Stanici WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pavel

Stanici WS 3600

Příspěvek od Pavel »

už bych v životě víc nekoupil, celé zfušované, nápad s konektory od telefonu naprosto šílený. Nejdříve přestalo fungovat srážkoměrné čidlo, neustále vyměňuji propojovací kabaly. Teď jsem odpojil WS od PC a ať vergluji s konektorem jak chci, tak chybí kontakt a stanice nenalezena.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanici WS 3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pavel píše:už bych v životě víc nekoupil, celé zfušované, nápad s konektory od telefonu naprosto šílený. Nejdříve přestalo fungovat srážkoměrné čidlo, neustále vyměňuji propojovací kabaly. Teď jsem odpojil WS od PC a ať vergluji s konektorem jak chci, tak chybí kontakt a stanice nenalezena.
Těchto stanic funguje u nás - a nutno říci, že dobře - poměrně velké množství. Vždycky se najde u jakéhokoliv zboží vadný kus. Ale mluvit o tom, že je to celé zfušované... Kup si Vaisalu. Ale to by jsi zase nadával na cenu, že jo?
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

Příspěvek od Mirc »

Ja si ji koupil taky, a naopak si myslim, ze je to docela dobry napad s temi telefonnimi kabely. kazdy si to muze v pripade poruseni kabelu, nebo jeho poskozeni nahradit, pripajet nebo jinak upravit. Ja sam jsem musel nastavovat kabel od anemometru o 6m a neni problem. Po nakupu stanice prodelala zatezkavaci zkousku skotskymi tlakovymi nizemi a silnym vetrem a obstala.
Za ty cca 4000kc jsem spokojeny. Fakt je, ze Davisuv Vantage je mnohem lepsi, ale taky 4x drazsi. A propos, pro ta nase amaterska mereni to snad staci, ne?
Jean

WS-3600

Příspěvek od Jean »

To Mirc: Tato stanice se standardním příslušenstvím za 4000,- Kč? Začínám se v tom trochu ztrácet, Conrad ji má za 8.200,-!
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WS-3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jean píše:To Mirc: Tato stanice se standardním příslušenstvím za 4000,- Kč? Začínám se v tom trochu ztrácet, Conrad ji má za 8.200,-!
Mirc trochu mlží, za 4000,- to není normální cena, může to být z výstavy, nebo předváděcí kus. Normální cena je cca +/- 8000,-.
Návštěvník

ws3600

Příspěvek od Návštěvník »

No, pravda není to za Kč4000, bylo to za £105 včetně poštovného.
Funkční se vším všudy. Předváděcí kus to nebyl, pane dovozče. A přestaňte si už myslet, že ČR je pupek světa
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

ws3600

Příspěvek od Mirc »

v tom rozruseni jsem se neprihlasil :roll:
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ws3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirc píše:v tom rozruseni jsem se neprihlasil :roll:
Pane "Mirc", přestaňte si myslet, že jsem přijel na vařené nudli. Když říkám, že tahle cena není běžná, tak vím, co říkám. Na rozdíl od Vás mám v náplni své práce sledovat cenya to jak prodejní, tak nákupní, a tohle je cena za kterou (možná) koupíte v Číně u výrobce, když to vezmete ve velkém. Je sposta obchodnílů, kteří na nízké ceny části sortimentu přilákají zákazníky, a je dost obchodníků, kteří vyprodávají sklady. Ale, tohle není běžná cena. Zase s tím malý český člověk vyčůral.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ws3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirc píše:v tom rozruseni jsem se neprihlasil :roll:
Tahle cena je vytržená z kontextu (kde je to zakoupeno, jaká je struktura cen v dané zemi atd) a vydává se za cenu normální. Prostě jste to "vychytal". Nic víc a nic míň.
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

WS3600

Příspěvek od Mirc »

Pane dovozče,
nikdy jsem netvrdil, že je to cena bežná.
Jenže já kvůli tomu nemusel nikam jezdit. 2x jsem kliknul (možná víckrát) a produkt mi přiletěl do 2 týdnů. Funguje a to mě zajímá. Zakoupil jsem ho soukromě a pouze jeden. Můj kamarád zakoupil taky jednu, za stejnou cenu nezávisle na mě a taky jenom jednu. Nevím, jestli v Hong Kongu vyprodávali sklad a ani mě to nezajímá. A jestli na tom prodejce prodělal, tak je mi ho líto. Ale podle vaší logiky na tom asi prodělat musel, že? Když je to tak levné!!


Jistě skeptik se začne ohánět zárukou, návody atd. Budiž. Jenže je to moje první stanice a když odejde (a to je možne i u "oficiálně zakoupené" a pravděpodobnost je naprosto stejná) což se s mým štěstím stane po 2 letech, tak si koupim Davise i s UV sensorem. A co se týče návodů, tak ty nestojí za ty kč3000 extra. Stačí umět trochu anglicky.

Tak to k tomu mlžení pane dovozče. A už toho začínám mít pomalu dost.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirc píše:Pane dovozče,
nikdy jsem netvrdil, že je to cena bežná.
Jenže já kvůli tomu nemusel nikam jezdit. 2x jsem kliknul (možná víckrát) a produkt mi přiletěl do 2 týdnů. Funguje a to mě zajímá. Zakoupil jsem ho soukromě a pouze jeden. Můj kamarád zakoupil taky jednu, za stejnou cenu nezávisle na mě a taky jenom jednu. Nevím, jestli v Hong Kongu vyprodávali sklad a ani mě to nezajímá. A jestli na tom prodejce prodělal, tak je mi ho líto. Ale podle vaší logiky na tom asi prodělat musel, že? Když je to tak levné!!


Jistě skeptik se začne ohánět zárukou, návody atd. Budiž. Jenže je to moje první stanice a když odejde (a to je možne i u "oficiálně zakoupené" a pravděpodobnost je naprosto stejná) což se s mým štěstím stane po 2 letech, tak si koupim Davise i s UV sensorem. A co se týče návodů, tak ty nestojí za ty kč3000 extra. Stačí umět trochu anglicky.

Tak to k tomu mlžení pane dovozče. A už toho začínám mít pomalu dost.
Umím anglicky perfektně, všechny návody překládám sám. Mimochodem původní návod není zrovna moc dobrý. Takže jsem vytvořil v češtině o něco lepší - alespoň jsem se snažil. A není má logika, nebo jiná logika. Před sebou mám cenu od výrobce a to je matematika. Váš příspěvek zde byl postaven tak, že jste uvedl, pane "Mirc" cenu, a část zde přísvěvky čtoucích si řekne, že koupili špatně a prodejci v CR se nabalili.
A - pokud toho začínáte mít pomalu dost, tak to vypněte. Nic jednoduššího, pane "Mirc".
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

ws3600

Příspěvek od Mirc »

Milý Romane,
Začnu odzadu:
1.Nevypnu to, nemám důvod.
2.Já napsal pouze to, co se mi stalo, staral jsem se o sebe. Já napsal pravdu o svém případu. Kdokoli jiný si o tom může udělat obrázek vlastní, bez komentáře nějakých "Mirců" nebo "Dovozců". Pokud koupili fungující výrobek, blahopřeju. Nepochybně to udělali dobrovolně. Jenom neznali další možnosti nákupu, to je vše.
3.V jednom příspěvku jste napsal, že tato cena není běžná. To máte naprosto pravdu, ale nedej bože, aby se ozval někdo, kdo to stejné koupil na "ne běžnou cenu". A hlavně řekl, že si to tak může pořídit více lidí. A já trvám na tom, že může.
4.Opravdu jsem s tím nevyčůral. Cena byla 105 GBP, v tehdejším kurzu asi 4300kc. Tak jak je to tedy možné? Opravdu na mě prodělali?

Zatím jsem se nedočkal odpovědí

Byl bych za ně rád
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ws3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirc píše:Milý Romane,
Začnu odzadu:
1.Nevypnu to, nemám důvod.
2.Já napsal pouze to, co se mi stalo, staral jsem se o sebe. Já napsal pravdu o svém případu. Kdokoli jiný si o tom může udělat obrázek vlastní, bez komentáře nějakých "Mirců" nebo "Dovozců". Pokud koupili fungující výrobek, blahopřeju. Nepochybně to udělali dobrovolně. Jenom neznali další možnosti nákupu, to je vše.
3.V jednom příspěvku jste napsal, že tato cena není běžná. To máte naprosto pravdu, ale nedej bože, aby se ozval někdo, kdo to stejné koupil na "ne běžnou cenu". A hlavně řekl, že si to tak může pořídit více lidí. A já trvám na tom, že může.
4.Opravdu jsem s tím nevyčůral. Cena byla 105 GBP, v tehdejším kurzu asi 4300kc. Tak jak je to tedy možné? Opravdu na mě prodělali?

Zatím jsem se nedočkal odpovědí

Byl bych za ně rád
Vy jste napsal, že toho začínáte mít dost. Ne já. Kupte si co chcete, kde chcete a za kolik chcete. Já jsem v tomhle oboru 11 let, ne 11 dní, ale je fakt, že ode mne odpověď na to, zda prodělali, či ne nedostanete, poněvadž to nevím. Opakuji jen, že jsem napsal reálnou cenu, nic víc.
Nedávno někde proběhla diskuze o cenách automobilů. Proč jsou Škodovky, které se u nás vyrábějí jinde levnější a to o dost? Otázka trhu - jeho velikosti, konkurence, schopnosti zakoupit velké množství, na což jsou vázány slevy a kdoví čeho ještě. Rád bych znal cenu z Vašeho zdroje, kdybych nakoupil třeba 100 kusů, možná je ani nemají. A to je z mého pohledu pro mne problém. Ale to je na další diskuzi. Ale spíš osobní, neboť zde bavíme půlku národa.
Myslím, že pravda je někde uprostřed.
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

WS3600

Příspěvek od Mirc »

Romane,

fakt je, ze v tomto problemu ani pravda neni. Jsou jen uhly pohledu.

Bezny uzivatel si to ani nemuze jinak koupit, nez u nas. Protoze nejde jenom o penize, ale taky o duveru. treba muj otec (ale vlastne kdokoli s jeho naturou) by si to takovym zpusobem NIKDY nekoupil. A netvrdim, ze to je spatny. Vlastne jsem to nikdy netvrdil.
Ja objednal, zaplatil, dostal. s cenou kterou jsem uvedl.
timto tuto diskusi koncim.
PS. pokud by Vas to neobtezovalo, tak mi napiste nejake detaily cenotvorby u tohoto a podobných produktu. opravdu by me to zajimalo. muj e-mail najdete v registru pozorovatelu (jsem pozorovatel 31)

Dekuji
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirc píše:Romane,

fakt je, ze v tomto problemu ani pravda neni. Jsou jen uhly pohledu.

Bezny uzivatel si to ani nemuze jinak koupit, nez u nas. Protoze nejde jenom o penize, ale taky o duveru. treba muj otec (ale vlastne kdokoli s jeho naturou) by si to takovym zpusobem NIKDY nekoupil. A netvrdim, ze to je spatny. Vlastne jsem to nikdy netvrdil.
Ja objednal, zaplatil, dostal. s cenou kterou jsem uvedl.
timto tuto diskusi koncim.
PS. pokud by Vas to neobtezovalo, tak mi napiste nejake detaily cenotvorby u tohoto a podobných produktu. opravdu by me to zajimalo. muj e-mail najdete v registru pozorovatelu (jsem pozorovatel 31)

Dekuji
OK, nemám s tím žádný problém. Napíšu.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“