro příště už budu chytřejší a vše důkladně prozkouším než to budu řešit na reklamaci....
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Jo ty spojky dokážou nadělat problémů, já jsem to kdysi měl také špatně chráněné před vlhkostí a vypadával mi anemometr.Teď už druhý rok klid.Jinak se mi také stalo, že jsem chtěl spájet originální kabel s neoriginálním kabelem a ať jsem pájel sebelépe tak to prostě nekomunikovalo, takže jsem musel na oba konce nacvakat spojky a jelo to.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Zdravím
Naskytl se mi bohužel další problém na meteostanici :-(
Ve středu odpoledne z ničeho nic přestala brát data z ISS, tak jsem se šel podívat do ISS zda bliká - neblikala.Říkal jsem si, že to snad neni možný, že by mi odešla letos už třetí elektronika.No ze zoufalosti jsem ještě zkusil jiný kabel - bez úspěchu a potom ještě reset stanice.Ahle, ono se to povedlo, začalo to opět načítat data.No pár dní byl pokoj, vše jelo jak má až do dnešního večera, kdy opět místo dat na displeji byly ----,-.Takže opět zkouška kabelů jestli někde něco nenavlhlo, nic.Potom jsem zkusil reset stanice, který byl teda krátký a nic.Pak jsem kolem toho různě pobíhal až jsem to teda resetoval na delší dobu a poté zapl no a data zas naskočila.Docela by mě zajímala příčina těchto problémů, protože fakt nevím :-(
Pěkný den z Teplicka :-)
Intel_TM
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2012, 09:53

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Intel_TM »

Zdravim Davisaky,
planuji si letos poridit bezdratovou VP2, ale stale nemam jasno, ktere komponenty jsou skutecne potreba pro pripojeni k PC a prezentaci na webu. Proto bych uvidal radu zkusenejsich.

Situace je nasledujici:
- umisteni ISS stanice venku, konzoli doma, ale bezici PC s verejnou IP mam v jine technologicke mistnosti a rozhodne neplanuji propojit ho primo s konzoli anebo umistit konzoli u PC (to bych pak hodnoty musel sledovat pouze pres PC).

Co k tomu tedy potrebuji?
- VP2/VP+ (ISS s konzoli)
- Weatherlink (s dataloggerem pres USB)
- kabelovou Weather Envoy pripojenou pres USB k PC

Otazka je tedy, bude to stacit nebo je tam envoy navic a jde vyresit pripojeni k PC jinak + jak je to s moznosti prehrani cz firmware, pokud si stanici necha clovek dovezt z jine EU zeme?

Diky predem

Stepan
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Jen tak pro zajímavost malé srovnání jak měří vítr Daviska Vantage Pro 2 a Oregon umístění anemometrů vedle sebe a data se aktualizují:
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Tom dne 15 úno 2012, 11:23, celkem upraveno 1 x.
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od texi »

...hmm , zajímavé porovnání a pěkné rozdíly.
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Tom »

Ráno tam nějaké rozdíly byly odpoledne je graf prakticky stejný. Max. náraz u Davise 16.5 m/s u Oregonky 17.8 m/s. Tady tedy Oregonka dá se říct obstála informace že zaznamenává Oregonka i mimo rozsah (15s) bude pravdivá podle zachycení nárazů. Srážky tam už se to nedá srovnávat a nemá to ani cenu rozlišení je tam propastné Dav. 0.2mm Or. 1.1mm na druhou stranu šikovný člověk si pomůže nádstavem nějakým. Někdy až budu mít radiační kryt větší abych tam dostal obě čidla porovnám teplotně vlhkostní čidla a dám sem.
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od ondrav »

Mám v plánu si koupit časem k meteostanici Davis uv senzor+senzor solární radiace. Jaké máte zkušenosti s umístěním? Musí být senzory umístěny nutně na střeše tzn. přímé sluneční zažení nebo mohou být umístěny 2 metrech nad zemí u iss?

Jsou senzory přesné?
Máte někdo funkční senzory i po dvouleté záruce?
Děkuji za odpověď.
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od jirkapocatky »

Mě běží Davis s UV a solarním senzorem od léta 2006 a doposud žádný problém.Samozřejmě že je důležité pro jejich plné využití optimální umístění,ale není to o tom,jestli budou ve 2 metrech nebo v 10.Podstatné je,aby za celý den postupu slunce po obloze nestínil čidla nějaký objekt či vegetace.Je také důležité zohlednit nižší polohu slunce během zimního období,kdy je se stíny větší problém.Odpověď na otázku,jsou-li senzory přesné nedám.Musela by být možnost nějakého objektivního srovnání v daném místě.Obecně lze konstatovat,že za daný peníz ve srovnání s čidly od Vaisaly za mnohonásobně vyšší cenu je na místě spokojenost.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
ondrav
Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2011, 17:07
Meteostanice: Davis Vantage Pro2 FARC
Bydliště: Ješetice, okr. Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od ondrav »

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Hezký den :)
Meteostanice na České Sibiři http://www.pocasijesetice.cz
metrix
Příspěvky: 59
Registrován: 08 črc 2010, 17:03
Meteostanice: VP2 6163
Bydliště: Olomouc 229 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od metrix »

Ctěl bych se zeptat jak často je potřeba kompletní údržba ISS a senzorů UV a Radiace.v návodu píšou pravidelně,ale to je široká specifikace.na You Tube bylo video kdy to bylo čištěno po 4 letech a zas tak moc zaneřáděný to nebylo.Dále co se týče anemometru,do jakýho průměru tyče se to dá instalovat.budu dávat novej stořár a tyč má průměr 35mm tak jestli se to na ní vleze.
Diky za odpověd :-)
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Pro

Příspěvek od Jan Pícha »

Jaký je maximální průměr tyče pro anemometr nevím, ale na 35 mm to určitě pude.No co se týče údržby.UV a radiaci nemám, takže poznatky nemohu poskytnout, ale podle očekávání to nejvíc odskáčou srážkoměr a radiační štít.Ten je vhodný tak 2x do roka rozebrat a komplet otřít.Srážkoměr kontroluju častěji, zejména provádim pohledovou kontrolu záchytné plochy, jestli se tam náhodou nepoblil pták.Už se mi stalo, že mi ten trus ucpal trychtýř a srážky přetekly a já jako na potvoru nebyl tejden doma.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“