WS 3600 nebo WS 2300

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Cumulik píše:Ahoj a díky.ještě si to budu muset nějak přeložit:-) Nevím,jestli by tohle stačilo pro výpočet z 300 a 60 hodnot,tedy z 10ti a dvou minutového průměru směru větru.Sice víme,že se tam mají použít tyhle funkce,ale jak to udělat srozumitelné pro pc,to uz je oříšek.Zdravím a děkuju.
Stručná odpověď vždy věští-žádná odpověď,takže jsem si myslel že ti asi moc nepomůže,ale zřejmě se asi Brian nechtěl moc rozepisovat z důvodu zřejmě větší složitosti,než by se na první pohled zdálo a tak budeš muset použít zdravého selského rozumu a špetku tolerance.Ahoj Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

no necháme to zatím na těch četnostech a třeba se k tomu někdy vrátíme.i tak díky.
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Karel

CENA

Příspěvek od Karel »

Dave_Ostrava píše:Ahoj,

děkuji za názor a radu. Neuvědomil jsem si, že tyto dvě meteostanice jsou si tak blízko, že je hloupost, aby je měl někdo v užívání obě :D Také děkuji za tipy na jiné možnosti, nežli jsou WS, ale pokud si budu vybírat mezi 2300 a 3600 bude to jednoznačně ta druhá už jen z toho důvod, že má větší kapacitu pro data a také jistě nějaké ty mouchy co má 2300 mít nebude. Ještě bych měl dotaz na cenu, na netu jsem objevil nejlevnější 3600 za 8290 kč, je to opravdu nejnižší cena, nebo bych mohl mít 3600 za méně? Samozřejmě se zde bavím o novém přístroji :D
MŮŽEŠ JI MÍT I ZA 7 990,-, VIZ. http://www.eHodinarstvi.cz
http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... id_cat=114
Karel

CENA

Příspěvek od Karel »

Dave_Ostrava píše:Ahoj,

děkuji za názor a radu. Neuvědomil jsem si, že tyto dvě meteostanice jsou si tak blízko, že je hloupost, aby je měl někdo v užívání obě :D Také děkuji za tipy na jiné možnosti, nežli jsou WS, ale pokud si budu vybírat mezi 2300 a 3600 bude to jednoznačně ta druhá už jen z toho důvod, že má větší kapacitu pro data a také jistě nějaké ty mouchy co má 2300 mít nebude. Ještě bych měl dotaz na cenu, na netu jsem objevil nejlevnější 3600 za 8290 kč, je to opravdu nejnižší cena, nebo bych mohl mít 3600 za méně? Samozřejmě se zde bavím o novém přístroji :D
MŮŽEŠ JI MÍT I ZA 7 750,-, VIZ. http://www.eHodinarstvi.cz
http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/item ... id_cat=114
Bobr od Jihlavy

Re: CENA

Příspěvek od Bobr od Jihlavy »



Zdravím vespolek

dají se sehnat i levněji , ale vše má jeden háček. U Conrada přímo na DE stránkách mají ty ceny někde jinde: 2300 za 99,95 euro a 3600 za 150. V případě že máte někoho kdo tam jezdí pravidelně nebo služebně tak není co řešit a při dnešních kurzech ten rozdíl vydá i na WD :-). Variantu nechat si to poslat poštou jsem nezkoumal, ale to asi nemá moc cenu, ale to fakt nevim :-(.
Při váhání mezi 23 a 36 hrál pro 36 lepší vzhled a větší počet paketů, ale představa ulepenýho LCD za ty prachy navíc je hrozná - teda pro mě. Takže dokud nebude na Vantage Pro2 tak bude 2300 a doufám že bude sloužit jako pilka filka. Po novém roce začnou zas kluci jezdit po světě tak si ji hned nechám dovézt. Když je teď taková zima to se to bude na střeše dobře dělat. No ale kdo by to tam dával v létě, že jo :-) .

Ještě jsen dumal i WS 555 - má "žufánkový fukoměr" , ale pro mě neschopnost komunikovat a zaznamenávat data do pC rozhodla jajk rozhodla

Jinak díky za info pomohlo mi to nazbírat informace a až to doma rozhejbu tak dám vědět .

Bobr
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Myslím že uvažuješ věcně a každopádně s tebou naprosto souhlasím a maximální možná úspora je v dnešním světě prioritní.Já osobně už došel zas o kousek dál s myšlenkami nechat si dovéz VP2+ ze zámoří(tam to vychází cenově taky o hodně tisíc levněji),ale ještě nemám tolik peněz a taky jsem na vážkách riskovat případné reklamační řízení(v případě poruchy).Zde v Čechách autorizovaný prodejce ještě nabízí firmware-české zobrazení předpovědi na display.A tak zatím jenom velké úvahy.
Tak přeju ať se vše podaří zrealizovat. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ceny

Příspěvek od Bobr »

Tak jsem koukal na conrada.de a moc mě nepotěšil :-( když už začli kluci jezdit zase ven tak upravili ceny stanic:
WS 2300 149 euro :( :( :(
WS 2300-1s 149,95 euro
WS 3600 249 euro
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“