Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tady je zataženo s deštěm, který s menšími přestávkami padá už od včerejšího oběda. Celkem napršelo 5,9 mm. Jižní vítr, který cca od 2h od rána fouká rychlostí 5 m/s, v nárazech až 10 m/s. Tak jsem zvědavý jak se to vyvine dál. Teplota vyletěla z 5°C na téměř 11°C. Tlak zase padl z asi 1009 hPa na 993 hPa. Přeju pěkné sobotní ráno a hodně zajímavého počasí!
Naposledy upravil(a) fractal dne 01 bře 2008, 08:48, celkem upraveno 1 x.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak přes noc nám napršelo 11,9mm a oteplilo se na 7,1st.Tlak klesnul na 986,5hPa a vítr zatím nic moc 20-30km/h a v nárazech 50km/h.Na SZ hranici se nám vytvořila linie bouřek se silným větrem,která by měla tak za hodinku dorazit k nám,tak jsem na to zvědavý.Přeji pěkný a co se týče počasí určitě velmi zajímavý den.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Janek »

Děkuji za práci gerykm, nicméně z toho vím vše... :P :| Z toho mi vyplývá, že se do toho velice výrazně promítá vlhkost?! Ale asi to budu z těch mapek vyčítat suše, a ne logickou rozvahou... :D
Jinak po hodinovém zeslabení větru se to zas vzmohlo na nějakých 13 m/s s nárazem, který skončil před chvílí někam k 25 m/s(břízka, dle které měřím, se ohla slušně!). Teplota stále na +10°C a mraky honí po obloze fakt rychle!
Ještě jedna otázečka: Neví někdo o nějaké stránce na netu, kde bych mohl vyčíst, jak zjišťovat sílu větru dle ohybu stromů (strom se mi zdá nejlepší :D ) :?: :?: Měřič rychlosti větru nemám... :(
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dobré dopoledne před bouří,
tlak rychle a hluboce poklesl na 985 hPa (naměřené minimum tu mám 980 hPa), naopak teplota stále stoupá, nyní +7,6°C (Tmin byla +3,4°C). Srážky od půlnoci 14 mm a stále prší, i když nyní slabě. Bouřková "squall line" se rychle blíží od JZ, Karlovy Vary hlásí kroupy 6 mm, německý Zinnwald 5 mm.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

VÝZVA!!!

Příspěvek od Yves »

LIDIČKY, NA XCHATU (http://WWW.XCHAT.CZ) JSEM V SEKCI POKEC A KLÁBOSENÍ ZALOŽIL DOLE POD ČAROU MÍSTNOST ORKÁN EMMA. MYSLÍM, ŽE KDO MÁTE ČAS, MOHLI BYSTE SE TAM REGISTROVAT A NASTĚHOVAT. MŮŽEME AKTUÁLNĚ MLUVIT O DĚNÍ!!! POJĎTE TAM!!!
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak zatim jen tak hrubě - za 24h 16 mm za poslední hodinu 4 mm silná bouřka (i červenec by nad ní jásal) vítr zatím jen do 11 m/s a nárazy až 19 m/s tlak min 983,8 hPa tedy můj rekord - na frontě se za 15min zvýšil o 4 hPa :!: uvidíme co přinese odpoledne .. rách bych i nové rekordy v síle větru :oops: :P nyní už obloha světlá ale stále slabě prší Tmax před frontou 9,5°C za ní je kolem 4,5°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

Na j Moravě zatím klid vítr JZ do 4m/s teplota +10.8C srážky zatím 6.0mm tlak 991 hpa s klesajicí tendencí UVi 1.7
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Na východ se žene totální masakr!!!! Strhává to i fasády...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, tak na Klatovsku se žádný masakr nekonal, rychlost větru je srovnatelná spíš s vichřicí 1.února než s Kyrillem. Anemometr neukázal víc než 36 km/h, ale on je, chudák, trochu v závětří. Srážky od půlnoci 15 mm, ale tím si taky nejsem moc jistý, anžto srážkoměrem třepou poryvy větru. Holt amatérské měření...
Fronta přešla kolem 9:45, dva hromy, silný déšť, pár krupek, toť vše. Za ní výrazné uklidnění větru i srážek. Teplota klesla z 9,4 těsně před frontou na současných 5,6.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Adi »

Nazdárek,

Takže den je zatažený, prší, teď v tomto okamžiku jde spíše o občasné pršky, přeháňky, slunko se klube z rychle letících mraků, teplota ráno na 8, teď máme 10, fučí o106. Bouřková fronta podle radaru dorazí ku nám asi za hodinu, teplota ještě do té doby poroste. Srážky v noci minimální, něco více spadlo až ráno, projevil se v našich oblastech při těchto situacích patrný závětrný efekt Jeseníků, celkem tak do 4 mm, přibližně. Podle posledního scanu Jeseníky rozčísly i onu bouřkovou frontu, takže uvidím za chvíli, jak to nakonec dopadne.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Tom »

Bouřka s s kroupy dorazila k nám velmi silný vítr pozvedlo nám to i střechu srážky teplota +6C vítr okolo 15m/s náraz 30 m/s!!!!!kompletně se mi rozpadla meteobudka :( ted je už povšem vítr trochu zeslábl ale byla to síla déšt,hromy,krouby a silný vítr ps.také nám to odneslo kousek fasády
Naposledy upravil(a) Tom dne 01 bře 2008, 12:23, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Adi »

Takže

se to prakticky podle očekávání roztrhlo; podle mého pořekadla, které praví, že JZ značí malé srážky, takže nečekám aspoň na frontě, která teď bouří v Přerově až na nějaké pršky - nic.

Mimochodem Janku, jsem polské národnosti a umím dobře oba jazyky. Sem tam fušuji do překladů, resp. překládám do češtiny nebo i do polštiny a naopak :-)) Jenom mně vždy naštve, když je przněn některý z obou jazyků a je jedno, kdo za tím stojí. :evil:
Mimochodem polština je moc krásný jazyk. Ostatně - to máš tak - Polákům se zdají být směšné zase české výrazy, tak jak mnohé polské zase našincům. Je to normální a je třeba hledat spíše to pěkné na obou stranach :wink:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Bouřka už je úspěšně za námi. Jsem si jistý, že v okolních lesích to bude vypadat !!!!!. Hromů bylo kolem 20, ale ten vítr stál opravdu za to, stromy se ohýbaly pořádně. Hluk při větru, by se dal přirovnat, jako když intenzivně foukáte do ocelové trubky nebo tak nějak. Jen je všude okolo. Teplota vystoupala těsně před bouřkou na 8,5 °C , po bouřce klesla na aktuálních 6,6 °C. Tlak klesl na 985,4 hPa.. Srážky 2 mm , celkem za dva dny již 19 mmVítr šel z toho nejhoršího možného směru, takže anemometr byl zastíněn barákem.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Emma

Příspěvek od Yves »

Nás akce přešla po 11 hodině. Asi minutu byl neskutečný vichr, no asi 30-33 m/s. Padaly krupky, kroupy. 2 blesky, jeden pod 200 metrů. Hromů asi 5. Bouřka zrovna slábla. Jinak teplotně, před squall line 10°C, po ní 5-6°C. FOTKY, VIDEO NA WEBU!!
Aktuálně (12:30) skoro zataženo, vítr zesiluje dle předpovědí, nyní asi 10-11 m/s, nárazy 20 m/s. Teplota +6,1°C . Konečně nějaké dění. Mrkněte na multimedia. Hoj
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2008

Příspěvek od Janek »

Adi píše:Mimochodem Janku, jsem polské národnosti a umím dobře oba jazyky. Sem tam fušuji do překladů, resp. překládám do češtiny nebo i do polštiny a naopak :-)) Jenom mně vždy naštve, když je przněn některý z obou jazyků a je jedno, kdo za tím stojí. :evil:
Mimochodem polština je moc krásný jazyk. Ostatně - to máš tak - Polákům se zdají být směšné zase české výrazy, tak jak mnohé polské zase našincům. Je to normální a je třeba hledat spíše to pěkné na obou stranach :wink:
Ale jo, u babek se mi to zdá v poho, ale propracovanější je čeština - já to beru z toho lingvistického hlediska. Spřežky a tak mi prostě nesedí - nikdo se tam u nich do toho nedal a taky to jde vidět. Avšak u malých dětí je to fakt strašné (nemohu si pomoci, ale je velmi tvrdě znějící a vůbec). Opravdu bych bral jeden světový jazyk a basta! Už jsem se uklidnil... :)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“