Problém s příjmem dat - WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Problém s příjmem dat - WS 3600

Příspěvek od Mirc »

Zdravím,
v posledních týdnech se mi objevil takovýto problém:
Základní stanice nepřijímá data. V náhodných časových intervalech proste zobrazuje vše co je zvenku jenom pomlčky, či jak by se to dalo nazvat.
Mám takovou konfiguraci: Anemometr a srážkoměr do thermohygrometru kabelem, poté bezdrátově odhadem tak 30-40m do podkrovní místnosti. příjmová stanice je za střešním oknem, ze kterého je přímý výhled na thermohygrometr, který je ale umístěn v radiačním štítu obaleným alobalem.
Stanice funguje bezproblémově od 1.1.07. na konci února se objevily zřídka 20 minutové intervaly bez dat. Na přelomu minulého a tohoto týdne výpadky zhoustly.
Baterky ve vnejsim cidle jsou od toho 1.1. a jsou to nejake supr Duracelky či co.

Dotaz zní: nemáte ponětí, co by to mohlo být? na baterky je brzo, si myslim.
Zdravím z Jižní Moravy
WS 3600
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 a problém s příjmem dat

Příspěvek od filip »

Mirc píše:Zdravím,
v posledních týdnech se mi objevil takovýto problém:
Základní stanice nepřijímá data. V náhodných časových intervalech proste zobrazuje vše co je zvenku jenom pomlčky, či jak by se to dalo nazvat.
Mám takovou konfiguraci: Anemometr a srážkoměr do thermohygrometru kabelem, poté bezdrátově odhadem tak 30-40m do podkrovní místnosti. příjmová stanice je za střešním oknem, ze kterého je přímý výhled na thermohygrometr, který je ale umístěn v radiačním štítu obaleným alobalem.
Stanice funguje bezproblémově od 1.1.07. na konci února se objevily zřídka 20 minutové intervaly bez dat. Na přelomu minulého a tohoto týdne výpadky zhoustly.
Baterky ve vnejsim cidle jsou od toho 1.1. a jsou to nejake supr Duracelky či co.

Dotaz zní: nemáte ponětí, co by to mohlo být? na baterky je brzo, si myslim.
Taky se mě to stávalo. Vyměnil jsem baterie a jede to bez problémů. Ale může to být i zarušením signálu nějakou jinou stanicí či jiným přistrojem.
Baterie moc nevydrží, zvlášť zima jim moc neprospívá. Pokud by to šlo, přejdi na připojení kabelem.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Příspěvek od Mirc »

Dík za radu, asi přejdu na nabíjecí baterie nebo nevím. Bohužel kabel je neschůdný. pak bych se nedostal nad trávu.


a dělalo ti to často a v intervalech dlouhych, nebo bo častých krátkých?
Zdravím z Jižní Moravy
WS 3600
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filip »

Mirc píše:Dík za radu, asi přejdu na nabíjecí baterie nebo nevím. Bohužel kabel je neschůdný. pak bych se nedostal nad trávu.


a dělalo ti to často a v intervalech dlouhych, nebo bo častých krátkých?
Skoro každý den to vypadlo tak na 1 - 4 hodiny, pak to zase zbytek dne jelo. Občas to hlásilo nesmyslné hodnoty (-18 °C i když bylo +2 apod. nebo naopak +50°C)

Vyměň baterie a uvidíš.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Příspěvek od Mirc »

zeptám se ještě pro jistotu, jak jste postupoval při výměně baterií v čidle? protože při prvním zapojení je nutno dodržet postup (baterie nejprve do čidla, potom teprve zapnout základní stanici).
předpokládám, že pri "prosté" výměně baterií toto už není třeba dodržet (nehledě na to, že bych přišel o data v základní stanici-rekordy atd.)
Zdravím z Jižní Moravy
WS 3600
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filip »

Mirc píše:zeptám se ještě pro jistotu, jak jste postupoval při výměně baterií v čidle? protože při prvním zapojení je nutno dodržet postup (baterie nejprve do čidla, potom teprve zapnout základní stanici).
předpokládám, že pri "prosté" výměně baterií toto už není třeba dodržet (nehledě na to, že bych přišel o data v základní stanici-rekordy atd.)
Vyměň baterie v čidle a na stanici zvol Setup->RelearnTx. Tím dojde k navázání komunikace Stanice - čidlo. Pozor akce RelearnTx chce Confirm, hned za tím je Factory reset a také Confirm, to přeskoč, jinak si rekordy smažeš.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Příspěvek od Mirc »

tak jsem to uspesne provedl. i s factory resetem. Ale zmeril baterie a k memu zdeseni vypadaji porad relativne nabite. (kontroloval jsem to na nabirecce s testerem, baterky nabijeci nejsou, ale tester spolehlive ukazuje kapacitu). Takze baterie nejsou vybite. Takze doufam, ze to ted s novymi bude lepsi.
Zdravím z Jižní Moravy
WS 3600
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Ty nabíjecí baterie vůbec nedoporučuji, umí rychle vydat hodně energie, ale taky rychle lehnou! Kup alkalické baterie, nejlépe ty s dlouhou životností (cena napoví). Pokusil bych se taky o kabel, je to jistější a baterie nech taky pro jistotu. Může ti to rušit cokoliv, pokud nejsi jako já na samotě.
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Příspěvek od Mirc »

ty baterie vybite nejsou, ale problem mozna identifikovan. Ve stresnim okne je vnitrni žaluzie. taková papírovo látková, co zamezuje ostrému slunci svítit do podkroví. To bude možná ono, prtože jak jsem uvedl, baterie nebyly vybite. (takze kdyz se nebude ta zaluzie zatahovat, tak to snad bude OK protoze celou zimu to jelo NO problem)
Jsem na samote, vesnice ma asi 300 obyvatel (max).
Jsou tu pouze 2 Wifi sítě, ale to je asi uplne vsude. kabel neschůdny, ale napadla me moznost napajeni pomoci nejakeho adapteru, ale vubec nejsem elektrokutil, takze by mi to nekdo musel udelat :-(
Zdravím z Jižní Moravy
WS 3600
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Ta papírová žaluzie to být nemůže, ani náhodou, hledej jinde .... Papír s textilem ničemu nebrání, hlavně ne ve vyzařování elektromagnetických vln. To je fakt jistý.
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“