Obecné informace o WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Milan

Obecné informace o WS 3600

Příspěvek od Milan »

Uvažuji o koupi této stanice, rád bych znal zkušenosti uživatelů, za které dopředu děkuji.
Prosím ještě o zodpovězení 2 dotazů.
- co ukazuje tenké vodorovné posuvné pole pod symbolem předpovědi počasí
- je nutno instalovat aneometr určitým sněrem ? Jih ? atd.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Ahoj.WS3600 mám rok a jsem s ní spokojen.Sem tam se vyskytne nepravdivý údaj poslaný čidlem,ale z toho množství údajů je to opravdu minimum(stanice za rok vyšle kolem 700 000 údajů a chybný údaj se vyskytne přibližně jednou za týden,což je zanedbatelné).Pod symbolem
předpovědi počasí je znázorněná tlaková tendence(pokles či vzestup tlaku).Ještě k té poslední otázce.Anemometr se musí instalovat dle označení na něm(W-west,na západ atd.)
Takže si myslím,že z dostupných meteostanic je WS3600(v poměru kvality,funkcí a ceny) asi ta nejlepší volba.
Až si nějakou stanici koupíš,tak se ozvy co jsi koupil a jak jsi s ní spokojený.Zatím čau.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Je to na spadnutí , určitě jsem brzy něco napíšu. Ještě se prosím Tě zeptám. Jak dlouhý je kabel k PC a jestli se dá popřípadě prodloužit ? Ztráta signálu přes určitou mez atd. Díky za odpověď.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Milan píše:Je to na spadnutí , určitě jsem brzy něco napíšu. Ještě se prosím Tě zeptám. Jak dlouhý je kabel k PC a jestli se dá popřípadě prodloužit ? Ztráta signálu přes určitou mez atd. Díky za odpověď.
Ahoj slyšel jsem že je délka omezená technicky na 5 metrů ale já měl u WS2300 jen 3 metry. Musel jsem prodlužovat-což není tak složité ale je lepší koupit nový kabel a letovací com port a s 5.5 metry to jede bez problémů.Domnívám se že by to sneslo i víc,ale asi se musí laborovat. Ahoj Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Ahoj.U WS3600 jsou 3 kabely o délce 10m.Jedním propojíš stanici s čidlem na teplotu a vlhkost a k tomuto čidlu připojíš zvlášť srážkoměr a zvlášť anemometr.Takže můžeš mít od stanice kterou máš umístěnou doma 10m k čidlu na teplotu a vlhkost a dalších 10m od tohoto čidla ke srážkoměru a anemometru.
Prodlužovat tyto kabely bych už nedoporučoval.Já jsem to zkoušel a už byly asi moc dlouhý a data mi to nepřenášelo.
Teď to mám připojený bez kabelu a jsem s tím spokojenej.Data to přenáší do vzdálenosti 100m.Já to mám od stanice přibližně 50-60m a
funguje to.Doma mám stanici zapojenou do přes trafo do zásuvky(trafo je přiloženo ke stanici) a venku má čidla na dobíjecí baterie.Mám je tam už rok a ještě jsem je nemusel ani dobíjet.Teď je akorát dobiju preventivně před zimou.
Takže já osobně bych to připojil bezkabelově.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Tak to mě překvapilo. Ze staženého manuálu jsem vyčetl, že při propojení kabelem je impuls cca 30 sec, na baterie 1x 2 minuty ? Je to tak ? Dá se to nastavit? Píšeš 3 kabely, kabel 1 stanice - senzor (tepl+vlhost) další 2 kabely mezi snímači. Kabel PC- stanice není v balení ? Osobně budu mít asi trochu problem mezi stanicí a PC.
Při provozu na baterie, signalizuje stanice nutnost výměn baterie jak ve stanici tak v senzoru ?

Dnes jem objednal tento přístroj, tak jsem zvědav. Můžete mi prosím poradit , na co si mám dát pozor, při prvním spouštění, nastavení atd ?
Děkuji všem za odpovědi.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Milan píše:Tak to mě překvapilo. Ze staženého manuálu jsem vyčetl, že při propojení kabelem je impuls cca 30 sec, na baterie 1x 2 minuty ? Je to tak ? Dá se to nastavit?
Domnívám se že kabel k PC tam bude samozřejmě taky.Prodlužování k čidlům je sice už trochu nestandardní,ale v rozumné míře je určitě bezproblémové.Při prvním spouštění celkem žádné potíže nemohou nastat.Dobré je pospojovat veškerá čidla a poté teprve zapojit stanici do sítě.Dále musíš seřídit(přepočítat) absolutní tlak na svou nadmořskou výšku,chceš -li uvádět na stanici relativní .Viz dotazy taky v tomto foru.Hlavní důraz je taky kladen na přesné nasměrování anemometru ve směru východ západ,takže je nutné zjistit si přesně světové strany.Nevím přesně jak je to u WS3600,ale 2300 neindikuje stav baterií. Při provozu bezdrátovým přenosem je tam podle manuálu jiná frekvence načítání dat do stanice,ale myslím že to není hodnota kterou uvádíš,ale určitě kratší.Poslední zádrhel bezdrátového přenosu je nebezpečí ovlivnění nějakým cizím zářením,ale moc podrobností o tom nevím, klidně napiš další dotazy. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Ahoj.Začnu postupně.Kabel stanice-PC je v balení.Intervaly měření jsou jak píšeš,přenos kabelem 32s,bez kabelu 120s(při větru menším jak 10km/h) a 32s(při větru vyšším jak 10km/h).Mě to vyhovuje z toho důvodu,že nemám možnost mít PC zaplé stále a stanice si pamatuje 1750 údajů,takže bych to musel nechat každých 13h nechat načíst do PC,nebo bych o ostatní data přišel.A jelikož dělám na 12-ti hodinové směny,tak mi vyhovuje ten delší interval posílání dat,protože mi stačí načítat data do PC po cca.50h.Ten interval se změnit nedá.Potřebu vyměnit,nebo dobýt baterie,stanice signalizuje symbolem vybité baterie.S první spuštěním stanice problémy nejsou,akorát se musí přepočítat ten tlak.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

hrdla3 píše:Ahoj.Začnu postupně.Kabel stanice-PC je v balení.Intervaly měření jsou jak píšeš,přenos kabelem 32s,bez kabelu 120s(při větru menším jak 10km/h) a 32s(při větru vyšším jak 10km/h)
Promiň,ale zdá se mi že tady zaměnuješ dvě rozdílné skutečnosti.Interval přenosu dat ze senzorů k zákl.stanici je tak jak říkáš,ale nikde není pevně stanoveno,že musíš průběžně ukládat data do souboru history v přiloženém programu Heavy Weather právě v tomto intervalu.Někomu stačí pro další zpracování třeba desetiminutové,jinému třeba 8 hodinové intervaly(tak jako provádí např.záznam oficiální ČHMU.To lze individualně zvolit a nastavit a Milan se neptal na ukládání dat do souboru,ale na interval přenosu údajů od senzorů.Ty mi určitě rozumíš co chci říct,ale abychom nemátli Milana.Takže pokud si Milan zvolí například ukládání dat každou čtvrthodinu(ale samozřejmě na display stanice bude aktualně sledovat data v intervalu viz výše) pak mu stačí když si zapne PC a stáhne uložená data každých 18 dní.Takhle to aspoň pracuje mě u WS2300(přestože ta má menší interní paměť než WS3600).Ale princip by měl být stejný.Nebo se snad mýlím? :?
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Dobře že jsi se ozval.Máš pravdu.Já jsem tohle v manuálu nestudoval a prostě jsem byl v přesvědčený,že stanice uloží 1750 údajů v intervalu 32 nebo 120s a po naplnění této paměti maže postupně ty nejstarší údaje a nahrazuje je novými.Teď jsem se podíval do návodu a je fakt,že ukládání údajů do paměti lze nastavit v rozmezí 1min až 24h.
Alespoň nový poznatek o kterém jsem neměl ani tušení.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Díky za odpovědi. Opět ještě jeden. Dodávaný soft ke stanici je trial -na vyzkoušení po určitou dobu nebo full z možností další aktualizace?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Milan píše:Díky za odpovědi. Opět ještě jeden. Dodávaný soft ke stanici je trial -na vyzkoušení po určitou dobu nebo full z možností další aktualizace?
Ahoj ke stanici je na přiloženém CD sada tří programů:
1.Heavy Weather-pro komunikaci stanice s PC a ukládání dat
2.Heavy Weather Publisher-pro tvorbu jednoduché stránky a odesílání dat na Web
3.Heavy Weather Review-pro tvorbu všemožných grafů
Programy jsou úplné a navždy tvoje.Pokud dojde k nějaké aktualizaci,myslím že si můžeš zdarma stáhnout novou verzi zde:
http://www.heavyweather.info/new_english_us/index.html
Ovšem je třeba si to projít.Já totiž dodávaný soft nepoužívám,takže jsem už ztratil kontrolu nad novinkami,pokud jsou. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Ahoj.Já jsem dostal na CD k WS3600 jeden program,HeavyWeather Pro
a ted umožňuje komunikaci s PC,ukládání dat a vytváření grafů.Asi je to různé podle toho kde to koupíš.Ale dá se to zdarma aktualizovat na již zmíněné adrese.
Milan

ws 3600

Příspěvek od Milan »

Ahoj, díky za reakce. Co znamená symbol deštníku ? Dá se nastavit alarm, když začne poprchat ? Pěkný den.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Symbol deštníku znamená že prší.Objeví se když srážkoměr změří první
srážky,tedy 0,5mm.Přímo na deštník se alarm nastavit nedá,ale dá se nastavit na množství spadlých srážek a když to nastavíš na 0,5mm,tak je to vlastně to samé.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“