Meteo búdka

Sháníte nebo naopak prodáváte vybavení pro meteorologická pozorování? Zde máte možnost vyvěsit si inzerát.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

Zháňam meteobúdku podľa kritérií WMO. Rozmery 80x60x60, dvojitá strecha, dvojité žalúzie.

Tu je z návodu pre pozorovateľov aká by mala byť:
Meteorologická budka je bílá skříňka (dřevěná nebo plastová) s dvojitými žaluziovými stěnami,
dvojitou střechou a perforovaným dnem, které umožní přirozenou ventilaci přístrojů. Dřevěná
budka je celá z venkovní i vnitřní strany natřena bílým lesklým lakem. Schůdky musí být pevně
usazeny, nesmějí se však podstavce budky dotýkat aby se na přístroje nepřenášely otřesy.
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Bobr »

já našel an webu jenom totok : http://www.patriakobyli.cz/plasty_budky.html
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

Bobr píše:já našel an webu jenom totok : http://www.patriakobyli.cz/plasty_budky.html
Dik za snahu že si hľadal. Ale túto stránku som už objavil :) A stojí to 20000 Kč ale to bude stáť asi aj drevená čo?
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od dobrmanek »

Již jsem to psal na několika fórech. Nejlevnější budka je dřevěná. Zajít za nějakým šikovným stolařem a za dva dny je nařezaná. Nejvhodnější je modřín. Plánek na budku ti pošlu mailem. Pokud bude mít někdo další zájem, tak mu ten plánek pošlu taky.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

. .
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od dobrmanek »

Ok
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

Povedali mi že by mi to spravili za nejakých cca 380 € + DPH. Čo na to hovoríte? :? Vraj aj celkom normálna cena. To je asi 11500 naších starých SK korún bez DPH.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Tom »

No tak to je síla ta cena- a to by jsi nezvládl sám ubouchat nějakou tu budku zas tak nic těžkýho to není meteobudka za takový hříšný peníze no nevím fuj teda :D :D :D chápu že práce s dřevem je dražší ale to bych tedy nedal.Kdysi jsem si dělal sám a nic mě nestála dřevo jsem pozehnal všude možně.Doporučoval bych uděla kryt s ventilací z novodurové trubky já jsem s tím maximálně spokojený....
http://files.pocasiholasice.webnode.cz ... a%202m.JPG
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

Tom píše:No tak to je síla ta cena- a to by jsi nezvládl sám ubouchat nějakou tu budku zas tak nic těžkýho to není meteobudka za takový hříšný peníze no nevím fuj teda :D :D :D chápu že práce s dřevem je dražší ale to bych tedy nedal.Kdysi jsem si dělal sám a nic mě nestála dřevo jsem pozehnal všude možně.Doporučoval bych uděla kryt s ventilací z novodurové trubky já jsem s tím maximálně spokojený....
http://files.pocasiholasice.webnode.cz ... a%202m.JPG
Pracujem na búdke. Aj keď v poslednom čase som si dal takú dlhšiu prestávku. A aká je potom normálna cena? :D
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Bobr »

protože se profesně živím truhlařinou tak si dovolím tvrdit že ta cena je OK - ono je stlouc a udělat. POkud si to stluču doma sám řebíkam atak potom těko ůžu někomu nadávat , že tady en pantdrhne a tady je to blě natřený :(. Ale pokud to dělám někomu, tak s nmůžu lajznout, že mi to přide omlátit o hlavu proto je pořeba t udělat pořádně a přesně tak k to mám být - ono jen uělat přípravka a rotpočítat to tak aby t nakonecvyšlo je hromada času.Jasně pokud těch meteobudek budu děat 100 tak se cenou dostanem jinam, ale kde je pak udat, že ?

jen tak pro zajímavost, jak vám vychází pracnost výroby meteobudky vlastníma silama? jde mi jen o počet hodin, protože materiálu je tm za nula nula prd - ta cena je za práci jako takovou
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Tom »

Už to tu bylo vysvětleno já jsem nevěděl kolik je normální cena bylo to tu ale už potvrzeno.Určitě chápu a to jsem psal že výroba je "drahá" hlavně pracně ale nedovedu si představit dát 10 000 za stanici a 11 000 za meteobudku tak to bylo myšleno z mé strany podle mě plastová trubka s větrákem a ještě okrytovaná žebrováním pořizovací náklady když to přeženu 600kč udělá podle mých zkušeností stejnou službu jako meteobudka za 11 000.Měl jsem taky budku vlastní konstrukce a s plastovou zanedbatelný rozdíl.Každopádně přeji ať se nová budka za ty prachy povede a dobře poslouží :D
RNDr.
Příspěvky: 206
Registrován: 23 říj 2009, 20:44
Meteostanice: DAVIS VANTAGE PRO 2
Bydliště: Uhrovec - SZ slovensko, meno: MARKO, vek: 15

Re: Meteo búdka

Příspěvek od RNDr. »

Prosim vás pošlete my ten návod na meteobúdku niekto ?? :roll:
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Rosina »

RNDr. píše:Prosim vás pošlete my ten návod na meteobúdku niekto ?? :roll:
Daj e-mail.
tamysk
Příspěvky: 68
Registrován: 14 črc 2009, 10:43
Bydliště: Bratislava (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od tamysk »

K casu na vyrobe mojej budky. Len praca bola cca 8 hodin. Po veceroch v zime v garazi.

Tu su dajake tie fotky. Viem, nevyzera uplne najlepsie, ale na moje domace pozorovanie je urcite nadmieru vhodna :)

http://pocasiemost.vija.sk/fotogaleria.php
Naposledy upravil(a) tamysk dne 05 úno 2010, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Meteo stanica Most pri Bratislave: pocasiemost.vija.sk
Meteo stanica Zliechov: zliechov.vija.sk
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Meteo búdka

Příspěvek od Tom »

Nezáleží ani tak jak vypadá ale hlavně jak slouží :D
Odpovědět

Zpět na „Inzerce“