Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.U nás včera slabota,opět šlo vše jižněji,ač bouřky měly být hlavně na severu,ale ty první po poledni to vzaly Polskem a druhá podvečerní vlna to brala Hradeckem a Pardubickem.U nás pěkně sprchlo,ale také mohlo pršet více.Bouřka spíše vyjímečně blesk se hřměním,nakonec jsme bouřku pod 3 km vypotily asi ve 4 ránách 1-2 km vzdálených.na to ce dělo jinde to byla bída,nicméně však žádné překvapení,tady se to vždy někam ztočí v kopcích...zlatá rovina někde dole,bouřka jde od západu k východu a pokud nezhasne normálně projde kudy má.Dnes příjemně +22,5 st,polojasno,skoro jasno,mírný záapdní vítr.
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od supercela »

supercela píše:Ahojte!
Pár fotek z okolí Chebu na http://supercela.rajce.idnes.cz/bourka_25.6.2008/
Jinak jsem to čekal mnohem horší. 8 mm deště a vítr ani ne 50 km/h. Ochlazení o více než 10C, blesky taky nic moc. Mám pocit, že se to rozjelo až za námi.
video na http://www.stream.cz/video/7/101239-bourka-25-6-2008
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včerejší shrnutí, skoro jasno až oblačno, postupně až zataženo, nejprve bouřky na sever, pak zase jižně od nás, srážkově nás moc nezasáhly celkem 6,2 mm Tmax 28,8°C Tmin 13,5°C vítr VJv-VSv do 5m/s, v nárazech až 7 m/s

Aktuálně 18:30 skoro zataženo ℔ T 23,8°C▼vítr VSv 2 m/stlak 1019,0 hPa► vlhkost 48%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od meteostrankykojetice »

tak zde je několik fotek z přechodu hůlavy http://meteostrankykojetice.wbs.cz/Zaji ... tuace.html :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes ráno je zataženo nízkou oblačností opar. t. +19C vítr V 0.2 m/s tlak 1016.5 hpa vlhkost 93%.Včera večer jedna slabá bouřka pak jen hřmění v dálce.Srážky byly spíše na jižní hranici a hlavně v Rakousku až 60 mm,ale také JZ Slovensko 30mm.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera nás bouřky těsně minuly - vše bylo jižněji. V poledne krátce slabě sprchlo z rozpadajícího se Cb. Bylo dost dusno.
Aktuálně je zataženo nízkou oblačností jako na podzim :( ...

Tmax včera +26°C.
Tmin dnes vysokých +17°C.
Úhrn srážek za 24 hodin 1 mm.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Adi »

ahojky,

Včera jsem zažil první bouřku ve Finsku. Byla moc zajímavá, když došla k pobřeží, jakoby se zastavila, resp. kopírovala ho a posouvala se východním až jihovýchodním směrem. Mraky jsou zde krásně vidět, vzduch je průzračný, dokonce se mi zdá, že jejich základna je níže, než u nás, vše vypadá, jak na obrazech starých mistrů, krásně je vidět jejich prostorová struktura. Bouřka je hlasitější, to zřejmě onou nižší základnou, padaly kroupy, silný déšť. Vše podle lokality - tady ve Vantaa pršelo dobré dvě hodiny , ne li déle z krátkými přestávkami, v Helsinkách dlouho nic, pak asi pětiminutová silná sprška. Nebylo moc teplo, před bouřkou max 17 stupňů, po ní to padlo na 12. Takže tak. Podívaná stála za to. Jinak poslední dny každý den zde pršelo, Maxima od 15 do 17, minima okolo 10-12, dneska to vypadá na polojasný den a teplý, tedy 20 bude určitě, pokud zás nepřijde nějaká přeháňka. V každém případě krom práce, z hlediska počasí je to pro mně moc zajímavá zkušenost

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Nízká oblačnost se rozpustila je polojasno t.+25C také jsem neměl dobrý pocit z té nízké oblačnosti,ale vše už je pryč navíc nás čeká opět teplo...teplo...teplo....No v červnu jsem zažil mlhu nízkou oblačnost ještě tak sněhové závěje :D :D :D ale to našěstí nehrozí.Jinak podstatná část srážek za červen napršela od 23.6 do dnes. Do 23.6. to bylo 5.6 mm a od 23.6-27.6.2008 dalších 27 mm.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Adi píše:ahojky,

Včera jsem zažil první bouřku ve Finsku. Byla moc zajímavá, když došla k pobřeží, jakoby se zastavila, resp. kopírovala ho a posouvala se východním až jihovýchodním směrem. Mraky jsou zde krásně vidět, vzduch je průzračný, dokonce se mi zdá, že jejich základna je níže, než u nás, vše vypadá, jak na obrazech starých mistrů, krásně je vidět jejich prostorová struktura. Bouřka je hlasitější, to zřejmě onou nižší základnou, padaly kroupy, silný déšť. Vše podle lokality - tady ve Vantaa pršelo dobré dvě hodiny , ne li déle z krátkými přestávkami, v Helsinkách dlouho nic, pak asi pětiminutová silná sprška. Nebylo moc teplo, před bouřkou max 17 stupňů, po ní to padlo na 12. Takže tak. Podívaná stála za to. Jinak poslední dny každý den zde pršelo, Maxima od 15 do 17, minima okolo 10-12, dneska to vypadá na polojasný den a teplý, tedy 20 bude určitě, pokud zás nepřijde nějaká přeháňka. V každém případě krom práce, z hlediska počasí je to pro mně moc zajímavá zkušenost

zatím
Jestli on tam Adi nakonec nepožádá o meteorologický azyl ;-)
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera skoro zataženo až polojasno Tmax 27,4°C Tmin 16,3°C vítr prom. do 5 m/s, dnes skoro jasno, na frontě až zataženo a pár kapek Tmax 23,1°C Tmin 12,3°C vítr Z 3-7 m/s nárazy až 11 m/s

Aktuálně 00:30 oblačno ℔ T 15,0°C▼bezvětří tlak 1020,0 hPa►vlhkost 71%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

To víš, Péťo, je tá v podstatě první zkušenost z počasím jinde :-) a navíc na severu, kde mně to vždy táhlo :-)) Nicméně 11.7 se vracím do našeho oproti Helsinkám - tropického vedra :-))
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes bylo dopoledne polooblačno,odpoledne až skoro zataženo málem nějaká slabá přeháňka,ale ta se nekonala.Teď oblačnost ubyla až na skoro jasno t. min +15.7C t. max. +26.8C vlhkost okolo 60% tlak průměrných 1018.6 hpa vítr Z/SZ Q 2m/s přechodně 5 m/s.Od zítřka nebudu mít přístup na net ani přehled o počasí jedu na"dovolenou" do Jeseníků na týden(projít,projet na kole hory)tak snad mě nějaké výjevy počasí nepotkají na nějaké té túře.Tak přeji Vám všem pěkné prázdniny,dovlolené :D :D snad to přežiju jsem zvyklý na naše jihomoravské teplo hory jsou hory :lol: :lol:
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes nuda převládající oblačno Tmax těsně nad letní hranici 25,1°C Tmin 12,4°C vítr Z 2-7 m/s s nárazy až 9 m/s

Aktuálně 00:00 oblačno ℔ T 18,5°C▼bezvětřítlak 1019,8 hPa►vlhkost 71%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde již třetí den polojasno až oblačno,Tmin kolem 10st. a Tmax slabě nad 20st.,takže nic moc zajímavého.Aktuálně v 10.50 je oblačno,teplota +21,2st.,tlak 1019,3hPa a vlhkost 68%.Pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“