Obecné informace o WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
filip

rychlost vetru

Příspěvek od filip »

Ahoj,
mam WS3600 jiz pres pul roku, vse funguje jak ma, ale nejak se me nezdaji hodnoty rychlosti vetru. Skoro stale to ukazuje 0,0 km/h i kdyz fouka vitr. obcas to zobrazi i jina cisla (3 - 10 km/h) a to i kdyz fouka docela dost. Vrtulka se toci jako blazen a display mlci... Mate nekdo podobne problemy? Nekde jsem zaslechl ze je to prumerna ryclost vetru mezi 2 merenima (120 s)

Diky Filip
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost vetru

Příspěvek od jirkapocatky »

filip píše:Ahoj,
mam WS3600 jiz pres pul roku, vse funguje jak ma, ale nejak se me nezdaji hodnoty rychlosti vetru. Skoro stale to ukazuje 0,0 km/h i kdyz fouka vitr. obcas to zobrazi i jina cisla (3 - 10 km/h) a to i kdyz fouka docela dost. Vrtulka se toci jako blazen a display mlci... Mate nekdo podobne problemy? Nekde jsem zaslechl ze je to prumerna ryclost vetru mezi 2 merenima (120 s)

Diky Filip

Ahoj spíš bych řekl že je problem v tom intervalu,takže bych doporučil jít na kabelový přenos než přes rádio.Každých 8 sekund je mnohem větší šance že chytíš nějaký náraz větru.Jinak se smiř s tím,že tenhle druh anemometru má tu neblahou povahu,že se spožděním reaguje na náraz větru z jiného směru než je právě natočený a tím opět dojde k zmeškání.Když se to sečte,je celkově dost nepřesný.Optimální je miskový a o tom už se tady taky někde píše Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Návštěvník

Re: rychlost vetru

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše: Ahoj spíš bych řekl že je problem v tom intervalu,takže bych doporučil jít na kabelový přenos než přes rádio.Každých 8 sekund je mnohem větší šance že chytíš nějaký náraz větru.Jinak se smiř s tím,že tenhle druh anemometru má tu neblahou povahu,že se spožděním reaguje na náraz větru z jiného směru než je právě natočený a tím opět dojde k zmeškání.Když se to sečte,je celkově dost nepřesný.Optimální je miskový a o tom už se tady taky někde píše Jirka
No ja nevim kde jsi nasel 8 s interval, ja zatim vsude v manualech vycetl 32 s pres kabel a 128 s pres radio pokud je vitr do 10 m/s (jinak taky 32 s)

Jinak samozrejme uvazuji o jinem anemometru, akorat se asi budu muset smirit s tim ze data nebudou pohromade, ale zvlast. Nebo snad jde pripojit jine cidlo (napr Robinsonuv kriz)? V zime ta vrtule totiz zamrza. Uz jsem premyslel i o tom, udelat si cidlo vlastni - princip je pomerne jednoduchy - Robinsonuv kriz, u ktereho se pocitaji impulsy, jako u tachometru na kole. Ocejchovani bych udelal softwarove, proste namerenou hodnotu vynasobil prislusnou konstantou a ulozil do history.dat.
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost vetru

Příspěvek od filip »

Anonymous píše:
jirkapocatky píše: Ahoj spíš bych řekl že je problem v tom intervalu,takže bych doporučil jít na kabelový přenos než přes rádio.Každých 8 sekund je mnohem větší šance že chytíš nějaký náraz větru.Jinak se smiř s tím,že tenhle druh anemometru má tu neblahou povahu,že se spožděním reaguje na náraz větru z jiného směru než je právě natočený a tím opět dojde k zmeškání.Když se to sečte,je celkově dost nepřesný.Optimální je miskový a o tom už se tady taky někde píše Jirka
No ja nevim kde jsi nasel 8 s interval, ja zatim vsude v manualech vycetl 32 s pres kabel a 128 s pres radio pokud je vitr do 10 m/s (jinak taky 32 s)

Jinak samozrejme uvazuji o jinem anemometru, akorat se asi budu muset smirit s tim ze data nebudou pohromade, ale zvlast. Nebo snad jde pripojit jine cidlo (napr Robinsonuv kriz)? V zime ta vrtule totiz zamrza. Uz jsem premyslel i o tom, udelat si cidlo vlastni - princip je pomerne jednoduchy - Robinsonuv kriz, u ktereho se pocitaji impulsy, jako u tachometru na kole. Ocejchovani bych udelal softwarove, proste namerenou hodnotu vynasobil prislusnou konstantou a ulozil do history.dat.
Nejak me vypadlo jmeno z kolonky - predchozi prispevek je muj. Filip
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost vetru

Příspěvek od jirkapocatky »

filip píše:
Anonymous píše:
jirkapocatky píše: Ahoj spíš bych řekl že je problem v tom intervalu,takže bych doporučil jít na kabelový přenos než přes rádio.Každých 8 sekund je mnohem větší šance že chytíš nějaký náraz větru.
No ja nevim kde jsi nasel 8 s interval, ja zatim vsude v manualech vycetl 32 s pres kabel a 128 s pres radio pokud je vitr do 10 m/s (jinak taky 32 s)
Nejak me vypadlo jmeno z kolonky - predchozi prispevek je muj. Filip
Tady jsem ti to okopíroval:"433 MHz-přenos dat: Intervaly měření Termo/hygrosenzor: 32 s (při větrném faktoru ±10 m/s) nebo 128 s (při větrném faktoru ±10 m/s) Přenos dat kabelem: Intervaly měření Termo/hygrosenzor: 8 s "
Pokud tomu nevěříš,vem si stopky a dívej se při větrném počasí na display konzole. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlost vetru

Příspěvek od filip »

jirkapocatky píše: Tady jsem ti to okopíroval:"433 MHz-přenos dat: Intervaly měření Termo/hygrosenzor: 32 s (při větrném faktoru ±10 m/s) nebo 128 s (při větrném faktoru ±10 m/s) Přenos dat kabelem: Intervaly měření Termo/hygrosenzor: 8 s "
Pokud tomu nevěříš,vem si stopky a dívej se při větrném počasí na display konzole. Jirka
Rad bych ti veril, vyzkousim to, ale v http://www.heavyweather.info/new_englis ... manual.pdf na strane 43 pisou 32 s.
Nicmene to nic nememni na tom ze i pres kabel mam skoro porad 0,0 km/h

Uz jsem definitivne rozhodnut, ze to zkusim predelat na misky a kdyz to nepomuze, tak poridim extra anemometr a softwarove ty data sloucim. To neni problem.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Čau,jen doporučuju načítání dat větru co v nejkratším intervalu. Jedu na 2 vteřiny a i to je málo při větších nárazech.Chtělo by to aspoň po vteřině.
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 9
Registrován: 13 srp 2006, 11:49
Bydliště: Česká republika, Vysočina, okres Třebíč, Třebíč 486 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ahoj chtěl bych si koupit meteo stanici ws3600 je dobrá pro

Příspěvek od tom522 »

hrdla3 píše:Ahoj.WS3600 mám rok a jsem s ní spokojen.Sem tam se vyskytne nepravdivý údaj poslaný čidlem,ale z toho množství údajů je to opravdu minimum(stanice za rok vyšle kolem 700 000 údajů a chybný údaj se vyskytne přibližně jednou za týden,což je zanedbatelné).Pod symbolem
předpovědi počasí je znázorněná tlaková tendence(pokles či vzestup tlaku).Ještě k té poslední otázce.Anemometr se musí instalovat dle označení na něm(W-west,na západ atd.)
Takže si myslím,že z dostupných meteostanic je WS3600(v poměru kvality,funkcí a ceny) asi ta nejlepší volba.
Až si nějakou stanici koupíš,tak se ozvy co jsi koupil a jak jsi s ní spokojený.Zatím čau.
:lol:
Zdenek
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2006, 10:49

Příspěvek od Zdenek »

Zdravím všechny!
Najde se někdo, komu funguje připojení WS-3600 na USB přes redukci USB->serial? To opravdu všichni máte na kompu sériovej port? Za pomoc s nastavením nebo odkaz na řešení předem děkuji.
airwavemagic

COM port

Příspěvek od airwavemagic »

Zdenek píše:Zdravím všechny!
Najde se někdo, komu funguje připojení WS-3600 na USB přes redukci USB->serial? To opravdu všichni máte na kompu sériovej port? Za pomoc s nastavením nebo odkaz na řešení předem děkuji.
Mám vyzkoušenou redukci USB-serial a funguje to. Chce to jenom stáhnout ten pravý ovladač.Pokud ti to ještě nejede,dej mi vědět a ovladač Ti pošlu.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: COM port

Příspěvek od airwavemagic »

airwavemagic píše:
Zdenek píše:Zdravím všechny!
Najde se někdo, komu funguje připojení WS-3600 na USB přes redukci USB->serial? To opravdu všichni máte na kompu sériovej port? Za pomoc s nastavením nebo odkaz na řešení předem děkuji.
Mám vyzkoušenou redukci USB-serial a funguje to. Chce to jenom stáhnout ten pravý ovladač.Pokud ti to ještě nejede,dej mi vědět a ovladač Ti pošlu.

Teď jsem se zaregistroval , tak kontakt je. :wink:
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Treba hľadať USB redukciu, ktorá podporuje "plný hardwarový handshaking" LaCrosse idiotsky využíva v RS232 práve RTS/CTS, namiesto bežnejšieho RD/TD. A to asi neurobí každá redukcia.
Je to nutné odexperimentovať. (Preto som si dal radšej do kompu radič serial-pci)
Ešte jedna vec: serial-to-usb adaptéry často pracujú na COM 5 a vyšší. To zase nepozná soft - napr. HeavyWeather. V HW managery je potom nutné premenovať takýto port na COM 1.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od airwavemagic »

JeKyLL píše:Treba hľadať USB redukciu, ktorá podporuje "plný hardwarový handshaking" LaCrosse idiotsky využíva v RS232 práve RTS/CTS, namiesto bežnejšieho RD/TD. A to asi neurobí každá redukcia.
Je to nutné odexperimentovať. (Preto som si dal radšej do kompu radič serial-pci)
Ešte jedna vec: serial-to-usb adaptéry často pracujú na COM 5 a vyšší. To zase nepozná soft - napr. HeavyWeather. V HW managery je potom nutné premenovať takýto port na COM 1.
Na počítači používám dva různé převodníky USB-SERIAL a nemám žádný problém(oba jsem je vyzkoušel na stanici). S COM-1 ....COM 35 není problém.Dájí se jednoduše přejmenovat na jaký potřebujeme.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

Mám meteostanici ws 3600 s dotykovým displayem a pro přenos mezi meteostanicí a thermohydrosenzorem používám kabel(20m). Meteostanice sice komunikuje, načte veškeré údaje, ale ty se bohužel sami už dál nechtějí aktualizovat. Nebo se aktualizují ale jedině tak že zmáčknu display a udaje se znovu načtou ale online komunikace prostě vázne.

Prosím poraďte.
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: ws 3600

Příspěvek od filip »

dobrmanek píše:Mám meteostanici ws 3600 s dotykovým displayem a pro přenos mezi meteostanicí a thermohydrosenzorem používám kabel(20m). Meteostanice sice komunikuje, načte veškeré údaje, ale ty se bohužel sami už dál nechtějí aktualizovat. Nebo se aktualizují ale jedině tak že zmáčknu display a udaje se znovu načtou ale online komunikace prostě vázne.

Prosím poraďte.
Mohl bys ten problém popsat podrobněji? Které údaje se ti neaktualizují? Venkovní teplota a vlhkost? Mám tomu rozumět tak, že když máš ráno na displeji např. 10°C tak i v poledne je tam stále 10 i když už je dávno třeba 15°C? A ta 15 tam naskočí, jakmile se dotkneš displeje?

Jediné co mě napadá, je zkusit znovu načíst čidlo (Setup -> Relearn Tx). Pokud se to i potom bude chovat jak jsem popsal já (jak jsem to pochopil) tak si myslím, že je to zralé na reklamaci.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“