Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od kocurekp »

fractal píše:Výšková závislost sněhové pokrývky je teď krásně vidět na Pálavě. Při zemi nic, v půlce začíná pokrývka vypadat souvisle a nahoře už je úplně bílo. Je to široko daleko jediný kopec v okolí, takže je to pro mě takový zajímavý objekt ke sledování.
Jo jo, Pálava, to Lanžhoťáci (známí) říkají, že jim ten kopec odstiňuje oblačnost a srážky, no nevím, jestli tomu mám věřit, přecejen se svými 550m se mi zdá málo na nějaký znatelný vliv... :lol: Ale jinak je to hezká scenérie, kontrast voda a kopec mi připomíná letní radovánky a pohodu... 8)
Dnes tu bylo polojasno až oblačno, k večeru až skoro zataženo, beze srážek. Teplo, Tmax +7,4°Ca moc to neklesá, aktuálně +5,2°C. Vítr kolem poledne nejsilnější k 9 m/s, max náraz 14,2 m/s, postupně se uklidnil až na současných 1-2 m/s.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Dnes pokračování v předjaří. Většinou polojasno až oblačno, k večeru a večer až zataženo, občas slabá dešť. přeh. nebo slabý déšť. Max. T 9,5°C, min. noční T +2,7°C, příz. min. T +1,2°C. Srážky za 24h 2,1 mm. Max. vítr 9,4 m/s. Dnes jsem byl chvíli odpoledne v Krušných horách, tady na Mostecku, na Klínech. Chvíli tam pršelo, chvilku krupky, chvilku mokrý sníh. Nadm. výška kole 750 m.n.m. Sněhu kolem 40 cm, na několika výškových metrech však rychlé přibývání výšky. Oblačnost byla těsně kolem hranice 800 m. Vše tam hrozně tálo a proudy vody na silnici. Teplota kolem +3°C, k večeru. Jinak stav tady ve 21:00-T 6,4°C, zataženo, 8/8, obloha nezměněná, občas sl. déšť, Sc, Cu, As, vlhkost 82%, tlak 1016 hPa, slabý vzestup, vítr kolem 2 m/s, J. Zdárek.
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera oblačno až zataženo, odpoledne a později v noci i slabý déšť, Tmin 3,2°C Tmax 8,1°C vítr Z-Jz 2-7 m/s s nárazy až 10 m/s srážky za středu Obrázek 3,1 mm

Aktuálně 03:00 zataženo, trvalý slabý déšť ObrázekObrázek 5,8°CObrázek Jz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes je zataženo, slabě prší, ale pohled z okna i přes včerejší "jaro" je stále zimní... :(

Tmax včera +7°C.
Tmin dnes v noci +2°C.
Sníh stále souvislých 5 cm (občas jsou ve městě ale holá místa).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska opět tradiční skoro zataženo až oblačno, oblačno nastupuje právě teď. Ráno teploty na 2 stupních, teď máme přibližně 4, poklidné jarní tání pokračuje. Zatím převládá souvislá vrstva sněhu do 10 cm, na sídlišti je sníh již nesouvislý, mírný SZ až Z vítr.

Výhledy jsou zajímavé, neboť do měsíce a dne tu budeme mít opět fén jak vyšitý, sleduji to již pár dní, co se z toho vyvrbí. Podle dnešních předpokladů, nejtepleji bude ve čtvrtek, kdy pro Ostravsko dávám fénových 15 stupňů nad nulou, zatím opatrný interval 13 až 16. Jihovýchodní fučák po přední straně níže zřejmě udělá své. Uvidíme však během příštího týdne, jak to dopadne, ale vzhledem k opakující se cirkulaci nad Evropou tomu asi nebude jinak.

zatím :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Tady o nějákých srážkách nemám ani potuchy. Stále polojasno a příjemně teploučko. aktuálně 5,8 °C, ale čidlo ukázalo maximum na 8,5 °C. Souvislá sněhová pokrývka něco mezi 10 - 15 cm, ale sníh je samá voda.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Adi píše:...Výhledy jsou zajímavé, neboť do měsíce a dne tu budeme mít opět fén jak vyšitý, sleduji to již pár dní, co se z toho vyvrbí. Podle dnešních předpokladů, nejtepleji bude ve čtvrtek, kdy pro Ostravsko dávám fénových 15 stupňů nad nulou, zatím opatrný interval 13 až 16. Jihovýchodní fučák po přední straně níže zřejmě udělá své. Uvidíme však během příštího týdne, jak to dopadne, ale vzhledem k opakující se cirkulaci nad Evropou tomu asi nebude jinak...
Uvidíme, ale vítr se během čtvrtka bude rychle točit z JV až na V, v pátek až SV a tak "klasický" fén ještě není jistý na 100%. Ale zima rozhodně nebude... ;-)

Stále nechce zmizet to bílé svinstvo pod okny a pořád převládá bílá nad šedozelenou, ale ještě je únor... Spadlo dnes pouze pár kapek deště a to ráno.

Tmax dnes +7°C.

Zajímavý článek: http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/1 ... ogove.html
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes zataženo, přechodně oblačno, dopoledne a později odpoledne se slabým deštěm nebo mrholením a mlhavo. I tak ale příjemná teplota kolem 7°C

Aktuálně 18:50 zataženo, trvalý slabý déšť + mrholení ObrázekObrázek 4,9°CObrázek Sv 1 m/s

koukám, že někteří zas mají potřebu zakládat to, co není potřeba ObrázekObrázek
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od fractal »

kocurekp píše:
fractal píše:Výšková závislost sněhové pokrývky je teď krásně vidět na Pálavě. Při zemi nic, v půlce začíná pokrývka vypadat souvisle a nahoře už je úplně bílo. Je to široko daleko jediný kopec v okolí, takže je to pro mě takový zajímavý objekt ke sledování.
Jo jo, Pálava, to Lanžhoťáci (známí) říkají, že jim ten kopec odstiňuje oblačnost a srážky, no nevím, jestli tomu mám věřit, přecejen se svými 550m se mi zdá málo na nějaký znatelný vliv... :lol:
Zdravím Lanžhočany! Ano tato teorie je tady na JZ od Pálavy velice silně rozšířená a už babička říkávala, jde to od západu, z toho nic nebude Pálava to rozežene. Asi nějaký minimální vliv má ale nemyslím si, že to bude něco výrazné. Posledních 20 let jsou v provozu obrovské Nové mlýny a ta velká vodní plocha asi taky udělá své, ale nějak to kvantifikovat si netroufám a ani nemůžu. Každopádně když jdou srážky od západu, tak je to tady, a vlastně na většině jižní Moravy, srážkově celkem špatné, tak to tady lidi asi hodili na Pálavu. Také lokální bouřky prostě většinou vyprší jinde než u "nás" na zahrádce, takže za to samozřejmě může Pálava a jezera :-).

No ale k tématu. Dnes by byl krásný jarní den, nebýt toho že bylo pořád zataženo a občas i nějaká ta kapka proletěla vzduchem. Ráno 4 °C, odpoledne 8,5 °C. Takže jsem nelenil a vyrazil na kole k rodičům do Valtic. Na to, že sníh zmizel asi před 2 dny, jsem objevil krásně rozkvetlé sněženky, krokusy a taky "kočičky". Jaro je tady. Vítr SZ v náraze až 7 m/s ale většinou to bylo jen kolem 2-3 m/s. Tlak stabilní kolem 1015 hPa. Aktuálně ještě teplo 6 °C.

P.S. Na Mor. Dyji každým okamžikem vypukne 2. SPA, Nové mlýny odpouští co se dá a ČHMI vyhlásil povodňovou pohotovost.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dubňany 200m.n.m.Zataženo až oblačno přechodně bylo dnes i polojasno.Teplota ranní 4°C.Denní byla až 8,1°C.Aktuálně je 6,2°C.Vítr slabý proměnlivý do 4m/s.Tlak 1012hPa.Od západu jdou nějaké srážky,ale k nám asi nedojdou,no uvidíme.Srážky 0mm.Vlhkost 80%. 8) :mrgreen:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

kocurekp píše:...Jo jo, Pálava, to Lanžhoťáci (známí) říkají, že jim ten kopec odstiňuje oblačnost a srážky, no nevím, jestli tomu mám věřit, přecejen se svými 550m se mi zdá málo na nějaký znatelný vliv...
Při pohledu na mapu průměrných ročních srážek je v tom podle mě Pálava (téměř) nevinně a naopak východní břeclavsko (i Lanžhot) a hodonínsko mají více srážek díky návětří Bílých Karpat.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnešní počasí už zavánělo jarem a sníh taje docela rychle.Až však přijde na to zmrzlé u země,zas taková sranda to nebude.Ještě pár takových dní jako dnes a bude beze sněhu.Teplota dnes až kolem +6 st,odpoledne chvíli hřálo slunko a vyskočilo to i k +7 st,s čímž jsem vůbec nepočítal.Za poslední dny,kdy srážky sněhové byly velice závislé na nadmořské výšce,se sněhová pokrývka na pár výškových metrech pěkně rozhodila.Směrem na Suchovršice pod 400 m.n.m. odpoledne sotva 5-10 cm sněhu,sem tam i kousek trávy.Trutnov 430 m.n.m.kolem 10 cm,někde asi i více.Hned na kraji města ve 450 metrech 15 cm a nad 500 metry 25 cm těžkého mokrého sněhu.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Yves »

Ahojí, sníh mizí velmi rychle, máme zbytky do 10 cm. Řeka Jihlava stoupá, ale je to docela v pohodě. To o pár desítek kilometrů jižněji začíná zlobit Dyje a sněhu na horním toku stále MOC. No, něco se z toho vyklube. Dneska teplo, maximum až někde u +6,0°C. Teď večer dorazily nějaké přeháňky. Čus
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnešní den drželo jaro pevně v rukou. Kolem půlnoci sice ještě padalo cosi zmrzlého (Tmin -1,3°C), ale po ránu již bylo sucho a v 7:00 teplota +1,2°C. Slunce občas vykouklo z mraků a tak Tmax vyskočila až na +7,4°C. Ráno leželo 8 cm vlhkého sněhu, který se během dne změnil v absolutní břečku a bahno. Během pár dní začnou kvést sněženky a začal jsem dnes s prořezáváním stromů.

Aktuálně ve 21:45 teplota +1,6°C, tlak 1015 hPa. Zataženo se slabým deštěm/mrholením. Bezvětří. Zítra asi poslední den se souvislou sněhovou pokrývkou.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Vichr »

Únor skončil impozantně desetistupňovým teplem při oblačné až polojasné obloze. Zítra čekám dvanáct :D . Sněženky už místy v zahradách kvetou. Ve vnitřním městě žádný sníh nezbyl, kolem řeky se místy drží těžko prostupná směs bláta s vodou a zbytky sněhu, na kopcích ještě leží souvisle. Nemám k dispozici průměrné teploty, ale odhadoval bych únor pár desetinek nad normálem. Těch studených dnů jsem napočítal 10. Z širšího pohledu i celou zimu vnímám jako průměrnou v kontextu posledních dvou desetiletí. Tři týdny mrazů mezi prosincem a lednem a sněhová nadílka po polovině února zanechaly dojem, ale mezičas vyplnilo nevýrazné, spíš teplejší období, o prosinci a listopadu vůbec nemluvě. Mám ve zvyku přirovnávat zimu ke stromu. Ta předloňská mi připomínala strom ve stadiu rozpadu, loňská strom vyhnilý zevnitř, protože byla znát po okrajích, zatímco v lednu a únoru nic. Letos to vidím přesně obráceně - asi jako strom s oloupanou kůrou. Jsem zvědav, jestli mi březen to přirovnání potvrdí nebo se mu vysměje. Na vysloveně studené počasí bych nevsadil, ale kolem poloviny měsíce by mohlo nastat jako obvykle pár dnů se sněžením.

Zdravím
Vichr
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“