trivialni predpovidacka srazek

Jaké jsou předpovědi počasí pro území ČR i pro ostatní státy? Máte i svou vlastní předpověď dle své zkušenosti? Poskytněte ji i ostatním...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pavelm
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2009, 13:21

trivialni predpovidacka srazek

Příspěvek od pavelm »

Na wnow.sf.net v CVSce je predpovidacka srazek na zaklade radarovych snimku. Na 15 minut funguje slusne :-).

Docela by me zajimalo zobrazeni mezi obrazkem na chmi.cz a geografickou polohou. Nejakou aproximaci mam, ale je to tak+- 5 pixelu :-(.

Nevite nekdo o nejake jine predpovidacce srazek, zhruba na tech 15-60 min dopredu?
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: trivialni predpovidacka srazek

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Bohužel mě žádný takový veřejný produkt nenapadá. Navíc ona ta extrapolace pohybu oblačnosti/srážek podle radaru má smysl jen u relativně rychle se pohybujících objektů bez chaotického vývoje a velké proměnlivosti intenzity v čase. Takže na sledování pohybu bouřek - pokud to není zrovna nějaká opravdu vytrvalá buňka se příliš nehodí. Mezi situace kdy se dá využít patří některé přeháňkové situace za SF a přechody silných squall line - jako byl Kyrill nebo například letos 23.7.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
pavelm
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2009, 13:21

Re: trivialni predpovidacka srazek

Příspěvek od pavelm »

Diky za komentar...

Zda se ze na urovni 15-ti minut to funguje docela dobre -- coz ale neni moc tezky :-). (Jak se takovyhle veci vlastne vyhodnocuji/porovnavaji? Ja pouzivam druhou mocninu rozdilu dbZ, ale...)

Podarilo se mi ziskat historicka radarova data, tak ted mam na chvili s cim si hrat...
pavelm
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2009, 13:21

Re: trivialni predpovidacka srazek

Příspěvek od pavelm »

...a vlastne... diky Milanovi B. jsem ziskal take presnejsi prepocet mezi polohou na radarovem snimku a geografickou polohou. Takze kdyby nekdo schanel automatickou metodu pro vytazeni historickych srazek pro danou oblast.. tak i to by ted wnow mel umet.
Odpovědět

Zpět na „Vaše předpověd pro ČR i zahraničí“