Aktuální počasí v ČR - červen 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Mě překvapila ráno a dopoledne zatažená obloha a sem tam kapka deště a vůbec to nevypadalo na horký den. Kolem poledne ale už bylo skorojasno (Cu) a teď večer přibývá oblačnost od JZ, ale bouřky zřejmě zasáhnou jen JV cípek Moravy (v noci asi i SZ Moravu a Slezsko) a hlavně většinu Čech.

Tmax nakonec +28°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Dnes ráno ještě skoro zataženo, ale postupně polojasno a teplo. Ráno Tmin 14,2°C, Tmax překvapivě jen +27,9°C. Celé odpoledne bylo slunečné až teprve mez 18 a 19h začalo přibývat více oblačnosti. Po 20h na Z celkem dost temno, ale nic zvláštního. Později jsem zaznamenal i pár vzdálených blesků nad Českolipskem, ale to bylo vše. Před 21h silnější vítr + sl. přeháňka ve které napršelo 0,2mm. Pěkný večer.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! I když to ráno nevypadalo a bylo skoro zataženo, po 10. hod. oblačnost rychle zmizela a během chvilky sk. jasno a teplo. Odpoledne sk. jasno až oblačno. Večer oblačno až zataženo. Vypadalo to slibně, ale dá se říci stejný průběh jako u hrdly3 nebo u Petra. Silný vítr, náraz 9 m/s v 19:26, pak kolem 20. hod. slabá přeh., 0,5 mm. Pak krásná dvojitá duha, mám foto. A to je zatím vše. Max. T 29,9 st. C., min. T 13,7 st. C., přízemní T 12,1 st. C. Stav ve 21:00-T 19,8 st. C., sk. zataženo, Sc, Cb, po přeh., vlhkost 75%, tlak 1003 hPa, slabý vzestup, vítr kolem 1 m/s, J až Z. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Byly kaluže, takže možná kolem 5:30 přešla ještě jedna přeháňka?! Ráno oblačnost, která se rozpustila, a pak bylo pokrytí 3/8 s Tmax na naštvání 29,9°C (neměl jsem se včera smát storm_iceovi :(). Tady vítr Z slabý 1-4 m/s; zítra to bude fičák možná i tady...doufám...
Zprvu jsem myslel, že ta squall line z HK kraje směřuje do Slezska, ale teď to zesláblo a víc na S. Nyní už nevěřím, že něco z JZ-Z připluje.

Na JZ Slovenska je možná supercela?!

Potoky už zase klesají. :roll:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak dnes počasí zas k nakopnutí. ráno a dopol. skoro zataženo až oblačno, postupně až polojasno, odpoledne i skoro jasno. Kolem 16h se natáhla kovadlina čímž definitivně určila že přes 30 nebude :evil: další srážky až kolem 20h to byla jižně od nás bouřka nejbližší údery tak kolem 5 km srážkově bída a o nic lepší to bylo ani při následovném dešti, který nasvítilo zapadající slunce - foto bude zítra na webu (vlastně dnes)
vydatnější déšť byl až těsně před půlnocí. Tmin 13,2°C Tmax 29,5°C vítr Z-Jz do 4 m/s večer přechodně zesílil až na 7 m/s s nárazy až 12 m/s srážky zatím 4,1 mm

Aktuálně 01:10 zataženo, velmi slabý déšť ℔ T 14,5°C▼vítr VSv 1 m/s tlak 1003,7 hPa▼vlhkost 76%

PS: 4Janek tak dneska potrestán :D (ne že bych na tom byl lépe) :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včerejších teplot si moc všímat nebudu, protože nijak nevynikly z řady - zato bouřky a především položka v letošním roce nejsledovanější - srážky.

První bouřka - na squall line křižující Čechy dorazila po 21:53 SELČ. Měla krásný húlavový "límec", který se ale nad místními kopci rozpadl. Při samotném přechodu dosáhl vítr rychlosti kolem 12 m/s a spadly pouhé 3 mm srážek. Zdálo se, že je po všem.

Pak však zaúčinkovala orografie opačným směrem než obvykle, a nad podkrkonoším a Broumovskem se vše "zauzlilo". Výsledkem byla několikajaderná bouřka sedící v okolí více jak hodinu, od 23:30 do 1:00 ráno. Z této bouřky vypadlo dalších 15 mm.

Pak jsem už šel spát, s předpokladem trvalých srážek frontální oblačnosti. No a teď jsem se šel podívat na srážkoměr, a tam neuvěřitelných 45 mm !

Současný stav: zataženo se slabým deštěm, slabý Z vítr, teplota +12,5°C, tlak 1004 hPa.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
brhlik
Příspěvky: 52
Registrován: 21 čer 2007, 17:16
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brhlik »

Zdravím z Prahy-Dejvic.
Fronta nakonec nezklamala, během včerejšího večera a hlavně v noci napršelo v několika vlnách celkem 15 mm srážek.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Srážky

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tady na JV fronta od západu klasicky zklamala, ač to večer vypadalo podle radaru na bouřku od Rakous, nakonec nekápla ani kapka a teprve nad ránem spadlo cca 1,5 mm. Toť vše. Momentálně oblačno 15 °C.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Podle http://hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php spadlo v Přerově úplně nejméně srážek z celé ČR - pár kapek... Je tam nad střední Moravou vidět takový malý tmavý ostrůvek - tak to je Přerov... Ach jo...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Ve Větřkovicích spadlo 6,5 mm. Ještě je tady jedna meteostanice a to v místním družstvu, tak jsem porovnal naměřené srážky. V dubnu naměřili 9,5 mm zatímco já 6,5 a v květnu 45,5 mm v ZD a u mne 47 mm.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak dnes studené oblačné až zatažené počasí s přeháňkami.Tmin +10,6st. a Tmax +14,4st.Aktuálně ve 20.15 je oblačno,teplota +11,6st.,tlak 1003,2hPa a vlhkost 89%.Ještě k větru,který foukal od JZ 20-40km/h a nejsilnější náraz 74km/h.Napršelo 8mm srážek.Pěkný zbytek dne.
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Ještě bych se vrátil k včerejšímu večeru. Zhruba mezi 22 a 23h byla od nás vidět jedna z mála bouřek na včerejší frontě. I přes velkou vzdálenost této bouřky byla vidět celkem pěkná blýskavice. Po 23h už jen ojedinělý záblesk JV-V. Zhruba kolem 1h se řádně rozpršelo a pršelo až do rána. Přes den zpočátku zataženo, postupně oblačno až zataženo a větrno. Tmax +17,8°C, Tmin + 11,7°C. Od včerejšího večera napršelo 12,2mm. Přeji pěkný večer.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Mezitím, co jsem spal, v 5:30 přešla slabá bouřka přes Karvinou (možná 2 mm); jinak za celé ráno, kdy pršelo, nakonec skoro nejvíce v republice - 15-20 mm. Ráno celkem kosa, ale odpoledne po vyjasnění na 4/8 s Cu med a na S vzdálenou kovadlinou Tmax 20,7°C. Vítr se mi nezdál tak silný zpočátku, avšak k večeru už silný 8-12 m/s s nárazy 17 m/s!

Teď bude poměrně nudné počasí s nížšími teplotami a místními přeháňkami, ale nikdy nikdo neví, co přijde?!

Nevím, čím to je, ale potok v lesoparku - i přes ten ranní mírný až silný déšť - má jen 2 cm!!! :roll:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj dnešek s velkou prom. oblačností - oblačno až skoro zataženo, sem tam přeháňka, ale vetšinou jen velmi slabé, napršelo 0,5 mm Tmin 12,7°C Tmax 18,5°C Jz-ZJz vítr zesiloval na 3-9 m/s, s nárazy až 16 m/s

Aktuálně 23:45 oblačno ℔ T 14,5°C▼ vítr ZJz 4 m/s nárazy 6 m/stlak 1003,1 hPa▲vlhkost 59%

PS: pro mě celý včerejšek zklamání nic zajímavého, krom krátkého silnějšího deště ... a dnešní vítr v tom pokračoval - žádná sláva :?
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

příjemné překvapení

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Počasí na studené frontě píjemně překvapilo srážkami, které jsem vlastně ani nečekal :-)
Jak psal Janek, určitě přesáhly 10, osobně se držím nižší hodnoty, ovšem je třeba dodat, že ráno pršelo slušně :-) Zajímavý byl velmi silný vítr při jejím přechodu ráno a krátkodobý pokles teplot ke 13 stupńům. Pak v 8 hod bylo stupňů 14, v poledne 19, večer kupodivu teploty klesaly jen pozvolna a tedy na 16. Den byl jinak oblačný až polojasný, bylo relativně větrno, ovšem už bez vyložených nárazů. Voda stále velice rychle mizí, aspoň na sídlišti

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“