Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes už celkově chladno,ráno zima +4,5 st,přes den to jen pomalu leze nahoru,nakonec těsně pod +20 st. na maximu a díky přibývající oblačnosti s chladným větrem žádné teplo v krátkém nebylo..Je konec srpna,přichází září a bude nutno se uskromnit.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
ráno také chladné, ale letos v srpnu už bylo i chladnější (sic jen o 0,2 °C) 10,2 °C, celý den většinou jasný, odpoledne skoro jasný. Maximum příjemných 22,8 °C. Tak se mi to líbí. Další dny už vypadají teplotně snesitelně, tak snad takový podzim vydrží co nejdéle.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Úplně jsem se vyděsil s těmi zimními teplotami, co jste tu zmiňovali. U nás dnes podobně jako v Podivíně - Tmin 10,7°C a Tmax 22,5°C. Skoro jasno až polojasno, příjemně, dalo se v pohodě dělat na zahradě :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
v pátek 2x slaboučce sprchlo, sobota už polojasná, neděle skoro jasno, Tmin 7,6 a Tmax 21,1 a krásná dohlednost. Srpen uzavřeme srážkově na podprůměrných 52 mm.
Ještě pořád jsou v okolí tu a tam nepokosená obilná pole, dnes byl vidět kombajn v akci - připadá mi to letos nějaké opožděné.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Yves »

Dneska nakonec díky proudění od SZ minimum ráno ještě nekleslo tak nízko, naměřil jsem 6,5°C. Maximum potom bylo jenom těsně pod 20°C. Bylo polojasno nejčastěji. Jinak nic zajímavého, ve stínu bylo prostě cítit chladno, což mě potěšilo. Zítřejší minimum bude šťavňatější, ale zatím jsou nějaké mráčky vysokého patra. Aktuálně ve 23:12 je skoro jasno a teplota právě klesla pod 10°C. Tak se držte.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Vichr »

Tak jsem se dnes brzy ráno vrátil z dovolené v Toskánsku :mrgreen: . Jezdili jsme na kolech v tropickém vedru, kupodivu to zvládali dobře všichni účastníci zájezdu včetně 50+. Přesně jsem teploty nesledoval, ale podle předpovědí (i podle pocitu) kolísala odpolední maxima mezi 30-35 a ranní minima neklesala pod 20. Mnoho lidí mělo problém se spaním, já jsem ho řešil tím, že jsem si ustlal na balkoně apartmánu. Po většinu dní se nad vyššími kopci ve vnitrozemí (kolem 600 m.n.m.) tvořily v odpoledních hodinách bouřkové mraky, k pobřeží nedošly. Např. čtvrteční výlet jsme zakončili v Sieně za slabého deště a teploty 24 st., cestou zpět mraky a místy vlhko, ale u moře skoro jasno a po dešti ani památky. Včerejší studená fronta střední Itálii nezasáhla, cestou domů jsem registroval slabé přeháňky na severu kolem Bologne a Benátek, večer kolem Villachu oblačno a po dešti, 14 st., dále na sever už vyjasnění, v 4:00 na hranicích v Dolním Dvořišti + 10 st. Včera údajně pršelo celé dopoledne. Dnes bylo po celý den velmi příjemně, polojasno s Cu med a Sc, odpolední maxima kolem 20 st. Kdyby to podobně vydrželo celé září, nezlobil bych se :). Jinak u nás také není všechno obilí sklizené, dílem proto, že ještě v první polovině srpna kličkovali polem jako zajíci, aby kombajny neuvízly, obsekávali příliš podmáčená místa. Na některých místech to zčernalo a vypadalo z klasů dřív, než se tam dostali. Loni měli u nás relativní výhodu, protože nebylo tak hrozné sucho jako jinde, letos se to kompenzovalo příliš velkým množstvím srážek.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dnešní minima nakonec na 8, takže zatím nejchladnější ráno v druhé polovině roku, aktuálně 12, skoro jasno až polojasno s Ac, které právě mizí na východním obzoru. Dnešek podle všeho přinese krapet vyšší teploty oproti včerejšku, avšak mělo by být stále příjemně, snad bez většího horka.
Další dny přeci jen teplo přínesou, možná až příliš, avšak nemělo by to dlouho trvat.

Zatím :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Já jen krátce - je chladno, ale hezky... ;-) Srpen tady skončí stejně jako červenec mírně teplotně nadprůměrný, ale bez extrémů (letošní maximum je pouze +32,5°C).

Tmax včera +21°C.
Tmin dnes +8°C - letos nejchladnější srpnové ráno.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
Včerejší maxima 22°C, noční minima 8°C, od 21. června nejnižší minima (tenkrát bylo 7°C). Dnešní ráno jasno, velká rosa. Nejnižší minima 31. srpna jen 7°C bylo v roce 2007, (záznamy mám od roku 1986).
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnešní Tmin +6,3°C, opět naprosto jasno (i když večer bylo skoro zataženo).
Včera jsme se byli podívat v blízkém remízku a zjistili jsme, že je totálně zdevastovaný od stáda prasat (musí jich být desítky), všechno je rozrochané, prkna co tam ležely pod térovou plachtou jsou rozsekané na třísky a plachty leží shozené v potoce (plus tam kde ležely je vyhrabaná díra). Na kraji pole je vylámaná kukuřice a z pole samotného se line děsný puch prasečiny - když jsme se tam odvážili, našli jsme plochu cca 100 x 15 až 20 metrů naprosto vylámané, sežrané a poválené kukuřice. Družstvo bude mít radost...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tom »

Zdravím i u nás ráno chladno v minimu +8.3C na polích přízemní mlha aktuálně je slunečno při +20C
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od kocurekp »

U nás ranní minimum trochu vyšší, Tmin 10,2°C v 6:44. Je jasno a momentální teplota ve 13:20 je rovných 25,0°C. Vítr jižních směrů do 3 m/s. Zítra bude ještě tepleji, možná i padne poslední třicítka tohoto roku.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes bylo celý den slunečno ranní minimum +8.3C v maximu dnes +24.3C vítr jižní ,jihovýchodní 2-5 m/s tento měsíc dosaženo 244h slun.svitu což je nadprůměr pro tento měsíc více dat zítra ve statistice.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím, ráno zatím nejchladnější 9,2 °C, odpoledne pak 25,5 °C. Příjemně na slunci a v MHD až nepříjemně :-) Celý den jasno.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Yves »

Ráno se sice vyjasnilo, i tak ale bylo minimum opět docela přijatelné, a to +6,7°C. Přes den bylo skoro jasno a maximum šplhalo ke 22°C. Nyní navečer se vyjasnilo a teplota se zase pohybuje směrem dolů, ve 23:40 máme 10,5°C a větrám pokoj, kde se zase přes den usazovala teplota skoro 26°C. Ahoj
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“