Kabel pro připojení k PC - WS 2300

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 2300

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bimbo
Příspěvky: 32
Registrován: 03 zář 2005, 16:05
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Kabel pro připojení k PC - WS 2300

Příspěvek od bimbo »

Dostal jsme meteostanici WS-2300 ale nemam kabel k propojeni k PC - nemel by nekdo schema zapojeni.. Diky
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kabel k WS-2300

Příspěvek od jirkapocatky »

bimbo píše:Dostal jsme meteostanici WS-2300 ale nemam kabel k propojeni k PC - nemel by nekdo schema zapojeni.. Diky
Jeden náhodou doma mám,jestli to máš blízko,přijeď,si pro něj.Ale jestli mohu poradit,mě nevyhovovala délka a tak jsem došel do obchodu s PC kde mi ho na počkání udělali.Zřejmě je tam standardní zapojení,které znají.Kablík je běžný telefoní 4 žilový na jednom konci konektor jako u telefonu,na druhém comm- port,ale ještě jsem to vyřešil takto.Vzal jsem zkoušečku a proměřil který kolík respektive otvor na com zástrčce je jak zapojený.Představ si to takhle.Držíš telefoní konektor tak,že máš mosazné kontakty nahoře proti očím(zajišťovací plastové pírko ze spodu).začnu-li z leva do prava tak 1. drát přijde naletovat na dutinku šňůrového comm-portu č.7 . 2.drát na č. 2 . 3.drát na č.3 . a 4. drát na 4.
Vezmu-li to podle barev tak opět z leva do prava:modrý-7
hnědý-2 ,zelený-3 a bílý- 4.Snad jsem to popsal trochu srozumitelně. Ještě k délce kabelu.Dodaný kabel má 2 metry,ačkoliv v manuálu píšou že je 5 metrů.To je prý maximální technicky přípustná délka.Já jsem si nechal udělat 5,5 m a šlape to OK. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
bimbo
Příspěvky: 32
Registrován: 03 zář 2005, 16:05
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: kabel k WS-2300

Příspěvek od bimbo »

Diky... uz to slape.. u jen jedinej problem.. je to bazarovka a neslape venkovni teplomet a vlhkomer :-/
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kabel k WS-2300

Příspěvek od jirkapocatky »

bimbo píše:Diky... uz to slape.. u jen jedinej problem.. je to bazarovka a neslape venkovni teplomet a vlhkomer :-/
Myslím že pro tak všestranného člověka to nebude žádný problém.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
bimbo
Příspěvky: 32
Registrován: 03 zář 2005, 16:05
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: kabel k WS-2300

Příspěvek od bimbo »

jirkapocatky píše:
bimbo píše:Diky... uz to slape.. u jen jedinej problem.. je to bazarovka a neslape venkovni teplomet a vlhkomer :-/
Myslím že pro tak všestranného člověka to nebude žádný problém.
Jirka
Trosku je.. uz jsme promeril spoje od toho cidla az k tomu procaku co tam je.. takze bud odeslo cisdlo, a nebo nejakej kondik ci tranzistor co tam je... ale SMD je naprd.. No uvidime...
mjank
Příspěvky: 35
Registrován: 31 kvě 2005, 16:01
Bydliště: Skorkovského 31, Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

Kabel

Příspěvek od mjank »

Zdravím všechny meteorologické nadšence.
Mám podobný problém jako kolega předemnou. Vlastním stanici WS2300 ale pokazil se mi kabel (pokazil jsem kabel), kterým se připojuje stanice k počítači (RJ 12 to COM) dal jsem ho kamarádovi že ho opraví, jenže ten ho dorazil úplně. A tak řeším problém: dá se někde sehnat nový kabel ?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabel

Příspěvek od jirkapocatky »

mjank píše:Zdravím všechny meteorologické nadšence.
Mám podobný problém jako kolega předemnou. Vlastním stanici WS2300 ale pokazil se mi kabel (pokazil jsem kabel), kterým se připojuje stanice k počítači (RJ 12 to COM) dal jsem ho kamarádovi že ho opraví, jenže ten ho dorazil úplně. A tak řeším problém: dá se někde sehnat nový kabel ?
Ahoj nevím jak na tom jsi se zručností a vlastníš-li pájecí pistoli,ale myslím že slepit to na koleně by neměl být problém,když jsem to zvládl já normální domácí kutil.Stačí aby jsi si koupil zástrčku com portu která se dá rozpůlit a lze tedy na vnitřní kontakty napájet telefonní kablík podle výše popsaného návodu. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
mIc

Prodám tuto meteostanici 2300

Příspěvek od mIc »

Popis: Tato kompletní meteorologická stanice, která splňuje nejvyšší nároky, je vybavena venkovními senzory měření teploty, vlhkosti vzduchu, senzorem měření rychlosti a směru větru (anemometrem) a srážkoměrem. Kromě přehledného zobrazení na velkém displeji (se zadním podsvícením) můžete údaje o počasí přenést a uložit do PC, kde je poté zpracujete a následně vyhodnotíte. Pomocí počítače můžete provést i nastavení základní stanice, například naprogramovat mezní hodnoty pro spuštění alarmu. A to nejlepší nakonec: Údaje (naměřené hodnoty) z venkovních senzorů můžete do základní stanice převést bezdrátově nebo pomocí kabelů. Pokud se rozhodnete pro kabely a budete napájet meteorologickou stanici pomocí přiloženého síťového adaptéru, nemusíte do senzorů vkládat žádné baterie, neboť kabelové spojení se postará i o jejich napájení (tím se můžete vyhnout i zdlouhavé a nákladně výměně baterií v těchto venkovních senzorech).

Technická data: Přenosové pásmo: 433 MHz, Rozsah měření venkovní teploty: - 30 až + 70 °C, Rozsah měření pokojové teploty: - 10 až + 60 °C, Rozlišení: 0,1 °C, Měření relativní vlhkosti vzduchu: 20 až 95 % s rozlišením po 1 %, Dosah: max. 100 m (volné prostranství), Měření tlaku vzduchu: 300 až 1099 hPa, Napájení stanice: 3 tužkové alkalické baterie 1,5 V typu „AA“ (nejsou součástí dodávky) nebo pomocí síťového adaptéru 6 V DC / 100 mA, Napájení teploměru s vlhkoměrem: 2 tužkové alkalické baterie 1,5 V typu „AA“ (nejsou součástí dodávky), Rozměry stanice: 155x30,5x160 mm, Rozměry teploměru s vlhkoměrem: 71,5x73x 136 mm, Rozměry srážkoměru: 140 x 70 x 137 mm, Rozměry anemometru: 291 x 60 x 197 mm, Provedení v barvě šampaňského vína/ tmavo-modrá metalíza.Rozsah dodávky: Základní stanice (včetně teploměru a vlhkoměru), Anemometr, Srážkoměr, Sběrná stanice (včetně venkovního teploměru a vlhkoměru), Interfaceový kabel, Kabely pro připojení venkovních senzorů o délce 10 m, Síťový napájecí adaptér, Načítací a vyhodnocovací software.



Používána cca 2 měsíce vše OK.
tel.: 605546853
mIc

Příspěvek od mIc »

Je to WS 2300 a cena je 2950Kč. :oops:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mIc píše:Je to WS 2300 a cena je 2950Kč. :oops:
Já bych o tuto meteostanici měl zájem. Asi došlo k překlepu u uvedeného čísla, protoze člověk, který zvedl telefon, o žádné meteostanici nic neví :( . Prosím napište mi na mail: "khajsman@adela.fel.zcu.cz", nebo sem napište správné číslo a já se ozvu. Díky.[/url]
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 2300“