WS 3600 - vlhkost vzduchu

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Roman -dovozce »

Ano miskové anemometry TX20 jsou skladem. U WS 3600 nebyl problém, až před rokem začaly stanice provádět samovolný restart. Nynější WS 3650IT+ se zdá být v pohodě. Software je i u tohoto nového modelu stejný (alespoň se tak jeví). Jestli bude něco nového není příliž jasné, na Ws 3650IT+ jsem čekal rok, snad bude brzy verze s usb, ale někteří usb moc nemusí. Pokusím se zjistit, zda se něco chystá nového od LaCrosse. jisté je jen to, že za 14 dní bude od Oregonu WMR 200.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

No já jsem zoufalej z toho teplo-vlhkostního čidla celkově :lol: 1) Kvuli tomu sem postavil budku,radiační štít a pořád mrcha ukazuje o 1,5°C - 2,5°C víc :oops: vlhkost maximum zatím 97% víc to nedalo ale tedy ta teplota ta je vo hubu
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Roman -dovozce »

Opět se vracíme k přesnosti a opět budu opakovat, že hovořit o přesnosti měření relativní vlhkosti pod 20 a nad 90 % je naprosto zbytečné. A už vůbec řešit 91%, nebo 95% je zcestné vzhledem k chybě měření v krajních mezích. Odchylka 1,5 až 2,5°C je špatně. avšak přesnost je vždy u těchto meteostanic +/-1°C, takže u dvou stanic může být odchylka až 2°C. Vždy je třeba srovnávat s kalibrovaným měřidlem, které však má také chybu cca +/- 0,4°C. Takže při nákupu stanice v ceně kolem 8000,- Kč je třeba si uvědomit, že se nejedná o laboratorní přístroj.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

Ano,kalibrované měřidlo mám i u něho jsem zaregistroval již vlhkost 100% a stanice 94% ale tak o vlhkost mi nejde tak moc jako o teplotu,uvidíme jestli pomůže nákup nového čidla.Zrovna jsem se rozhodoval které by bylo lepší jestli toto http://www.garni-meteo.cz/index.php?ID=89 nebo toto http://www.garni-meteo.cz/index.php?ID=88 u druhého čidla sice výrobce neudává že je s mojí stanicí kompatibilní ale dočetl jsem se že to funguje.U druhého čidla by díky externímu senzoru mohla být větší reakce na změny teplot než u čidla které aktuálně mám.Například za jasných nocí se náhle zatáhne,stanice tupě ukazuje stále stejnou hodnotu a kalibrovany teploměr ukazuje již o 3,5°C víc,tak se domnívám že by to druhé mohlo být lepší.Nevím...co na to říkáte?
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Roman -dovozce »

Ano, pokud kalibrované měřidlo ukáže 100% vlhkost, tak to znamená, že může být vlhkost také 97, nebo 98%, protože přesnější měřidlo nemáte. No a stanice ukáže 94% a může být 89, nebo 99%. Takže je to v toleranci. U čidla teploty si myslím, že (pokud tedy TS33F funguje) je to naprosto jedno. Výrobce nerozlišuje u čidel žádné kategorie, všechny mají stejnou přesnost.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

Uvidíme jak vše vyřeší nákup nového čidla,myslím že stanice,která při mrazu ukazuje +3°C jeví jako nepoužitelná,alespoň tak pro mě,vážně jsem nečekal že tohle budu řešit.....
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Roman -dovozce »

Souhlasím, že rozdíl 3°C je velký a je to na reklamaci. Hovořil jsem o nepřesnostech v krajních mezích rozsahu. Pokud budete bazírovat na přesnosti +/- 1°C při teplotě -25°C, nebo 93% vlhkosti, pak Vám doporučím jinou stanici a případně dovezu na zakázku. Ale rozhodně nebude v ceně deset, nebo patnáct tisíc. Davis mimochodem uvádí přesnost měření teploty 0,5°C a vlhkosti 3% do 90% a 4% nad 90%. Ale za trojnásobnou cenu. Nechci zpochybňovat 0,5°C při -40°C , nebo při +65°C, nebo 3% při vlhkosti 20%, ale prostě tomu já nevěřím. Kdyby se udělala křivka, taky by to možná nebylo až tak, jak je to psáno v technických parametrech.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Jan Pícha »

Jen taková otázka.....myslíte,že za 20 000 Kč by se dala pořídit stanice na urovni Davis VP2 nebo dokonce lepší?
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhkost vzduchu

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pokud myslíte přesnou s displejem, tak na takovou jsem nenarazil....... zatím :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“