Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od storm_ice »

tak zatím co na některých místech ještě téměř mrzne, u nás bylo poránu necelých 10°C :!: tedy příjemná ranní teplota - to už se jezdí na kole lépe jak v mrazu :P teď už by to chtělo jen déšť ať se tolik nepráší. Jinak za poslední dva březnové dny, stoupla teplota o 0,5°C takže je slabě nadnormál :roll: Aktuálně je skoro jasno T 10,5°C takže nás čeká nejspíše další příjemný den na kolo, pokud už odpoledne nesprchne :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes slunečno a teplo t.min. +2.3C t. max. +19.6C
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od brad182 »

Ano, ano, u nas nemrzlo temer, ale opravdove - ranni minimum -1,6°C. Tim padem opet velka teplotni amplituda, protoze maximum vystoupalo az na 17,4°C. Cely den bylo vetsinou jasno, okolo 16h se objevilo par kumulu, ale aktualne oblacnost spis ubyva. Tzn. ze momentalne je skoro jasno a 14,9°C.
Zdravim z Moravskeho krasu.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ráno -1 st,při zemi -4,3 st.Den slunečný,příjemně teplý.Odpoledne až oblačno,díky vlhčímu vzduchu i skoro trochu dusno.Večer se vyjasňuje.Poslední malé zbytky sněhu z březnové zimy jsou navečer už jen na několika místech...tím doufám končí na několik měsíců jakékoliv zprávy o sněhu z Trutnova.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Tak dnes polojasno až sk. zataženo, odp. dokonce velmi sl. dešť. přeháňka. Ale fakt velmi slabá. Max. T 19,7°C, před přeháňkou, min. T 6,4°C, přízemní T 1,3°C. Stav ve 21:00-T 11,4°C, polojasno, 4/8, obloha nezměněná, Cu, Ci, Cs, vlhkost 72%, tlak 1017 hPa, setrvalý, vítr do 2 m/s, J až JZ. Zdárek! P.S. Stále mi nefungují stránky ČHMÚ, dokonce ani v mobilu /přes web n walk/, prostě se nenačítají. Asi mne už úplně zablokovali, či co?! Jsem zoufalý, poraďte! Moc děkuji!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
slunce bylo při východu temně rudě - zákal nasvědčoval, že jsme v teplém vzduchu. Ostatně Tmin +4,8... Odpoledne se však zatáhlo, ba i sprchlo, teprve po 16 hod. se obloha znovu vyjasnila. Díky této oblačné epizodě Tmax jen +14,3 a na kontě první milimetřík dubnových srážek.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Janek »

Tak na tu lajnu, co je od Jeseníků po Chřiby, jsem zvědav. Pouz evánek, takže JZ postižení se doufám konat nebude. Vypadá to na potřebný déšť. :) Už jdu ale spát. Dobrou...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera tady byl ještě krásný slunečný den s Tmin 0°C a Tmax +14,5°C.
Už ale bylo chladněji než v pondělí, bo to tady fouklo Moravskou bránou od SV a zároveň se výrazně zhoršila dohlednost (jako vždy při SV proudění...).

Dnes v noci sprchlo (1mm) a další déšť se blíží a hlavně v JZ polovině ČR to dnes vypadá i na bouřky.

Aktuálně zataženo, kouřmo, +5°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od storm_ice »

hmm tak u nás naspadlo v noci prakticky nic, ráno sucho - v práci už ale mokro tu tak 1mm. Včera pak převládalo skoro zataženo až skoro jasno, odpoledne pár velmi slabých, kolem 17h o něco "silnější" přeháňka, alespoň, že to srážkoměr ocenil 0,5mm Tmax 19,5°C Tmin 7,9°C vítr prom. do 7 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Již před půlnocí začalo pršet. Dnešní počasí proměnlivé, s několika přeháňkami. Tmin +4,4°C, Tmax +12,9°C. V 15:00 +12,2°C, tlak 1013 hPa. V 16:25 intenzivní přeháňka doprovázená krupobitím sněhových krupek potažených ledovým obalem (až 1 cm velké) po dobu 10 minut. Momentálně se od SZ blíží další přeháňkové pásmo.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnešní tmax 9,1 °C, srážky nad ránem nikterak intenzivní jen něco okolo 1 mm. Přes den trvalý déšť mírné intenzity 4,1 mm. Aktuálně zataženo a prší, teplota 6,6 °C.

Padaly tady kroupy velikost do 0,3 mm(skoro souvislá vrstva)
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.I zde se nám počasí zhoršilo a dnes bylo oblačno až zataženo s přeháňkami a jednou i s krupkami.Tmin +4,2st. a Tmax hned po půlnoci +8,8st.Zatím zde napršelo 4,6mm.Aktuálně v 19.40 je oblačno,teplota +5,1st.,tlak 1016,0hPa a vlhkost 79%.Přeji pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, dnes oblačno s přeháňkami, jedna byla i s krupkami. Tmax +10,0; Tmin večer při dešti +3,9. Srážky přes den 3,5 mm, večer dopršelo dalších 6 mm. Za první dva dubnové dny tedy máme 10,5 mm - tomu tedy říkám slušný rozjezd:-)
Z předpovědních map mám dojem, že ten "západní příhon", který nás obšťastňoval (nebo trápil) v posledních měsících už nějak ztratil dech.
Příroda: u nás zlatý déšť v plném květu, ovocné stromy zatím nic.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Janek »

Ach jo, vy mě chcete zas naštvat! :( Skoro pláčete nad 1cm kroupami. To já viděl největší při té bouřce z 14. 6. 2007 - jen asi 0,5 cm! No a co se týče supercel, tak tu aspoň od mého krátkého pozorování taky viděna jen jednou, a to minulý červenec při té SC jdoucí až k Přerovu; v mobilu mám krásnou fotku kovadliny s mammaty. To jsem se dozvěděl až doma, že šlo o SC. :D
Adi, jaké Vy máte zkušenosti s kroupami? Je tento region nějaký chudý na kroupy, nebo co?! Nepočítám kroupy z roku 2000 v Orlové a Havířově - Šumbarku. :mrgreen:
Jinak dneska počasí celkem ušlo až na nedychatelnost; vál dosti čerstvý SV vítr, takže smrad šel pro změnu z Katowické oblasti. :? Teplota jen +7°C a přes den zprvu přeháňka, poté se zatáhlo a začalo mírně pršet asi na 3 hodiny. Úhrn půjde určitě k 10 mm!
No a na příští dny pro mě hodně zajímavé počasí při převážně S proudění, tedy pro naši oblast vlhkosti dost...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Janek píše:Ach jo, vy mě chcete zas naštvat! :( Skoro pláčete nad 1cm kroupami. To já viděl největší při té bouřce z 14. 6. 2007 - jen asi 0,5 cm! No a co se týče supercel, tak tu aspoň od mého krátkého pozorování taky viděna jen jednou, a to minulý červenec při té SC jdoucí až k Přerovu; v mobilu mám krásnou fotku kovadliny s mammaty. To jsem se dozvěděl až doma, že šlo o SC. :D
Adi, jaké Vy máte zkušenosti s kroupami? Je tento region nějaký chudý na kroupy, nebo co?! Nepočítám kroupy z roku 2000 v Orlové a Havířově - Šumbarku. :mrgreen:
Jinak dneska počasí celkem ušlo až na nedychatelnost; vál dosti čerstvý SV vítr, takže smrad šel pro změnu z Katowické oblasti. :? Teplota jen +7°C a přes den zprvu přeháňka, poté se zatáhlo a začalo mírně pršet asi na 3 hodiny. Úhrn půjde určitě k 10 mm!
No a na příští dny pro mě hodně zajímavé počasí při převážně S proudění, tedy pro naši oblast vlhkosti dost...
Přes Přerov a okolí neprošla v posledních letech zatím žádná supercela co sleduji bouřky pozorněji a kroupy tu jednou v létě při jedné zcela lokální bouřce padaly o max. velikosti 2-3 cm a ne moc hustě, jinak tady taky padají o velikosti 0,5 cm až 1 cm a to ještě zřídka... V novém Atlasu podnebí ČR je mapa počtu dnů s kroupami a Přerov se řadí do té podprůměrné poloviny :( . Ono ale zase není moc o co stát...

Včera bylo zpoč. deštivo, v poledne až oblačno, k večeru silná přeháňka a severně od města i bouřka dle detekce. Úhrn 5 mm, nedaleké letiště jen 1 mm.

Tmax včera +11,5°C
Tmin ráno +4°C

Výhled počasí? Dnes přeháňky, nevyloučil bych opět slabou bouřku a od soboty se to zase zhorší - jeden model dává vydatné srážky pro východ ČR na pondělí - uvidíme.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“