Davis Vantage Vue

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanic řady DAVIS (VUE, VANTAGE)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Inak to by aj mna zaujmalo čo to je zač Weather Wizard III (310 €) :) :D
Uživatelský avatar
kapr
Příspěvky: 3506
Registrován: 15 bře 2009, 11:09
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2+. Srážkoměr Stratus
Bydliště: Buchlovice, okr. Uherské Hradiště, Zlínský kraj, 265 mnm.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od kapr »

čest, ale tak tohle je téma k Vue...:)) mno šlapat šlape, výpadky žádné, nicméně od toho letošního neslavného ledna, a té ledové kalamity, se se*ral asi anemometr, fungovat funguje, při nízkých rychlostech větru měři i přesně, ovšem stačí kdyř trošku foukne a už mě maximální rychlost vyskočí nad 10m/s k 15 třeba a nárazy když fouká trošku víc, tak jdou i ke 20m/s...nezdá se mi to, dřív takhle nefoukalo:) zkusím vyměnit vrtulky, mám ještě tu náhradní, tak uvidíme, ale moc se mě na střechu nechce....ale prostě ten leden byl osudový, už se to tady docela řešilo víc lidí s tím mělo problémy..šak pamatuješ, jak sem ti poslal tu fotky srážkoměru obaleného komplet 2cm vrstvou ledu:) se divím, že ten to přežil:) ale na vrtulce sei asi něco potentilo..no uvidíme, a Davis moc v plánu není ani na to léto, sou finance ale na jiné výdaje..takže si musíme vystačit s tím co máme, jako pro mě je hlavní teplotní čidlo a srážkoměr..a to si myslím, že je dosti přesné i na WSce..teplota a srážky..
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

RNDr. píše:Inak to by aj mna zaujmalo čo to je zač Weather Wizard III (310 €) :) :D
Je to dá se říct takový předchůdce VUE,konzoli má podobnou jako Vue,srážkoměr a anemometr to má stejný jako VP2 akorát teploměr je jenom nějaký drátek takže na ten by se musel dokoupit radiační štít.Čidla jsou se stanicí spojena kabelově.Tahle stanice neumí měřit vlhkost a tlak vzduchu tudíž to neumí předpověď apod.Nicméně jde připojit normálně k počítači přes dataloger s programem weather link.Kdyby mi to kámoš nerozmluvil tak tu stanici mám.V Česku vím pouze o jednom amatérovi který jí vlastní.
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Ján Pícha, tak to tá stanica stojí za hovno :| , ale o tom uživatelovi viem tej stanice :) , je iba jeden široko daleko :D . Inak v Stredu alebo vo Štvrtok mi príde stanica :twisted:
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Tak to mi nezbývá nic jineho než popřat hodně štěstí s provozem :-) Čas letí a já budu mít VP2 již 5 měsíců,za tu dobu jsem sní nenaměřil vyšší teplotu jak 13°C a vlastně neztratil ani minutu naměřených dat.Paráda.Akorát jsem zvědavý jak tam nacvakáš na tý ISS ty ID čísla,já mám návod i pro bezdrátovou verzi a vůbec jsem to nepochopil jak to tam běží.
Pěkný den z Teplicka :-)
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Ján Pícha, aká ID čísla :?: :shock: . Zatial čo som mal stanice kompletné tak na ani jednu som neprečítal návod :D . No uvidím ako to bude pri tej :roll: to
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

Aspoň si počteš :lol: Když to zvládli všichni tak to zvládneš i ty.Musí se tam nastavit naky ID čísla aby se to posilalo data....ale asi nic složiteho.
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
www.novapec.cz
Příspěvky: 103
Registrován: 28 úno 2010, 20:01
Meteostanice: Davis Vantage Pro2+ FARC
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od www.novapec.cz »

Až Ti přijde stanice tak se tam se pouze vysílací jednotka u ISS stanice zapne. Žádné ID se nenastavuje, protože stanice je nastavena na 1. kanál. ID nastavuješ, až u dalších dokoupitelných čidel (beztrátový anemometr, měření teploty půdy) Tam teprve nastavuješ ID, protože konzoli musíš určit na jakém kanálu se to bude vysílat z čidel.
Např u mne: Mám obsazené 3kanály: 1.kanál - ISS (standartně z továrny), 2.kanál: teplota půdy v -50cm -20cm -10cm -5cm a +5cm + vlhkost listů, 3.kanál: teplota půdy v -100cm + vlhkost půdy v -50cm -20cm -10cm -5cm.
Jak vidíš mám dalších ještě 5 volných kanálů.
Meteorologická stanice DAVIS VANTAGE PRO 2+ FARC s webovou kamerou. Více na www.novapec.cz
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

díky www.novápec.cz
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od RNDr. »

Už ju mááááááááááááááááááááááááááááám :P :D :D :twisted: :twisted: :D :P . V Sobotu ju budem inštalovat :twisted: :mrgreen:
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Tak RNDr. gratuluji k nove meteostanici, jsem si prave rikal ze se ani nepochlubis a dnes kontroluji forum a tady se docitam ze uz ji mas. Nejak selhalo upozornovani na nove prispevky :-(
Doufam ze posles nejake ty fotky ci video.

A ja se vratim k tematu VUE - na svedskem Davisu se konecne objevila oficialni cena toho vyhrivani na VUE cena je 2569 SEK - 5140kc.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od Jan Pícha »

No nevím radši nebudu psát svůj úpřímný názor nebo mě dovozci ukamenujou větou "toto je tipická čecháčtina" ale podle mě za pár takových kousků je to poměrně vysoká cena.Myslím že texi,který dělá vyhřívání na VP2 o mnoho levnější by mohl něco vymyslet na Vue..... :)
Pěkný den z Teplicka :-)
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Když bude někdo z majitelů této stanice ochoten mi dát vnitřní rozměr - volný prostor- pro umístění cuprextitové destičky ( topné odpory,termostat,svorkovnice), myslím ,že nebude problém se zhotovením celého kompletu. :lol:
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
casesik
Příspěvky: 78
Registrován: 17 led 2009, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od casesik »

Jo to by chtelo az to nekdo koupi aby to rovnou promeril nez se to hodi ven. K sundani se stale nejak nemuzu dokopat ale zrejmne me to stejne nemine.
Meteostanice Rotava - Davis Vantage Vue
texi
Příspěvky: 76
Registrován: 20 říj 2009, 08:20
Bydliště: Lužec nad Cidlinou , 231 m n.m.

Re: Davis Vantage Vue

Příspěvek od texi »

Ahoj casesiku, nemáš alespoň nejakou fotku toho vnitřku ?
Zdravím Vás od Cidliny.
Davis VantagePRO2
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice DAVIS“