HW nebo WD pro WS 3600?

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mirc
Příspěvky: 58
Registrován: 16 pro 2006, 17:46
Bydliště: Hlína, Jihomoravský kraj, N 49°6'45'', E 16°25'28'' 420 m n m.

HW nebo WD pro WS 3600?

Příspěvek od Mirc »

Mám WS3600 asi 3 měěsíce a mám dotaz na zkušené uživatele:

HW mi přijde jako velmi praktický nástroj, ovšem analytické schopnosti jsou mizerné a člověk si spoustu věcí musí posléze z těch dat vytáhnout. Jenže velká výhoda je, že nemusíte mít zapnutý komp. Podlé mého praktického sledování nejlepší kompromis je 5minutové ukládání do základní stanice, takže nároky na zapnutý počítač = každých 5-6dní. WD jsem zkoušel, ale přišlo mi, že nebyl schopen ta data načítat zpětně. Jestli to jde, tak mě vyveďte z omylu. Mel jsem jenom 30denni trial verzi. Ale jinak je bezkonkurenční.

Takže závěrem dotaz:
Umí WD načíst data ze základové stanice stejně jako HW? když přepnu na ukládání dat každých 5 minut a počítač zapnu každých 5 dní, nepřijdu o žádná data??

Děkuji
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj.
Nemám sice ws3600 ani nevypínámPC(respektive jedu 24/7/365), ale myslím že to ve WD jde takto zařídit. Ovšem Otázkou zůstává jestli pak má smysl mít WD ,protože jednak grafy budou vypadat divně,budou nepřesné a budou postrádat mnoho nezaznamenaných hodnot a jednak všechny výpočty průměrných hodnot ,maxima,minima,extrémní hodnoty a podobně se tímto relativně dlouhým intervalem dost zprzní.Zejména u poryvu větru,ale nejen tam. Dalším problémem jsou občasné potíže s korektním načtením dat z datalogeru konzole do WD.Domnívám se, že mohou nastat i potíže s pravidelným půlnočním resetováním min. max. a následným generováním souborů(daily report,Noaa report ap.).Ovšem nemám to vyzkoušené,takže moje tvrzení ber s rezervou.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Staršie verzie WD (ale asi aj novšie) nevedeli priamo zmenit logovaci interval u LaCrossu. Na WD sa nastavilo hocičo a stanica išla po svojom.
Tam bolo nutne najprv cez HW nastaviť zvoleny interval logovania a potom ten isty interval nastaviť aj vo WD.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

JeKyLL píše:Staršie verzie WD (ale asi aj novšie) nevedeli priamo zmenit logovaci interval u LaCrossu. Na WD sa nastavilo hocičo a stanica išla po svojom.
Tam bolo nutne najprv cez HW nastaviť zvoleny interval logovania a potom ten isty interval nastaviť aj vo WD.
Ano s tím souhlasím,takhle nějak to funguje.Ideální je aby se intervaly shodovaly,protože WD si načte co je v paměti konzole a je-li tam nějaký záznam třeba po deseti minutách,tak těch devět minut si wd nevycucá z paty.Určitě lze, ale právě jen ve spojení s WS3600 nastavit interval i ve WD např 10 minut,ale jak už jsem výše napsal,jak bude vypadat graf a co data za zbylých devět minut-kde budou?......nechci být neslušný
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

jirkapocatky píše:
JeKyLL píše:Staršie verzie WD (ale asi aj novšie) nevedeli priamo zmenit logovaci interval u LaCrossu. Na WD sa nastavilo hocičo a stanica išla po svojom.
Tam bolo nutne najprv cez HW nastaviť zvoleny interval logovania a potom ten isty interval nastaviť aj vo WD.
Ano s tím souhlasím,takhle nějak to funguje.Ideální je aby se intervaly shodovaly,protože WD si načte co je v paměti konzole a je-li tam nějaký záznam třeba po deseti minutách,tak těch devět minut si wd nevycucá z paty.Určitě lze, ale právě jen ve spojení s WS3600 nastavit interval i ve WD např 10 minut,ale jak už jsem výše napsal,jak bude vypadat graf a co data za zbylých devět minut-kde budou?......nechci být neslušný
Jirka
WD sa tvári, že ten interval nastaví u WS - je tam na to postup. To je pravda. Ale v skutočnosti to to je problematicke, pretože to chce hardwarove riadenie portu. Preto aj vo FAQ k WD a FAQ LaCrossu je doporučeny postup nastavenia zvoleneho intervalu cez HW a potom ten isty interval nastaviť v loggery WD (ešte raz).
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“