Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Teď ráno tu máme +17°C jako celou noc, poprchá a jižní vítr dost sílí, nárazy ale pod 20 m/s.
Tlak jako jinde silně klesá.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady počasí taky dělá divy. Tmin o půlnoci 8,9 °C a maximum už po 1 h v noci a to 16,1 °C. Momentálně je polojasno, stále zcela beze srážek, větrno JV 10 - 15 m/s a teplo 15,2 °C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

večer na chvíli zaúřadovala inverze, při mírném SV až V větru, 8 stupňů, kouřmo, vzduch však lepší než předchozí dny, teplota klesala prakticky do pěti nad ránem, kdy jsme měli 6 stupňů, pak nastoupil fén a skokově navýšil teplotu v 6 hodin na téměř 14 stupňů se stoupající tendencí. Včera 18 nebylo, nakonec se to zastavilo někde kolem 16, dneska 18 bude určitě, ne-li více :? Vítr je s nárazy, rve listí a cesta po nočním ochlazení byla orosená, do toho se ze skoro zatažené oblohy sneslo pár kapek.

Pro Janka - já jsem naopak včera čekal přes den chladnější počasí, včerejší fénová vložka mně překvapila, izobary nebyly až tak natočeny k jihu, jako dnes, tudíž večerní ochlazení bylo v souladu s mým očekáváním :-), stejně jako směr větru. Dneska se nedalo ani nedá nic lepšího, spíše ještě horšího čekat. Nejhorší varianta, krom smradlavé, teplé inverze.

Dneska jsem viděl poprvé ony pověstné ruské holuby :-) Později, než zde bývá zvykem, asi o týden. Současný průběh počasí tomu dává zatím za pravdu
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec stále žádná změna, včera zataženo zpočátku trvalý slabý déšť, kolem poledne ustávající, pak o5 slabý až mírný déšť a později o5 ustávající, později v noci nástup další trvalejších a vydatnějších srážek, které pokračují i nyní. Tmax 6,3°C Tmin 2,9°C vítr SSv-V do 4 m/s, přechodně až 5 m/s s nárazy 7 m/s srážky Obrázek za včera cca 20 mm za úterý to pak bylo 9,9 mm, srážek více než dost (jen za včera více jak polovina měsíčního normálu, aktuálně jsme na cca 170% normálu Obrázek, zatím co před týdnem to bylo cca 60% Obrázek)

Aktuálně 8:00 zataženo, občas slabý déšť ObrázekObrázek 4°CObrázek Jz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Adi »

18 a fous, polojasno Sc, vichr, absolutní mazec :( Ještě to stoupá :(
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak mé včerejší předpoklady nočního sněžení se vyplnily.Ráno zataženo,sněžení,chvílemi i celkem slušně chumelilo :snih: a teplota +0,9st.Asi hodinu se na autech a hlíně držela sněhová břečka-viz foto na www.smart-web.cz/karel -FOTO-POČASÍ.Aktuálně v 11.25 je oblačno,teplota +2,3st.,tlak 994hPa a vlhkost 71%.Jinak zde v noci téměř bezvětří,nyní pofukuje JZ vítr kolem 10km/h.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Ještě ke srážkám.Za posledních 48h napršelo či nasněžilo 25mm a za měsíc Říjen je to již 70mm,takže i zde srážek dost.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od fractal »

Momentálně jsem v práci a v Brně mi to na klimatizaci venku ukazuje 19 °C, při pohledu z okna vidím skoro jasno. Vítr jižní v průměru 7 m/s, v nárazech až 18 m/s.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Na Vítkovsku vane velmi silný nárazový vítr s max okolo 25 m/s. Mnoho cest v okolí muselo být krátce uzavřeno, protože jsou napříč popadané stromy. V okolí Hlubočce, cca 15 km SV ode mne, je kalamita ( hlásili to v rádiu). Velmi často vypadává el. proud. Bohužel bouřky nad Jeseníky nevidím, ač bych je vidět mohl. Akutálně je zataženo s teplotou 16,8 °C. Srážky za včerejšek 2,5 mm.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od storm_ice »

tak upřesnění včera srážky Obrázek 20,7 mm jinak se i u nás rozfoukalo, sice žádný extrém, Jz-Z 2-6 m/s s nárazy až 9 m/s a převládá zataženo až oblačno

Aktuálně 16:40 oblačno ObrázekObrázek 5,4°CObrázek Jz 4 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
ivosum
Příspěvky: 231
Registrován: 06 led 2007, 20:34
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Volary, 760 m n. m., nejvyšší bod okresu 1378 metrů n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od ivosum »

Na Šumavě po celý den zataženo, dopoledne občasný déšť. Dnes 6,4 mm. Nyní teplota klesá, aktuálně 1,2 st.
Pamatuje někdo z Vás větší teplotní rozdíl v naší republice než byl dnes?
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Frontální rozhraní je ostré jako nůž,vždyť od včerejšího rána jsou u nás teploty kolem +3 st,včera večer v silných srážkách a sílícím větru byla teplota spláchnuta k +1 st ( i na Sněžce bylo tepleji)Dnes ráno hustě pršelo při +2 st,ale zase taková zima se nezdála,zato pocitově se ochladilo dnes během dne,kdy teď večer jsou opět +2 st.Srážek spadlo mnoho-sám jsem zvědav kolik naměřím.
Dnes to bylo moc pěkné-skoro na krátké triko na jihovýchodě,skoro na lyže na severozápadě.Myslím,že v létě lze při těchto situacích dosáhnout podobných extrémů,kdy za frontou na západě prší při +10 stupních a na východě je kolem +30 st.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od fractal »

ivosum píše:... Pamatuje někdo z Vás větší teplotní rozdíl v naší republice než byl dnes?
Zdravím,
je možné, že si to pamatuji ale v nějaké mě nedostupné části paměti, takže nemůžu říct jistě ale myslím, že už tu pár podobně výrazných situací v posledních 32 letech bylo :wink: . Je pravda, že dnes to byl dost extrém. Tmax nakonec 20,2 °C, minimum teď 7,6 °C. Přes den vítr J22 m/s v nárazech, teď už Z jen kolem 4 m/s. Tlak nejnižší 990,7 hPa, teď už mírně přes 1000 hPa. Na tričko to určitě bylo, jak píše Flames. Je ale fakt, že jsem to trošku netrefil do maxima. Jel jsem z Brna z hospody a mírně posílen pivem jsem v Podivíně vyrazil na kole jen v tričku (asi před 1/2 h), myslel jsem, že je stále teplo ale ono už bylo jen kolem 8 °C (cca 1,5 km).

Aktuálně je skoro jasno a na obloze svítí krásně podzimní souhvězdí jako např. Pegas, Andromeda i se svou krásnou a okem viditelnou galaxií, také se ještě nevzdávají letní souhvězdí a v mléčné dráze letí Labuť, které sekunduje výrazná Lyra a pěkně tvarovaný Orel.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

ivosum píše:...Pamatuje někdo z Vás větší teplotní rozdíl v naší republice než byl dnes?
Nemůžu to teď dohledat, ale kdysi v létě (tak 10 let zpátky) bylo odpoledne na východě Moravy před SF +30°C, ale na západě Čech v tu samou chvíli jen +8°C. Na SV se vyskytly silné bouřky, tuším i nějaké tornádo.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak dnes v noci při přechodu tlakové níže ještě přisrážkovalo 7 mm, říjen tak s velkou pravděpodobností uzavřu na 40,5 mm. A to znamená, že poprvé od dubna zde bude srážkově alespoň lehce nadnormální měsíc :-)
Minimum tlaku bylo u nás 991 hPa v 5:19 ráno. Přes den pak skoro zataženo a už beze srážek. Tmin 2,5 a Tmax 5,3 (!)
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“