Poškozený anemometr - WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Poškozený anemometr - WS 3600

Příspěvek od Th »

Anemometr mi přestal měřit rychlost větru, směr ukazuje. Nejdříve byl zamrzlý, ale dnes roztál a nejde. Dráty jsou vpořádku. Zkusil jsem pohybovat magnetem před snímačem otáček, ale stále ukazuje 0,0 m/s (když je odpojen, ukazuje "---"). Stanice je sice ještě 1,5 měsíce v záruce, ale všechno demontovat (práce skoro na půl dne :( ) a odeslat na reklamaci se mi nechce, také kvůli výpadku v měření. Mám tedy několik otázek:
1. Máte někdo zkušenost, co by mohlo být špatné, vypadá to na snímač.
2. Dá se pořídit samotný anemometr, popř. neválí se někomu doma nepotřebný?
3. Ideální by bylo pořídit miskový anemometr, ale nemám tušení, jestli by chodil s touto stanicí. Nevíte o nějakém, který by s WS3600 chodil? A co to stojí?
Díky za jakékoli užitečné rady.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr WS3600 K.O.

Příspěvek od jirkapocatky »

Th píše:.
2. Dá se pořídit samotný anemometr, popř. neválí se někomu doma nepotřebný?
3. Ideální by bylo pořídit miskový anemometr, ale nemám tušení, jestli by chodil s touto stanicí. Nevíte o nějakém, který by s WS3600 chodil? A co to stojí?
Díky za jakékoli užitečné rady.
Tady je příklad že se dá pořídit,ovšem je už na tobě aby jsi zjistil kde,případně přemluvil tvého dodavatele stanice aby jej objednal.
http://secure.cartsvr.net/catalogs/inde ... ory=276299
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

Mě by se líbil ten z WS 1600 http://garni-meteo.cz/index.php?ID=63 Myslím, že by mohl s WS 3600 běhat, ale kde ho sehnat samotný?
Charlie

Re: Anemometr WS3600 K.O.

Příspěvek od Charlie »

Th píše:Anemometr mi přestal měřit rychlost větru, směr ukazuje. Nejdříve byl zamrzlý, ale dnes roztál a nejde. Dráty jsou vpořádku. Zkusil jsem pohybovat magnetem před snímačem otáček, ale stále ukazuje 0,0 m/s (když je odpojen, ukazuje "---"). Stanice je sice ještě 1,5 měsíce v záruce, ale všechno demontovat (práce skoro na půl dne :( ) a odeslat na reklamaci se mi nechce, také kvůli výpadku v měření. Mám tedy několik otázek:
1. Máte někdo zkušenost, co by mohlo být špatné, vypadá to na snímač.
2. Dá se pořídit samotný anemometr, popř. neválí se někomu doma nepotřebný?
3. Ideální by bylo pořídit miskový anemometr, ale nemám tušení, jestli by chodil s touto stanicí. Nevíte o nějakém, který by s WS3600 chodil? A co to stojí?
Díky za jakékoli užitečné rady.
Měl jsem ten samý problém s anemometrem k WMR918 (směr ukazoval ale nešla rychlost) celý anemometr jsem rozebral a nic až pak mě napadlo vyndat baterky včetně akumulátoru z vysílače a po vrácení nových baterek se to rozeběhlo , WMR918 je ale bezdrátová stanice , nevim jak vypadá WS3600 ...
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr WS3600 K.O.

Příspěvek od Th »

Charlie píše: Měl jsem ten samý problém s anemometrem k WMR918 (směr ukazoval ale nešla rychlost) celý anemometr jsem rozebral a nic až pak mě napadlo vyndat baterky včetně akumulátoru z vysílače a po vrácení nových baterek se to rozeběhlo , WMR918 je ale bezdrátová stanice , nevim jak vypadá WS3600 ...
Mě to běhá přes drát, baterky ve venkovním čidlu nemám.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr WS3600 K.O.

Příspěvek od jirkapocatky »

Th píše: Mě to běhá přes drát, baterky ve venkovním čidlu nemám.
Zkusil jsi nějak prověřit že to není v kabelu od anemometru ke sběrnému čidlu,případně od sběrného čidla ke konzoli.Jestli to máš jednoduchý s demontáží tak vem anemometr do kuchyně ,rozdělej ho a zkus provizorně napájet jinej telefonní kabel s koncovým konektorem nebo jak se tomu říká.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Anemometr WS3600 K.O.

Příspěvek od Th »

jirkapocatky píše: Zkusil jsi nějak prověřit že to není v kabelu od anemometru ke sběrnému čidlu,případně od sběrného čidla ke konzoli.Jestli to máš jednoduchý s demontáží tak vem anemometr do kuchyně ,rozdělej ho a zkus provizorně napájet jinej telefonní kabel s koncovým konektorem nebo jak se tomu říká.
Jirka
Kabel z anemometru do sběrného čidla jsem proměřil ohmmetrem jesli není přerušenej. Ještě zkusím to samé ze zběrného čidla do stanice. Anemometr mám rozdělanej, ale nemám tušení co a jak změřit, abych zjistil, jestli je snímač otáček funkční. Žádná veličina se na výstupu přímo ze snímače nemění, i když před ním pohybuju jiným magnetem. Ale mám jen obyčejný digiměřák za stovku.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Mám podobný problém. Mám WS1600 a poslední 3 dny /dost větrné/, většinou 0,0 m/s, směr ukazuje. Jen jednou za den třeba měření. Jinak vypadá ale funkční. Poraďte. Díky Kross!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

Kross píše:Mám podobný problém. Mám WS1600 a poslední 3 dny /dost větrné/, většinou 0,0 m/s, směr ukazuje. Jen jednou za den třeba měření. Jinak vypadá ale funkční. Poraďte. Díky Kross!
a nezobrazuje se rychlost při pohledu na stanici nebo jen ukládané údaje jsou většinou 0 m/s?
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Tak jsem dnes vyndal baterie ze stanice, a pak už nefungovalo vůbec nic! :cry: Tak jsem si musel půjčit klíče a vlézt na střechu. Anemometr se točí v pohodě, nic mu nevadí. Tak jsem několikrát zkoušel vyndat baterie, a znovu i vše zapojit, a vítr nic. Jen T a vlhkost a srážky. Ale ten anemometr mne zlobil, už když jsem stanici koupil, nějak nechtěl přenášet data, až na 3. pokus. Dnes ani na 10. pokus, je tam někde asi špatný kontakt při připojení na čidle. Tak to holt někdy pošlu do Conrada, mám fakt radost! Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

no jednou sem taky nemohl rozchodit anemometr.. tenkrát jsem zkoušel prodloužit kabel. Nakonec mi pomohl restart - vypnutí napájení a vyndání baterií. Od té doby zatím v pohodě. (jinač po prvním krátkém restartu - pár sekund) mi taky neměřily čidla, po 2 restartu už vše běželo.. zítra bych to zkusil znova PS mám pocit, že jsem vyndaval baterie ve stanici i v čidlu :wink: )
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

Tak po anemometru mě přestal měřit už i srážkoměr. Výjimečně někdy něco zaznamená, ale většinou ne. Do snímače překlapnutí kolébky jde napětí asi 3,5 V a když kolébku překlapnu, tak se přechodně sníží asi na 3 V. Pokud je kabel odpojený, tak při překlapnutí se na výstupu vytvoří slabé napětí, takže reaguje. Jediné, co mě napadá, že ztlatil sílu magnet, který je na kolébce, jinak vážně nevím, čím to může být. A když to překlapávám ručně při sundaném krytu, tak to většinou funguje :? .
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Th píše:Tak po anemometru mě přestal měřit už i srážkoměr. Výjimečně někdy něco zaznamená, ale většinou ne. Do snímače překlapnutí kolébky jde napětí asi 3,5 V a když kolébku překlapnu, tak se přechodně sníží asi na 3 V. Pokud je kabel odpojený, tak při překlapnutí se na výstupu vytvoří slabé napětí, takže reaguje. Jediné, co mě napadá, že ztlatil sílu magnet, který je na kolébce, jinak vážně nevím, čím to může být. A když to překlapávám ručně při sundaném krytu, tak to většinou funguje :? .
Ahoj. Když máš odstraněný kryt srážkoměru a překlápíš ručně kolébku,musíš slyšet pokaždé velmi zřetelné cvaknutí(i když záleží jaké máš uši :lol: )To jak prochází magnet okolo té skleněné trubičky na tišťáku tak uvnitř jsou dva plíšky(kontakty) které se působením magnetu spojí (nebo rozpojí-teď nevím). Může se stát(a mě se to stalo) že prostě ty kontakty někdy "cvaknou" a někdy ne. To je samozřejmě špatně.Ta trubička (teď nevím jak se tomu správně říká) se dá u nějakého radioamatera sehnat a jednoduše přepájet.
Zkus tedy ještě prověřit tuhle možnost. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Th píše:Mě by se líbil ten z WS 1600 http://garni-meteo.cz/index.php?ID=63 Myslím, že by mohl s WS 3600 běhat, ale kde ho sehnat samotný?
Nevím zda-li se ti to podařilo už vyřešit, ale na stránce kterou uvádíš je kontakt na ofic. dovozce, pana Gajdu, ten ti jistě rád zodpoví a určitě sežene cokoliv k WS, dej vědět, jak jsi to vyřešil
Obrázek
___________________
meteostanice WS 3600 non-stop
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

Nevím zda-li se ti to podařilo už vyřešit, ale na stránce kterou uvádíš je kontakt na ofic. dovozce, pana Gajdu, ten ti jistě rád zodpoví a určitě sežene cokoliv k WS, dej vědět, jak jsi to vyřešil
Už je na cestě z Asie anemometr i srážkoměr (díky panu Gajdovi).
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“