Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Aktuálně máme již zataženo a na jihozápadním obzoru je vidět blýskavice vzdálené bouřky,která se zvolna přibližuje.Teplota i teď je 21°C. :lol: :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Yves »

Fronta je za námi. Směrem sem docela pěkná blesková show, nad námi slábnutí a za námi se takřka neblýská. Nejbližší úder snad 2,5 km a to jeden, pak už 3 a více km. V tomhle ohledu zklamání, ale já jsem původně moc s bouřkou podle modelů nepočítal, tak aspoň to. Jižně se vyvinulo i bílé jádro a tam to bylo bleskově asi 15 minut v jednom ohni, pak už taky bouřkové úmrtí. Teplota před 19°C, po stále vysoko 16,5°C. Dešť velmi za očekáváním, dosud ani ne 2 mm, žádný přívalák se nekonal, vítr na frontě taktéž slabota kolem 10 m/s. Stále jakž takž prší, tak aspoň to, bouřka už se ani nijak neprojuvuje, tady opravdu de facto skončila svou pouť. A to přesně kolem půlnoci.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od storm_ice »

Tak po 19h se postupně začala na JZ obloha temnit a bylo slyšet čím dál hlasitější hřmění, pěkné CG a CC blesky a zároveň začalo slabě pršet. Výrazněji zesílil déšť před 21h, kdy dorazila samotná bouřka. Vítr zesílil jen mírně, i nárazy zůstaly pod 10 m/s, výrazněji zesílil jen déšť, na silný, krátce až přívalový. Bylo několik blízkých úderů, kolem 23h přechodně bezesrážek, pak další mírný-slabý déšť s několika samostanými výboji. Srážky zatím Obrázek 31,5 mm

Aktuálně 02:30 zataženo, mírný déšť ObrázekObrázek 15,4°CObrázek Jz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Pondělní počasí:
Tmin +8,5°C, Tmax +24,8°C,tlak v 15:00 1019 hPa, během dne polojasno (po poledni tvorba kupovité oblačnosti, slabý proměnlivý vítr.

Úterní počasí:
Tmin +8,9°C, Tmax +27,4°C, tlak v 15:00 1011 hPa. Během dne zcela jasno, k večeru přibývání vysoké oblačnosti od JZ, po 20. hodině přešla hrana cirrů z bouřkových kovadlin. SQL byla příliš pomalá.

Středeční počasí:
Těsně po půlnoci byly pozorovatelné blýskavice z hrany SQL někde u Pardubic, než sem však došla, totálně se rozpadla. Ve 2:30 dočasně zesílil jižní vítr, v tu chvíli jsme proklouzávali troskami bouřkové fronty, v té době již neaktivní. Přechod se obešel bez jakýchkoliv srážek. Pršet začalo až v 5:30 při přechodu přeháňky za frontou, spolu s malým zesílením větru (do 4 m/s). Za hodinu napršelo zatím 5,5 mm srážek. Aktuálně v 6:30 teplota +13,0°C, zataženo s deštěm, bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Bobr »

tak u nás ze slibovaných přívalových detů nic nebylo naštěstí - pršelo mezi 00:30-1:30 a to napršelo 3mm. Teplota která jeětě včera dosahovala přes 25;C se dnes pohybuje kolem 13°C. Vítr dosahuje v nárazech k 11m/s a vlhkost je okolo 83%.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak po noční blýskavici a pár kapkách deště máme po ránu skoro zataženo po slabé přeháňce teplota je okolo +16C včerejší bouřlivé počasí se u nás defakto neprojevilo jen vzdáleně.Aladin měl protentokrát pravdu kde co bude :D
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Michal Geryk píše:...Je docela možné, že až "pojede" noční (ranní) fronta přes východ ČR, tak to bude na hodně místech "na sucho" a bez bouřek, pouze se silným větrem...
Adi píše:...Srážky nějaké budou během zítřka, tak docela na-sucho to nevidím. Není červenec ani srpen, zem není tak vyhřátá, přičemž cirkulace není nakloněna vyloženě suchým frontám, navíc v předchozích dnech pršelo, čili jsem z hlediska srážek optimista...
Hlásím půlnoční vzdálenou blýskavici, do rána 0,1 mm srážek :lol: a vítr téměř žádný... :? Úplně na sucho to sice nebylo (v okolí napršelo 1 až 2 mm), ale nebyl jsem daleko od pravdy.

Tmax včera +27°C.
Tmin zatím teplých +16,5°C.

Jsem zvědavý, jestli k nám v dalších dnech přinesou potřebnou vláhu srážky napřed od SZ, pak od SV - bojím se srážkového stínu Nízkého Jeseníku :? .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
asi bych napsal zklamání ale někde výš jsem psal, že pokud naprší více jak 5 mm tak budu spokojený a jelikož napršelo 6,4 mm, tak musím být spokojený. Dostal jsem víc, než jsem čekal. Před bouřkou v 0:30 bylo ještě 22 °C!, pak se slabě blýskalo a cca hodinku pršelo ale žádný zázrak. Ochladilo se také dost nevýrazně, minimum 17,5 °C, aktuálně 18,5 °C a zataženo. Vítr se předpisově stočil z JV na Z a foukalo do cca 6 m/s. Prostě nic výjimečného (naštěstí).
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

K večeru jsem byl bombardován lidma, zda přijdou nějaké bouřky či ne. Všem jsem řekl, že se nemají starat, že to sem nedojde a měl pravdu :). U sestry v Č. Budějovicích to ovšem bylo trochu jiné kafe. Prý to vypadalo jako stroboskop jak se furt blýskalo, chvíli prý byla i vichřice. Já jsem nic nečekal, ty podmínky tady nestály za nic. Zítřek bude každopádně o mnoho "lepší", to bych mohl aspoň zahlídnout Cb i když podmínky taky nic moc. Včera bylo krásně teplo, maximum vystoupilo na 25,6 °C, min 6,3 °C. Dnes po ránu relativně teplo 15,4 °C a trochu prší.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Včera se kolem 19 začalo zatahovat a ve 21 přišly bouřky, první dokonce s kroupama, ale nijak extrémní mi nepřišla, vítr jen do 5 m/s, i když srážek pak postupně v přívalech napadlo dost - 23 mm. Na Prahu slušný výkon. Ráno oblačno se 13°C a od 10 už polojasno. Takhle to mám rád - přes noc bouřka, před den pěkně. Vše je slušně zalito a příroda si chrochtá... :-)))

Jinak včerejší Tmax 31,1°C, v centru muselo být ještě více.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od storm_ice »

tak ke včerejšku zbývá jen dodat, že ve 2/2 noci postupně už "jen" pršelo, zpočátku ještě pár blesků Srážky zatím Obrázek 33,7mm, včera pak navíc padl první tropik letošního roku při Tmax 30,1°C Tmin 13,4°C

Aktuálně 12:00 oblačno ObrázekObrázek 17,0°CObrázek SSz 1 m/s
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 28 kvě 2009, 15:34, celkem upraveno 1 x.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
V noci se nic moc nedělo,jen ta blýskavice,která vyvrcholila ve 2 hodiny a 2X slabě zahřmělo byla i silnější přeháňka.Aktuálně je skoro zataženo až oblačno a bezesrážek.teplota ranní 17°C. Denní 19,5°C. Vítr mírný-čerstvý SZ 4-7m/s i s nárazy 13m/s.
Tlak 1018hPa- Srážky 3mm za noc. :) :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Nejtepleji bylo ve dvě v noci a to 18,4 °C a od té doby se zvolna ochlazuje na aktuálních 12,5 °C. Dopoledne bylo propršené, ale lepší takový zahradnický deštík než nějaký přívalák, nakonec spadly 4 mm.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Slušnej propadák s bouřkami u nás podle očekávání.Od úterní 22.hodiny byly vidět blýskavice někde ze severních Čech a tak to dlouho zůstalo.Mezi 1a 2 hodinou ranní několikrát blesklo více se vzdáleným hřměním,v tu dobu už z ropadajících se bouřek se ojediněle blýská téměř ze všech stran,ale rychle to slábne-stále je teplo +18 st
Po2.hodině začalo krátce slabě pršet,přechodně zesílil vítr a to bylo vše...Ráno zataženo,lehce chladněji s mrholením a samozřejmě déšť se spustil,když jsem nevyspalý uháněl po půl šesté do práce.
Během dne se počasí rychle lepšilo na přechodné i skoro jasno,většinou bylo oblačno,teď večer je opět skoro jasno.Ochlazení bylo oproti včera o 10 stupňů,ale ještě to dnes šlo,další dny už ochlazení přitlačí.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2009

Příspěvek od fractal »

Takže celé dopoledne i poledne většinou zataženo, odpoledne oblačno teplota cca 20 °C. Maximum 22 °C je z 0:30 těsně před bouřkou. Mimo zmiňovaných 6,4 mm nespadla přes den ani kapka. Aktuálně 15 °C oblačno.

Mimochodem v sobotu se žením a vypadá to, že počasí bude asi "nejzajímavější". Holt smůla. Ale asi lepší než vedra. :lol:
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“