Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
AMS
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2007, 19:30
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Tornádo v Trutnově

Příspěvek od Lukáš Ronge »

Vracím se zpět k 11.07.2007 a tornádu v Trutnově.
Dnes byla dokončena webová stránka na serveru ČHMU, na které je, si myslim vše důležité ;)

http://www.chmi.cz/torn/cases/20070711/20070711.html
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Údolní chladné noci jsou velice příjemné v současných vedrech.T min +14-v okolí města ještě o něco málo chladněji.Denní maximum +31,5-u mně doma-město jistě více.Nezávidím obyvatelům velkých rozpálených měst,kde vedro nepovoluje ani v noci.Na další dny se situace poněkud předpovědně zkomplikovala,takže uvidíme a budeme více sledovat předpovědi na krátký předpovědní termín.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

V Přerově dnes ani mráček, nárazový J vítr a max. teplota +34,5°C. Tropickou noc jsme tu těsně opět neměli - Tmin +19°C, ale ta nadcházející tropická skoro určitě bude a možná i několik dalších nocí v tomto týdnu...

Přeci jen nebylo až tak moc teplo jak předpovídal ČHMÚ. Nad +38°C se oficiálně teplota dostala asi jen v Řeži u Prahy.

Tak to vypadá, že na V-JV republiky si veder užijeme až do soboty a co se týká bouřek, tak Z-SZ Čech určitě každý den nějaké bude mít, ale zbytek ČR asi skoro nic...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Příspěvek od TomasBurt »

Na dvou stanicích Povodí Ohře, které měří ve standardních podmínkách (žaluziová budka 2 m nad zemí), dnes byla překonána hranice 39°C. Konkrétně Slapany (poblíž Chebu) v 15.00 39,2°C a Nechranice (u Žatce) v 17.00 39,4°C. Čekám, že nejvyšší teplota byla změřena jako tradičně v Kopistech, ale to se dozvíme asi až zítra ve zprávě ČHMÚ. V Německu bylo podle údajů z Wetteronline nejtepleji na stanici Holzdorf (39,7°C).
Jinak v Nejdku padl teplotní rekord za dobu, co mám digitální teploměr, a to 35°C. Do dnes to bylo maximálně 33,5°C. 13.8.2003 ukazoval rtuťový teploměr sice 38°C, ale moc této hodnotě nevěřím, i když tento den byl pocitově skutečně nejteplejší, jaký jsem zažil. Foukal tehdy silný nárazový vítr. A protože vůbec neochlazoval, ale spíš naopak, myslím si, že měl asi vyšší teplotu než lidské tělo.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Teď jsem zjistil, že ze 7. patra paneláku vidím zapadat Slunce za kovadlinu Cb u Prahy - asi 250 km daleko!!! :!: Potvrzují mi to i snímky z družice - "na cestě" mezi Prahou a Přerovem jinak není ani mráček...

Bohužel se budu brzy stěhovat s rodinou z podnájmu sice do vlastního bytu, ale s mizerným výhledem na oblohu. Ale rodina má přednost...!
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Příspěvek od TomasBurt »

Já jsem prozměnu 150 km západně od Prahy a tu kovadlinu vidím taky. Z mého pohledu je ale krásně osvícená zapadajícím sluncem - udělal jsem několik fotek, je na nich vidět i docela mohutný overshot.
Poslední dva roky, co mám rychlý internet, pečlivě zkoumám na družicových a radarových záběrech, kde přesně se nachází oblačnost, kterou z okna svého pokoje pozoruji. Musím přiznat, že dříve jsem měl dost zkreslené představy o vzdálenostech. Netušil jsem, že je naše republika tak malá :)
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Denní přehled

Příspěvek od fractal »

Zdravím, takže Tmin 21,8 °C, Tmax o kousek více než včera 35,8 °C, čekal jsem i více ale srazil to vítr o rychlosti kolem 8 m/s JJV v nárazech až 14 m/s! Jako když někdo pustí obrovský fén. Dneska si myslím že tropická noc nebude, celkem rychle se ochlazuje a i rosný bod je asi o 2 °C nižší (13,6 °C) než včera touto dobou. Aktuálně 28,1 °C, v ložnici "krásných" 28,0 °C, to zase bude noc :evil:
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak u nás včerejší rekord opět překonán když se teplota zastavíla na úmorných +38,1st.!!!To už se nedá venku vůbec fungovat.Na sluníčku se ten vzduch nedá vůbec dýchat.Alespoň Tmin byla ještě příjemných +15,8st.To vše při jasné až skoro jasné obloze.Aktuálně ve 21.50 je skoro jasno,teplota stále vysoká +26,3st.,tlak 1014,1hPa a vlhkost 62%.Přeji pěknou chladivou noc.
brhlik
Příspěvky: 52
Registrován: 21 čer 2007, 17:16
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brhlik »

Zdravím z Prahy,
Dnes byl i tady zatím nejteplejší den v roce 2007. Podle teploměru v prvním patře na severní straně domu 37 °C, teploměr v přízemí ve stínu u východní stěny ukazoval maximum 35 °C. Spíše se přikláním k druhému údaji, první údaj je jistě ovlivněn rozpálenými stěnami budovy.
Pro Tomáše Buřta: Tu mohutnou kovadinu jsem pozoroval nad západním obzorem taky, podle radarových odrazů se nacházela nad Křivoklátskými lesy asi 30 km Z od Prahy. V Lánech na severním okraji Křivoklátských lesů naměřili i nějaké srážky. Jsem hodně zvědavý na zítřejší a středeční bouřky.

P.S. Pamatuje si tady někdo na horko z července 1983? To musela být ještě větší výheň :twisted:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Příspěvek od Tom »

Dnes je oblačno beze srážek(Brno slabá přeháňka) t. +24C
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Příspěvek od Janek »

Tom píše:Dnes je oblačno beze srážek(Brno slabá přeháňka) t. +24C
Proč jsi to dal do minulého roku? :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Příspěvek od Tom »

Janek píše:
Tom píše:Dnes je oblačno beze srážek(Brno slabá přeháňka) t. +24C
Proč jsi to dal do minulého roku? :lol:
Špatně jsem se podíval asi :oops: :D :D
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“