Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,, ráno

Včerejšek by u nás překvapivě chladný s chvílemi až studeným větrem od SV, který byl k večeru a odpoledne čerstvý.
Maxima včera na 19, večer i ráno ...14, dneční ráno je chladnější, 12 stupňů v 8 hodin, teď je nějakých 17, natáhla se vysoká cirovitá oblačnost. Vzduch se "vysušíl", za pár dnů by to chtělo opět nějaké srážky, řekl bych. :-) Rovněž je dýchatelno, rozptylové podmínky dobré :-)
Mimochodem včera v Maďarsku měli okolo 35 nad nulou a na jihu Rakouska rovněž, byly překonány teplotní rekordy. Velké rozdíly, na relativně malém území ... Stejně je zajímavé, jak je tato povětrnostní situace stabilní. Prakticky již měsíc a fous tlaková výše nad západní části Skandinávie se drží a nehodlá v nejbližší době něco na tom změnit. Mimochodem Atlantik se otepluje, především však u pobřeží Evropy jsou naměřeny nadprůměrné hodnoty. - Výše generuje teplou vodu advekcí teplého vzduchu od jihu a dlouhými jasnými dny... Nemůže to rovněž znamenat pro letošní léto sucho, zeslabený západní přenost?

Gratuluji rovněž Yvesovi :-) Mimochodem manžeka právě se učí :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera tu byla kosa jak v... Fučák od SV (nedaleký Holešov dával nárazy 18 m/s) a Tmax pouze +22°C.
Tmin ráno +13°C.

Dnesnefouká, ale je skoro-zataženo vysokou oblačností a tropy dnes opět nebudou, byť jsou za humny.
Jinak je to ale meteorologická nuda - chce to zrušit anticyklónu ve výšce...

Srážek za květen spadlo 73 mm, normál tu je 72 mm, ale téměř vše spadlo během čtyř dnů od 18. do 21. května a za ostatní část května tu spadlo pouze 5 mm. Nestěžuji si na sucho, ale pokud se počasí do týdne nezmění, tak ho tu máme všude kolem...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Já nevím, co všichni máte s tím silným SV větrem. Tady slabý až mírný vítr s ojedinělými nárazy do 6 m/s :). Včerejší tmin 12 °C tmax 23,1 °C. Dnes je o něco tepleji, aktuálně 24,1 °C.
Dnes ráno nádherná podívaná na obloze, až jsem si začal myslet, že se v předpovědi počasí pořádně sekly. Nad Větřkovicema sc mamma na západ sc undulatus a na sv několik cu con, ale to je asi tak vše co stojí za zmínku.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj u nás stále oblačno až zataženo - vysokou popř. i střední oblačností Tmax včera 26,8°C Tmin 13,3°C vítr VJv 2-6 m/s s nárazy až 8 m/s

Aktuálně 16:50 skoro zataženo ℔ T 24,3°C▲vítr V 4 m/s tlak 1014,0 hPa▼vlhkost 59%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše: Srážek za květen spadlo 73 mm, normál tu je 72 mm, ale téměř vše spadlo během čtyř dnů od 18. do 21. května a za ostatní část května tu spadlo pouze 5 mm. Nestěžuji si na sucho, ale pokud se počasí do týdne nezmění, tak ho tu máme všude kolem...
hm tu máme 30 mm s normálem 50 mm takže sucho je, neni to tragédie, ale žádná sláva, i když před tím pršelo dost :roll:

jinak taky gratulace Yvesovi, hold už mi to v noci tolik nemyslí no :lol: :lol:

no a padla na mě nějaká unava, to bude tim počasim, nuda a pořád celkem dusno :|
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Janek »

Ukazuji se po delší době, nějak mě nenapadalo, co napsat. :roll: Včera jsem navštívil ostravskou ZOO; čerstvý SV vítr s nárazy přes 15 m/s, na obloze oblaky vyšších pater + pár Cu hum a zima (až odpoledne bylo bytelně na krátký rukáv). Dnes vcelku příjemnější počasí; skoro jasno s Cs (kdybych nevěděl, že nejsou bouřky, tak si myslím, že jsou :)), už jen mírný SV vítr a teploty jako v Mošnově v podstatě.

Dnes jsem byl na výstavě na naší univerzitě, týkala se hydrometeorologie. Mimo meteo budku a jiné přístroje k měření čehokoli mě zaujaly rekordy. Já jsem na ty rekordy dělaný. :D No tak byla tam tabulka SVĚT, EVROPA, ČR, OSTRAVSKO-KARVINSKO. Dával jsem se především na tu naši oblast. Překvapil mě absolutní max(!), Karviná drží rekord v naší oblasti s teplotou 37,8°C nějak 13. 8. 2003 (nechytejte mě však za slovo, prostě v ty hyca), dále pak v délce slunečního svitu taktéž vede Karviná (přes 1550). Jinak skoro 5 m sněhu na Lysé hoře je taky maso... 8)

Jinak Aladin kouzlí se 70 mm pro horské oblasti!
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Janek píše:Jinak Aladin kouzlí se 70 mm pro horské oblasti!
No nejen Aladin, ale i Medard.... http://www.medard-online.cz/index.php
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Zítra nějaké bouřky budou, můžeme se jen hádat kde a kdy. Dneska je pařák, jasno nebo skoro jasno, ráno 15 stupňů, minima na 12, teď je něco přes 25, teplota stoupá :? Vypadá to zatím na nejteplejší den od začátku roku.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od kocurekp »

No já nevím, kde ty teploty berete, včera bylo v Sedlčanech Tmax 30,8°C (potvrzeno Meteopressem), v Praze 28°C a vy tu zítra očekáváte rekordy na 29°C. Nejde o rekordy, ale o klima, které má být co nejteplejší v průměru s malými výkyvy (dobré pro vegetaci i pro člověka...) :D Každopádně krásný letní víkend!
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Tom »

Tak dnes jasno teplota +27C na Z,JZ ČR dnes pronikl teplý vzduch je tu až +30C u nás na V o trochu chladněji http://www.awekas.at/en/uebersicht.php?nid=1
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od kocurekp »

Tome z Rajhradu, jak vzrostlé jsou aktuálně plody vinohradu u vás? (trs hroznu na výšku) Pokud nejste vinař, tak pardon!
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dosekal jsem trávník a lezu do chládku. Dnešní ranní Tmin +9,9°C. Od rána však jasno (cirry se dnes vyskytují minimálně), Slunce peče ze všech sil. Nyní ve 14:50 je venkovní teplota +28,4°C, což na konec května a Podkrkonoší je až dost. K tomu fouká slabý JZ vítr do 4 m/s, který ale vůbec neochlazuje. Tlak 1012 hPa a pomalu klesá. Půda navrchu suchá a začíná praskat, ale vláhy je dost, přikopával jsem brambory a pod krustou je někde hlína až bahnitá.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

kocurekp píše:No já nevím, kde ty teploty berete, včera bylo v Sedlčanech Tmax 30,8°C (potvrzeno Meteopressem), v Praze 28°C a vy tu zítra očekáváte rekordy na 29°C. Nejde o rekordy, ale o klima, které má být co nejteplejší v průměru s malými výkyvy (dobré pro vegetaci i pro člověka...) :D Každopádně krásný letní víkend!
Meteopress jsou totální šarlatáni a samozvaní "meteorologové", kteří si po svém předpovídají počasí ze stejných zdrojů na netu jako každý jiný... :!: :evil: Včera nikde oficiálně tropík nebyl, dnes už ano. Sedlčany měly včera maximum asi +27,5°C, ale dnes už to tam leze nad +30°C.

U nás včera Tmax +24°C a dnes zatím +27,5°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od kocurekp »

Jelikož tady na okraji Prahy bylo +28°C, tak jsem si říkal, že by někde třicítka mohla padnout... No nevím jak v Přerově, ale tady mají hrozny už tak 10cm Sylvánského zeleného, Müller Thurgau 5-7 cm. Před chvílí padlo +30°C i u nás. :shock:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - květen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera ještě velká oblačnost dnes už převážně jasno, Tmax včera 24,6°C Tmin 15,4°C vítr VSv-Vjv 2-6 m/s s nárazy kolem 7 m/s

Aktuálně 18:50 skoro jasno ℔ T 26,9°C►vítr Jv 2 m/s tlak 1010,3 hPa▼vlhkost 52%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“